Jump to content
Guest User Name

Imagini Socante

Recommended Posts

2girls1cup e ala in care-i dau alea doua sa manance cacat la a 3-a ? :))

Daca e ala , e mic copil pe langa astea cu animalele . Aici intervine altceva in mintea celui care vizioneaza . N-au nicio legatura din punctul meu de vedere .

2girls1cup este unul dintre filmuletele care te scarbesc prin vulgaritatea lor, mai bine spus prin prostia lor. Insa asta cu animalele prin continutul explicit, prin triumful brutal al omului asupra animalelor, devine un atac psihologic care introduce ura-n oameni :). Trebuie sa gandesti la rece, si nu mai e nici o problema.

O ciorba ca la mama acasa careva ? :))

Link to comment
Share on other sites

Daca vreti sa va manifestati simpatia fata de chinezi , puteti sa mergeti la Bucuresti /complex Europa . De asemeni puteti sa-i mai gasiti si vara la Eforie Sud , cauta tot felu de chestii prin apa (de haleala ) .

Sfaturi : puteti sa va manifestati aceasta simpatie cu ajutorul lanturilor , batelor de baseball ,bastoane telescopice , electrosoc-uri , pistoale cu bile de cauciuc , masini cu portbagajul mai mare ca sa incapa mai multi ...etc .

Succes !

A si sa nu uit ,i have a dream : se facea ca era un tarc in care erau inchisi 5 rottweiler morti de foame si cineva arunca peste gard cate un chinez la 20 min .....

E chinatown ba!Adapteazate si tu la vremurile moderne!

Link to comment
Share on other sites

no comment, o sa ma uit cu alti ochi la chinezi de acuma, si apropo nu faceti comanda pe dealextreme.com pentru ca sunt neseriosi si nu trimit produsele decat dupa 2 luni dupa ce ai platit !

da-ti mai departe link-ul poate ajung la 2 miliarde de semnaturi sa intreaca pe cei din china...cu totul ca este greu

Link to comment
Share on other sites

sa nu uitam ca si romanii sunt sadici cand vine vorba de animale...

Români din Chicago aresta?i pentru c? t?iau porcul | eL Me

Americanii au ramas socati cum au taiat romanii porcu ...dar totusi porcu e un animal care sa zicem nu are gandirea unui caine...un caine il vezi cand e trist..i se citeste in ochi bucuria si tristetea ... mai degraba prefer sa salvez un caine decat un om ;)

Am caine acasa si cred ca l-as omori pe ala care ii face un rau.

Link to comment
Share on other sites

Sunt multi frate , peste 1 miliard trebuie sa manance si aia ceva . Imi pare rau pt astia ce s-au uitat la video si au acasa cate un animal si au grija de el si tin la el ca la un adevarat prieten . Cate cazuri nu sunt in care cainele salveaza viata stapanului

Nu e vorba numai de asta, e vorba si de societate, e vorba despre inteligenta fiecarui individ, se spune ca atunci cand foamea iti ajunge la os si se resimte cel mai tare, omul isi uita toate 'naravurile' si activeaza singurele instincte de supravietuire, atunci nu te mai uiti ca-i pisica sau caine, dar chiar si asa, chiar si intr-o societate bolnava ce poate promoveaza asa ceva, direct sau indirect, nu te poate lasa constiinta in primul rand frate, sentimentul, gandul ca poti fi tu in locul aluia, chiar daca ti-e foame de iti vine sa mananci pamant, nu recurgi la asa ceva, da-te-n mortii ma-tii de chinez, ce om trebuie sa fi sa faci asa ceva? Cu siguranta psihopat!

Link to comment
Share on other sites

Am ramas impietrit; nu cred ca m-am simtit asa de rau in viata mea, decat dupa ce am vazut filmul. Cred ca am ramas temporar socat mintal! Am si eu catzea acasa, si cum au zis unii: cand e trista se vede pe ea, cand e bucuroasa si imi aduce jucarie, stiu ce gandeste; am fost la doctori cu ea ca sa fie sanatoasa si fericita si o consider parte din familia mea, dar mortzii masii de galbejit, om fara inima si fara suflet. Sper in iad asa sa-i faca diavolul asta in fiecare zi. Nu ma intereseaza ca e vorba de foame, sau pentru blana sau ce pizda masii de ii mai trebuie la om in lumea asta, dar nu provoci asa durere. Cum zice filmul: nu ai nici un motiv cu care sa te scuzi! Nu toti oamenii sunt rai, dar si rai care sunt si fac din astea cu oameni sau animale, nu s-ar indura nici Dumnezeu de sufletul lor!

Blestemat sa le fie sufletul in veci vecilor!

