Jump to content
wildchild

tu esti mircea?nu.

Recommended Posts

n-am facut-o din plictiseala, nu sunt disperat dupa literatura asa ca am facut-o din pur respect pentru acest om.numele lui ramane in istoria poporului roman, geniul sau a fost de neegalat/ca si nebunia de altfel :)

Si acuma o strofa ce-mi place mult:

Eu n-am venit sa-ti tulbur somnul,

Si sa-ti injur Cristosu' matii'

Ci am venit sa-mi iau bastonu'

Si sa te bag in pizda matii'.

Si daca tot e forum de hacking,hai sa adaptam:

Eu n-am venit sa-ti fur exploitu'

Si sa parsez scriptu matii'

Ci am venit sa plantez wormu'

si urmatoarea strofa o gasiti voi...

Edited by wildchild
Link to comment
Share on other sites

Singura poezie pe care o stiu e oda in metrul antic... asta pentru ca aveam nevoie de nota. Nu am suportat literatura niciodata. Mereu am avut impresia ca aduce numai lucruri neproductive. In loc sa se consume hartie si cerneala pentru lucruri cu adevarat importante, se consuma pentru un om beat care habar nu are nici el ce vrea sa spuna intr-o anumita strofa dar eu sunt obligat sa stiu. Prea o cantitate prea mare din energia elevilor se consuma pentru lucruri inutile.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daatdraqq'][url=http://www.youtube.com/watch?v=5jqbxp1Du6E]Spovedania de Mihai Eminescu [/url][/QUOTE]

Are talent omu!

In legatura cu Mihai Eminescu,Mihai Eminescu almeu e Guess Who,Bug Mafia,Grasu XXL,Parazatii

Auzi aici poezie

Edited by culay
Link to comment
Share on other sites



Are talent omu!

In legatura cu Mihai Eminescu, Mihai Eminescu al meu e Guess Who,Bug Mafia,Grasu XXL,Parazatii

Da da.. si nu uita de Cedry2k, Skizzo Skillz, Cabron si La Familia :)

Nu imi place sa citesc poezii, povesti sau alte prostii, daca e sa citesc ceva citesc lucruri utile, un tutorial, o carte tehnica etc.

Am ramas cu sechele din copolarie
De cand citeam ursul pacalit de fulpe ce prostie
Mi-a daunat am inceput sa fur
Pinuri de la credit card si acum injur....

Pace!

Link to comment
Share on other sites

In pula mea mi-e mila de voi....:| CUm sa zici ma ca Eminescu tau e guess who? De ce credeti ca e considerat un geniu? Ati citit macar ceva mai profund de el....ati reusit sa simtiti, sa traiti prin poeziile sale. preferati sa cititi altceva "mai folositor", eu nu gasesc nimic mai folositor decat o poezie care sa iti deschida simturile, sa te faca sa te simti om... sa simti ca traiesti, sa vezi cum un singur vers te cutremura.... Pe voi va impresioneaza o carte tehnica? Reusesti sa simti ecuatiile de gradu' 2? Societatea a inceput sa inhibe dezvoltarea interioara a tineretului din zilele noastre, trist.

Link to comment
Share on other sites

Am mai zis in alt post, si o repet si aici: O tara fara cultura nu este o tara ci doar o adunatura de oameni. Cartile au rolul lor, pentru ca acele carti te invata cum sa vorbesti mai bine, sa te exprimi mai bine, credeti ca o carte tehnica va v-a ajuta la asa ceva ??.

Nu prea cred.

Deci mergeti voi cu "Mihai Eminescu al meu e Guess Who,Bug Mafia,Grasu XXL,Parazatii" smd, si sa aveti parte de multe "succesuri" alaturi de ei.

Link to comment
Share on other sites

nu sa fii elev model, pentru ca numai elev model nu am fost. Ideea e sa ai si tu un pic de cultura generala despre tara ta. Ia du-te in alta tara si intreaba ceva despre cultura lor. Chiar si cei mai rau famati pustani o sa stie cate ceva. Nu acelasi lucru pot spune si despre cei de la noi ...

Link to comment
Share on other sites

nu sa fii elev model, pentru ca numai elev model nu am fost. Ideea e sa ai si tu un pic de cultura generala despre tara ta. Ia du-te in alta tara si intreaba ceva despre cultura lor. Chiar si cei mai rau famati pustani o sa stie cate ceva. Nu acelasi lucru pot spune si despre cei de la noi ...

Nedo stai tu linstit cultura genera avem si noi,stim de Eminescu poeziile lui,si ce tine de tara,dar asta nu inseamna ca ne si intereseaza!

Link to comment
Share on other sites

bai culay si astialalti ce atata agitatie?ba...am un vecin, pe scara dupa 3-4 beri recita si din luceafarul huilei.pai?educatia strica tara asta, tipul de care vorbesc e pe a 11 a si e smecher cu pula mare...eu iam zis sa invete eminescu, el nu ca batman batman si nota 3 stai jos.eu, invat, cand trebuie sa nu raman corigent.am cunostinte sociale, informatice, lingvistice (vb romana) stiu si geografia...am fost in excursie cu cortul la sambata.eminescu a murit sifilitic cu hemoroizi la cur dar tineretul e prea prost sa isi dea seama ca a fost un geniu.dc?ei is prea preocupati de $$$$ si PIZDA si MASINA si sunt imorali.culay tu esti vre-un tutea man?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...