Jump to content
phreak

Viata mea e frumoasa.

Recommended Posts

impresionant.is eu asta j1c0 bantul insensibilul si umfaltu' dar cu coi mare (muie bigT)

pai pari inteligent si bagpulist bun.iti doresc toata linistea necesara sa iti termini liceul, sa iti dezvolti calitatile de "money maker" legal, daca le ai, daca nu studiaza..si treptat, treptat sa iti faci viitorul tau.incepe de pe acum.

bautura e ok.nu stiu cati dintre pustii sau useriii maturi dp Rst nu consuma "ceva sa ii lase bagpulist"

pentru tine.

incearca sa te ti departe de etnobotanice, weed u e ok si chiar unele combinatii.

iarasi incearca sa fi corect cu oamenii importanti pt. tine.

Link to comment
Share on other sites

1) da, e destul de cacanie treaba

2) esti o femeie daca te duci la psiholog inainte sa ai caderi nervoase/auzi pocnituri/anxietate grava/orice altceva ce se poate rezolva daca ai rabdare si par pe coaie

3) ia-ti niste iarba/has, te calmeaza.De ce sa platesti psiholoaga (sa-si cumpere ea, ca vaca, iarba).Rezolva-te singur.Minim 1g pe zi o saptamana, vine 2 milioane si umpic (acuma nustiu cum e cu preturile).De banii astia faci maxim 3 ore la psiholoaga.

4) daca te apuci sa bei de suparare esti un bulangiu (e cea mai mare teapa treaba asta)

5) bafta :)

Link to comment
Share on other sites

pe la 17 ani am fost exact in situatia ta,doar ca eu cand am intervenit intre ei, taica-miu nu s-a mai oprit ca al tau si m-a lovit pe mine,asa ca din reflex i-am dat si eu un croseu de l-a dus mama la spital mai apoi.eu am trecut peste problemele astea cu ajutorul iubitei mele(care acum imi e si sotie) si cu ajutorul sportului cu orele pe zi.sfatul meu, cauta-ti o fata ca oamenii care sa iti arate afectiune si o ocupatie care sa iti rapeasca atentia cat mai mult...in cazul tau scoala ca e pacat de notele alea altfel.

toate cele bune...

Link to comment
Share on other sites

Maica-ta si-a gasit om , taica-tu si-a gasit curva ... tu ce mai astepti . Ia-ti una , muta-te , uita-i ....te vor cauta la un moment dat .

sunt bune dracoaicele la mircea la liceu la pustiu...mai toate fostele au fost la mircea :>

@pr00f ce sa-ti zic...pe langa ca nu suntem noi cei avizati in sfaturi...dar ca grup si ca prieteni te anunt eu personal ca viata nu e asa roz... e chiar dura... stai linistiti nu ca nu esti singuru in rahat de mic copil...totu e sa fi luptator ;) sa iti atingi scopul. Ai tai nu pot sa stea singuri o viata intreaga, fiecare are viata lui. Hai capu sus...baga carte la lic ;) ai grija cu ruptu capului mai bine sari peste droguri...si alcoolul mai cu moderatie ca e posibil sa faci tampenii...te apuca dracii din motive spuse mai sus ca sunt cacalau si faci prostii pe care le regreti forever. Si nu iti mai condamna parintii..au anumite motive sa se fereasca de tine ;) Gandeste un pic daca erai in locu lor...pune-te in locul lor

Acum nu mai fi asa pasarica, capu sus si fi dracu mai dur..ce esti pisda ? viata ne`o trage la toti, crezi ca eu am o viata roz ? chiar citeam cand scria python3 ca e singur de sarbatori...eu la fel le-am facut...nu esti singuru cu o viata grea...this is it..am fi vrut cu totii sa ne nastem in bmw...sa ne cumpere tati s classe...dar trebuie sa merem la munca noi. Fi tare pustiule si atinge`ti scopu ;) tine-te de scoala ca e buna ;) bvo tie ca ai ajuns la mircea... fi luptator ca sa iesi invingator

p.s: mi s-a racit tuica pana am scris tot... a naibii masea 8-|:((

Edited by yceman
Link to comment
Share on other sites

@yceman : nu frate, nu sunt o pizda. Chiar daca sunt asa mai mic, stiu ce nasoala e viata, stiu ca e de cacat cand vrea ea. Faza e ca eu am o logica de metal (cam ruginit, dar merge) si o personalitate unica :). Legat de medii, hai sa dau vina pe schimbarea brusca de profesori & shit si faza cu mutatul (de ziua mea, pe 12 august, m-am mutat :).).