Link to comment
Share on other sites

Sa ne gandim putin si la noi:

- Paste: taiem mielul. Dar vai, cum sa ne placa un miel mai mult decat un caine? Daca ati trai cu un miel in casa in loc de caine, probabil vi s-ar parea la fel taiatul mielului cu taiatul cainilor.

- Craciun: taiem porcul. De asemenea, din "fericire" pentru noi, porcul nu este tocmai un animal pe care sa il tii in casa si de care sa te atasezi, de aceea nu suferim foarte mult la taierea acestuia.

Uitandu-ma la ce am scris, ce as putea intelege? In cele mai mari sarbatori religioase ale noastre, noi pretinzand ca suntem mai presus ca acesti chinezi, sacrificam animale!

Si nu e totul. Cred ca ati fost toti la pescuit. Pestii nu sunt si ei niste fiinte? Pacat de ei ca nu pot spune: "Baga-ma in apa in natia matii, nu vezi ca ma sufoc?", asa poate ati avea putina compasiune si pentru ei.

Ar mai fi si gainile, care sunt taiate pe capete la noi. Am taiat si eu cateva, nu prea am simtit mare lucru. Oare pentru ca nu am trait toata viata cu o gaina in casa, pe post de animal de companie?

Nu e mare diferenta intre aceste animale. Pe voi va afecteaza modul brutal in care sunt tratate. Nici la noi nu e mai presus. Stiu ca am vazut un documentar acum cativa ani legat de cum sunt preparate pulpele si pieptul de pui pe care le mancam noi la gratare. Animalele sunt oparite de vii, unele supravietuiesc si dupa oparire... Mai multe detalii nu imi aduc aminte, doar ca nu sunt multumite de modul in care sunt ucise.

Nu va mai dati mari sentimentalisti degeaba. Daca tot comentati asa, de ce nu va faceti vegetarieni? Intre timp abtineti-va de la astfel de comentarii.

In caz ca va ganditi ca nu am suflet ca nu simt mare lucru ca vad asa ceva... Ei bine, probabil asa e. Toata lumea imi zice ca sunt rau si nenorocit si probabil asa e. Si cainii sunt pentru ei, asa cum sunt animalele de mai sus pentru noi.

Link to comment
Share on other sites

@Nytro - cand ai vazut tu pe cineva sa beleasca un miel de viu ptr ca i se beleste blana mai bine? Sau o gaina sa ii fie smulse penele de vie ptr ca asa e mai bine ptr carnea ei sau penele ei? Totul se rezuma la modul inuman in care acei indivizi au ales sa trateze acele animale Vii. Metodele lor au fost inutile si de dispretuit.

Am inteles ca trebuie sa se hraneasca si ei cumva, dar metoda folosita a fost groaznica, socanta si fara folos!

Link to comment
Share on other sites

auzi, nytro... eu unul nu mananc carne de miel nici de vitel si carnea de porc decat in cacaturi de fastfood, mananc doar de pui si de peste, crede-ma au adus ai mei acasa de paste un miel :| ma uitam la el saracul, ai mei il taiau, si el saracul cum era asa belit am inceput sa plang, avea ochii deschisi, si era de inaltimea unui caine, ma gandeam prin ce chinuri o fi trecut cand a fost omorat, imi mai povestea un prieten cum la el la tara se omoara puiu de cal(manz) :| cica ii dadeau cu totorul in cap :| cum pula mea sa il omori, cu ce te ajuta daca il omori ? mananci carne de cal in romania? in belgia se mananca dar nu aici, si pula mea caiul si puii de cal sunt foarte frumosi, sunt niste animale splendide, puternice si furmoase :| de ce sa il omori ?!?!? sau iarasi cu porcul, puisorii de port i-ati vazut ce frumosi si micuri sunt ei acolo ?^_^, si eu sunt frumusei asa pana cresc si sunt omorati doar de placerea de a pune niste kg in plus, si de placerea gustului de carne prajita sau fiarta, foarte bine se poate manca si niste soia in loc sau io stiu eu ce cacaturi vegetale, IMI BAG PULA IN ASTIA DE OMOARA ANIMALE, MA FAC VEGETARIAN COMPLET!!!! , voi manca doar lactate!!!

Mai este partea si cu pielea animalelor, exista atatia inlocuitori artificiali, de ce sa belesti vulpea ca in videoclipul acela, doar de dragul de a face cativa bani acolo?! sau tampitii aia ce lovesc puii de foca in cap ca sa ii omoare prin pula mea arctica sau pe unde cacat se practica :| nu vad rostul. rasa umana nu o va mai duce mult asa!

Link to comment
Share on other sites

Sa ne gandim putin si la noi:

- Paste: taiem mielul. Dar vai, cum sa ne placa un miel mai mult decat un caine? Daca ati trai cu un miel in casa in loc de caine, probabil vi s-ar parea la fel taiatul mielului cu taiatul cainilor.

