Jump to content
loki

"Un crestin adevarat adevarat nu are card cu cip, nu?"

Recommended Posts

Iata comentariul cititorului GABRIEL postat la articolul PETITIE ON LINE IMPOTRIVA VENIRII PAPEI IN ROMANIA:

Doamne ajuta! Am decis sa va impartasesc experienta mea in legatura cu mult discutata problema a cipurilor. Eu v-am scris, daca va aduceti aminte, in septembrie 2010, parerea mea in comentariul numit:’al cui este chipul si inscrisul de pe noul ban?’, in care faceam observatia ca , nu putem plati electronic, prin intermediul cartii de identitate electronice, utilizate si ca mijloc de plata. de ce? pentru ca chipul si inscrisul de pe noul ban este al nostru, si nu al cezarului. Eu locuiesc in canada, ca rezident fara cetatenie canadiana. pentru a merge in vizita in 2008 in tara , am utilizat cartea de credit, pe care banca mi-a dat-o fara probleme. In toamna anului trecut, banca mi-a schimbat cartea de credit cu una noua, pentru ca cea veche expirase. Cu durere, am acceptat sa o folosesc, chiar daca avea cip. La primele tranzactiicu ea,operatorii de la casa m-au obligat sa o semnez pe verso, ca sa o autentific. In momentul cand am semnat-o am simtit ceva ca o raceala de gheata in inima. obiectul pe care l-am cumparat cand am semnat-o l-am pierdut imediat , la 2 saptamani.

In ziua cand a venit parintele de aici ,la mine acasa, cu BOBOTEAZA-anul acesta- am facut o tranzactie cu cartea pe internet, in urma careia am pierdut o suma de bani ce mi-a fost sustrasa fara acordul meu din cont si am fost obligat sa anulez cartea, pentru a evita alte daune.

Eu nu cred ca exagerez cand sustin ca exista o legatura evidenta intre venire parintelui cu Boboteaza si acea tranzactie care a dus la anularea si distrugerea cartii. Sotia chiar s-a mirat ca, de obicei sunt prudent,iar atunci nu mi-am luat masuri de siguranta fara a verifica cine e cu adevarat firma careia ii fac plata.

Nu am facut nimic intentionat, toate s-au intamplat fara sa am o intentie de a pierde sau anula cardul, doar o mustrare de constiinta puternica. Va multumesc pentru atentia acordata!

sursa

Comentariile sunt o dulceata!

CEI CARE FOLOSESC CIPURILE BANCARE NU LE SUNT PRIMITE NIMIC ÎNAINTEA LUI DUMNEZEU….pentru c? MILOSTENIILE, PARASTASELE. etc….ca s? FIE PRIMITE trebuie s? FIE CURATE….

Deci care aveti carduri cu cip pocaiti-va!

card-de-credit-k5y2os-thumb-250-0-18.jpg

Link to comment
Share on other sites

=)) Ba cred ca si al meu are cip din asta... oare o sa imi fure contul de Paypal? oare o sa imi pierd host-ul prin vreun sertar? sau mai rau... poate chiar masonii o sa se foloseasca de imaginea mea ca sa-si prezinte periuta de dinti care vibreaza in 360 dar are cip...

Haideti ba cat de tare e asta. Saracu ala e un cretin care crede in muste sfinte iar comentariu face toti banii, probabil pus la misto. :D

Si cu toate acestea nu uitati ca doar cei fara cip vor fi iertati de pacate si li se vor acorda amenzi mai mici cand isi pierd cardu, de prosti!

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
CEI CARE FOLOSESC CIPURILE BANCARE NU LE SUNT PRIMITE NIMIC ÎNAINTEA LUI DUMNEZEU….pentru c? MILOSTENIILE, PARASTASELE. etc….ca s? FIE PRIMITE trebuie s? FIE CURATE….

WTF? Astia cred ca atunci cand mor se duc la un om barbos care ii judeca? Fanatici..

Problema cu cipurile e alta, dar astia au interpretat aiurea de tot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...