Link to comment
Share on other sites

@yceman : nu frate, nu sunt o pizda. Chiar daca sunt asa mai mic, stiu ce nasoala e viata, stiu ca e de cacat cand vrea ea. Faza e ca eu am o logica de metal (cam ruginit, dar merge) si o personalitate unica :). Legat de medii, hai sa dau vina pe schimbarea brusca de profesori & shit si faza cu mutatul (de ziua mea, pe 12 august, m-am mutat :).).

pai nu mai fi asa 486 ... lasa logica ruginita si personalitatea unica...fi mai curva daca vrei sa supravietuiesti... o sa vezi mai incolo ce zic...lasa chestiile astea ca nu merg...fi mai realist lasa fixismele si ifosele...trebuie sa fi maleabil..

-cat despre medii...o sa vezi ca la mircea nu vei ramane corijent dar pt medii mari...iti cer aia si pe dracu in genunchi...crede-ma k stiu

-iar faza cu mutatu de ziua ta ...so what ? eu cand eram mic am gasit in cutia postala de ziua mea ... plicu cu invitatie la tribunal pt divort ... chestiile astea trec ;) spune si tu: asta a fost sa fie .. nu lasa nimic si nimeni sa te doboare

Link to comment
Share on other sites

Pulet, cauta Axes-vin zile bune, si tot albumu in general, acuma mi-am adus aminte.Nu-i trance/plm, da merge foarte bine. (e pe youtube)

PS: Tu defapt de ce nu dai toata chestia asta in pula ta? Cauta-ti ceva care te calmeaza/motiveaza, cand esti in cacat baga-ti pula si fa lucrul respectiv.in 2 zile trece

Link to comment
Share on other sites

E nasol ce spui tu. Ce pot sa-ti spun e ca trebuie sa iti dai seama ca ce sa intamplat nu e din vina ta. :) Nu poti controla ce se intampla in jurul tau asa cum ai vrea, cum am vrea toti.

Sunt de parere ca acum, prima ta prioritate este sa-ti faci un viitor si trecutul sa fie doar ceva care s-a intamplat pentru a putea trece mai departe. :) Sigur e o imagina de cacat sa iti vezi ambii parinti cu altcineva, asa e. Probabil ca sunt multe lucruri noi care intra si ies din viata ta, probabil de asta esti dezorientat... Dar trebuie sa intelegi ca tu nu ai cum sa schimbi asta, ca unii traiesc in Geneva si altii au probleme grave. Asa a fost mereu si va fi incontinuare, incearca sa te obisnuiesti cu ideea ca doar Tu poti schimba ceva. Si singurul mod prin care o poti face e sa fi foarte bun la ceea ce vrei sa faci. Nu iti zic sa fi un tocilar sau ceva de genul, iti spun doar sa te hotarasti clar unde te vezi peste cativa ani. Si sa incerci sa fi din ce in ce mai bun... Asta e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da. Imi pare rau sa aud lucruri de genul asta, iti urez succes si noroc.:)

Link to comment
Share on other sites

Astia care va dati mari barbati fara sentimente fara nimic si-l intrebati daca-i pizda sau daca are par pe coaie , lasati duma asta .

Cel mai probabil cine chiar a ajuns in stagiu ala e deprimat si a reprimat tristetea/ furia w/e.

Degeaba tii in tine si zici "lasa ca-s tare, trec si peste asta" . Nu, eu zic sa fi trist, sa fii furios , sa iesi in strada si sa strigi de trezesti din morti juma de cartier , faci asta pana-ti trece si dupa aia mergi mai departe.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything".

Link to comment
Share on other sites

1. Departe de droguri.

2. Aproape de bautura si femei :), si de prietenii adevarati pe care ii ai...

L.E. Era o vorba, spalate pe cap cu problemele lor...

Cand eram mic am fost aproximativ in aceeasi situatie ca a ta, eu i-am calmat pe amandoi, le-am zis ca ma sinucid, si in prezent taica-miu are 10 ani de cand numai bea si numai fumeaza :)

Edited by p3tru
Link to comment
Share on other sites

PS: Tu defapt de ce nu dai toata chestia asta in pula ta? Cauta-ti ceva care te calmeaza/motiveaza, cand esti in cacat baga-ti pula si fa lucrul respectiv.in 2 zile trece

Pot spune ca ma linisteste muzica. Zilnic ascult 6h+ muzica, de la smooth jazz la vocal trance & restul, si ma simt bine, atunci sunt in lumea mea.