- Craciun: taiem porcul. De asemenea, din "fericire" pentru noi, porcul nu este tocmai un animal pe care sa il tii in casa si de care sa te atasezi, de aceea nu suferim foarte mult la taierea acestuia.

Uitandu-ma la ce am scris, ce as putea intelege? In cele mai mari sarbatori religioase ale noastre, noi pretinzand ca suntem mai presus ca acesti chinezi, sacrificam animale!

Si nu e totul. Cred ca ati fost toti la pescuit. Pestii nu sunt si ei niste fiinte? Pacat de ei ca nu pot spune: "Baga-ma in apa in natia matii, nu vezi ca ma sufoc?", asa poate ati avea putina compasiune si pentru ei.

Ar mai fi si gainile, care sunt taiate pe capete la noi. Am taiat si eu cateva, nu prea am simtit mare lucru. Oare pentru ca nu am trait toata viata cu o gaina in casa, pe post de animal de companie?

Nu e mare diferenta intre aceste animale. Pe voi va afecteaza modul brutal in care sunt tratate. Nici la noi nu e mai presus. Stiu ca am vazut un documentar acum cativa ani legat de cum sunt preparate pulpele si pieptul de pui pe care le mancam noi la gratare. Animalele sunt oparite de vii, unele supravietuiesc si dupa oparire... Mai multe detalii nu imi aduc aminte, doar ca nu sunt multumite de modul in care sunt ucise.

Nu va mai dati mari sentimentalisti degeaba. Daca tot comentati asa, de ce nu va faceti vegetarieni? Intre timp abtineti-va de la astfel de comentarii.

In caz ca va ganditi ca nu am suflet ca nu simt mare lucru ca vad asa ceva... Ei bine, probabil asa e. Toata lumea imi zice ca sunt rau si nenorocit si probabil asa e. Si cainii sunt pentru ei, asa cum sunt animalele de mai sus pentru noi.

Una este sa tai gatul la o gaina si alta este sa ii jupoi de vii si sa-i lasi asa...si oricum cainele este animal de companie nu de consum...cel putin asa am fost invatati...

Link to comment
Share on other sites

Diferenta intre noi, care taiem mielul, porcul, e ca noi nu i chinuim.

cum ma nu chinui porcu ? tu ai fost vreodata la o taiere !? ca se baga cutitu in gat se roteste sa faci o gaura rotunda si dupaia il lasi sa moara..sa curg sangele si sa isi dea duhul ? si ala urla inca cateva secunde dupa ce iai dat gaura in gat ;) Si noi avem stil barbar pe langa faptu ca si altii folosesc porcu ca animal de companie ;) deci e considerat la fel. Gaina saraca mai scapa ca dai zdrang cu toporu i-ai zburat capu.. dar vad ca in partea dobrogei oamenii o hacuiesc cu cutitu...si daca mai e si un fake de cutit deala nasol..sa vezi ce ii hacuieste lu aia gatu ca nu taie...

1+ pt nytro...chiar ca bogdane...esti pisda ? :-| Am si eu caine acasa dar sunt realist dracu.

Link to comment
Share on other sites

Asa cum au zis si mai sus .. nu e vorba de animal ... nu e vorba ca e peste ... miel .. caine ... gaina .. urangutan ... strut etc ... e vorba cum ii cruti viata ... pentru ca si cei din puscarie care sunt condamnati la moarte coaie ... au spanzurat .. au omorat .. au violat .. au ciopartit .. dar nu`i omoara intr-un mod crud ... ii omoara prin injectie sau electrocutare care totusi e cu mult mai bine decat sa te bage in pungi si sa te fiarba .. sau sa te jupoaie de viu ... ca atunci chiar ca strigi de durere si`l injuri sii bagi pwla pe gat si inapoi in toata durerea aia .... dar saracu animal care nu are puterea sa zica nimic.... frate sunt multi au nevoie de mancare dar macar sa-i omoare intr-un mod uman ... prin impuscare ( moduri rapide si fara durere ) si atunci poate sa-i manance si cruzi ...

ATAT AM AVUT DE ZIS .. sper ca petitia sa schimbe catusi de putin modul in care sunt omorati macar nu neaparat ca sunt pusi pe lista de preparate!

Link to comment
Share on other sites

Hai dao in colo voi coparati filmuletul acela cu ce facem noi de craciun. Ia luati si comparati ce fac aia acol si ce facem noi la animale. Aia i chinuiau nu ca vreau sa i manance nu ai vazut ca i baga intro punga sa se sufoce, i bagau in apa fierbinte de vii,etc,etc,etc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...