Jump to content
alexalghisi

O femeie vorbeşte la mobil, într-un film din 1928 al lui Charlie Chaplin !!!

Recommended Posts

Chiar dac? pare incredibil, pe vremea lui Chaplin se vorbea la celulare. Cel pu?in a?a crede un regizor irlandez, care a descoperit o secven?? inedit? într-un film din 1928.

time_traveler1_300x209_48747100.jpg

Pe un extras din pelicula alb-negru "The Circus" cu Charlie Chaplin se vede, la un moment dat, o femeie care pare c? vorbe?te la un telefon mobil. Personajul ?ine un obiect sub?ire ?i negru la ureche ?i vorbe?te în timp ce merge pe strad?.

Regizorul irlandez spune c? a observat acest lucru când a vizionat imaginile cu încetinitorul ?i le-a m?rit foarte mult. Singura explica?ie plauzibil?, sus?ine Clarke, este c? femeia c?l?torise în timp.

VIDEO:

@O femeie vorbe?te la mobil, într-un film din 1928 al lui Charlie Chaplin VEZI VIDEO | REALITATEA .NET

Link to comment
Share on other sites

umm dah am stat si eu ieri si am analizat particica aceea din film, am stat jumatate de ora si am ajuns la concluzia ca se scarpina doar, deoarece la sfarsitul partii cu acea femeie isi misca degetele ca si cand s-ar fi scarpinat ca si cand nu ar avea nimic in mana :D

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

Pe un extras din pelicula "Popeye The Sailor Man" se vede, la un moment dat, cum Popeye pare ca ii da O perversa ca pe Targu Ocna lui Bluto. Personajul a consumat spanac pentru a obtine un antebrat care mai apoi i-a fost julit.

Singura explica?ie plauzibil?, sus?in eu, este c? Popeye c?l?torise în timp.

popeyeecotricity5b15d.jpg

Link to comment
Share on other sites

ai dat copy paste airea de pe un site...

nu ai o parere proprie si se vede clar ca a fost doar un copy paste

s-a mai discutat... ca nu exista tehnologia pe vremea respectiva

daca are mana la ureche nu inseamna ca e telefon mobil, poate o doare maseaua de minte aia care-ti lipseste tie

Link to comment
Share on other sites

Singura explicatie plauzibila este aceea ca femeia respectiva calatorise in timp ( era in vacanta, sau in cercetare, pt tema la instorie). In mana tinea un "telefon", un "nokia future" cu care putea sa comunice cu cei din viitor. Si probabil ca vorbea cu tacsu' care o certa pt ca a intarziat la masa... sau si mai probabil "future hotline".

Sau era doar o rabla de aparat auditiv pe care incerca sa o regleze? :-/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...