''tata ... dadea in mama.''

dadea ca surdu in clopot :))

Imi pare bine ca cineva gaseste ceva de ras in ce am zis :).

Cel mai probabil cine chiar a ajuns in stagiu ala e deprimat si a reprimat tristetea/ furia w/e.

Asa este, cine nu a trecut prin asa ceva, ii este (mult) mai greu sa-si dea seama cum este.

Cati ani ai?

In primul post am zis - sunt clasa a 8-a = 14 ani.

Link to comment
Share on other sites

Bai amice, sincer nu vreau sa par sentimental/emotiv, alte cacaturi. Si eu am trecut prin dastea, ai mei s-au despartit, taicamio si-a adus o mandra la ani cat sormea. Maicamea a fost tot plecata.. Sincer, ce sa-ti zic. Traieste-ti viatza, incearca sa te descurci singur, sa nu te uiti inapoi. Daca ai prieteni, e bine ca te vor ajuta. Dar vezi sa nu fie doar (prieteni de baute), sa fie prieteni le care poti sa le zici, care sa te asculte. Daca nu is daia, cautati o gagica, ca fetele pot asculta, iti pot da sfaturi.. Sincer, iti urez noroc sa treci peste, ca esti mic inca.

L.E: am uitat sa precizez, maicamea e moarta.

Link to comment
Share on other sites

@romanu : sincere condoleante pentru maica-ta. Viata mi-o traiesc cat de bine pot, profit la maxim de tot ce e bun/frumos, stiu, pot si reusesc sa ma descurc singur in orice situatie indiferent cat de urata ar fi ea. Prietenii mei sunt de treaba, ma pot baza pe ei in orice situatie, sunt cu bun simt.

Link to comment
Share on other sites

si eu care credeam ca numa la mne e rau,cand la altii e si mai si...:(naspa! fi puternic,oricum odata si odata trebe sa iesi din "calea" lor sa iti iei viata in piept mai devreme sau mai tarziu,tu acuma vei sti ce inseamna greutatile si o viata dura,si iti va mai usor,asta te va intari... succes!

Link to comment
Share on other sites

Vad ca te-ai simtit bine postand aici si colaborand cu prietenii tai. Dar noi nu putem decat sa iti dam niste sfaturi si acestea destul de nule. Nu te apuca de baut s-au droguri ca iti vei rata viata, incearca sa iti gasesti un loc de munca, fa bani din internet daca te pricepi si nu fura.Cand ai timp treci pe la biserica.

Daca sfaturile mele te-au suparat, te rog frumos sa ma ierti.

Link to comment
Share on other sites

Demonstreaza-le (bineinteles in timp,cand vei fi mare,''la casa ta'') ca stii sa fii mai bun decat ei, ca ai realizat mult mai mult decat ei.Vor avea ocazia sa spuna (sau macar sa gandeasca) ca sunt mandri de tine dar si tu la randul tau vei avea ocazia sa le spui "acu' sunteti mandrii ai dracu' da' cand am avut eu nevoie de voi..." si incearca sa nu repeti greselile;copilul tau sa nu posteze ca si tine pe un viitor rst al lu' kwe junior.

apropo de faze haioase:

cand am citit "tata dadea in mama" m-am gandi la cu totul si cu totul altceva :))

Link to comment
Share on other sites

proof, nu esti singurul . . . In my case, after I grab his neck, my father ran away and now he has big plans like . . . eh blah blah blah. (It's not his fault, but madness owns every time)

Cum au zis si oamenii, sa-ti gasesti o prietena care iti arata afectiune si te intelege, e cea mai buna solutie.

Going to shrink is just stupid. Poti sa-ti dai si tu seama de ce se intampla.

Observ ca inveti bine, so . . . incearca sa fii cat mai constient. And don't fall into

Drink, party, feel good, but don't over do it and finish ur highschool years.

Make some money and leave this land.

Make a goal in life; don't leave God 'cause it's an easy way to live a life, although it may be a lie.

Si de restu, iti dai tu seama. Logic, ca e greu. Oricat de constient ai fi de ce se intampla; daca nu ai ambitie sau daca nu esti impins de la spate, e foarte greu ( that's why there are parents -no more-, friends -pick well-, girlfriend)

Anyway. Live your life. If u have to die, u'll gonna die anyway.

Oh, and as a last thing:

Suicide is the lowest act of a human.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...