Jump to content
Gabycs94

Cola sau Pepsi?

Recommended Posts

compania coca cola a facut acum multi ani un test pe un lot de 15-25 angajati (nu mai stiu numarul exact)

angajatiilor li sa dat sa guste diferite produse coca cola precum si pepsi cola si li sa cerut sa specifice care li se pare mai bun la gust si pe care le prefera. sa constatat ca majoritatea au preferat produsele pepsi cola in defavoarea celor de la coca cola. (paharele cu diferite sortimente de cola si pepsi erau numerotate si nu stia nimeni ce e in fiecare)

eu personal prefer coca cola (normala) dar beau rar (2 litrii pe luna in medie). Ca si chimicale am avut ocazia sa trag fibra optica in fabrica pepsi cola si stiu cum se produce (pute de ti se face rau, abia la amestecul final i se da aroma specifica)

Link to comment
Share on other sites

wuau... nu m-am gandit niciodata la asta :))

cel mai mult am baut c-cola, rar pepsi... si da, pepsi mi s-a parut mai dulce, si astea le beau de obicei doar cand mai iau antibiotice, sau cand n-am de ales...

In rest prefer peroni, nu ma arunc la alte tipuri de beri, ca nu imi place gustul... nah in rest timisoreana, beck's...

Si la tarii, doar jack daniels sec sau cu energizant, depinde de stare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...