Jump to content
wvw

Despre generația "etnobotanicelor"

Recommended Posts

E vrajeala, eu nici n-am auzit de legale care se injecteaza. (e totusi posibil sa nu fiu complet la curent cu noile legale)

Si oricum, cred ca toata lumea ar trebui sa bage odata, asa ziarele si posturile tv de cacat n-ar mai putea exagera in halu' asta. Din toate reportajele astea 50% e vrajeala, sau iau doar partile cele mai naspa.

Da, legalele sunt de cacat, si orice inafara de iarba (si poate lsd sau ciuperci, da n-am incercat deci nu comentez) e teribilism cretin. Totusi, si ziarele pulii exagereaza.

Link to comment
Share on other sites

HEY HEY HEY.

Nu baga totul intr-o galeata.

Ce treaba are cacatu de pe strazi cu LSD si ciuperci?

Si plus unele droguri...nu sunt tocmai droguri sunt interzise pentru ca sunt halucinogene...se crede.

DMT e interzis desi ajuta omul foarte mult, este ca un fel de Halucinogen Terapeutic.

Watch The Spirit Molecule.

E vina parintiilor ca ajung copii cum ajung.

"It's okay to drink your drug. We meant those other drugs. Those untaxed drugs. Those are the ones that are bad for you." - Bill Hicks

Link to comment
Share on other sites

E vina parintiilor ca ajung copii cum ajung.

P?rin?ii, prietenii, societatea... Treab? de educa?ie.

Cel mai nasol este c? nu se discut? despre asta.

"It's okay to drink your drug. We meant those other drugs. Those untaxed drugs. Those are the ones that are bad for you." - Bill Hicks

Plusez cu

hallucinogens are a value changer, so does marijuana... like it or not. It changes your values...

Link to comment
Share on other sites

As legaliza pana si cele mai mortale droguri.In felul asta s-ar reduce considerabil nivelul de crime, statul ar avea de castigat la greu din impozitele care le-ar avea de platit distribuitorii.

De asemenea, cine s-ar droga ar face-o pe propriul risc;pe marfa ar trebui sa fie scris ca poate provoca decesul. Le-as interzice accesul in spitale in urma consumului,eventual o sectie speciala pentru cei drogati care sa ii coste de sa-i usture.

Sa fim realisti, cu cat un lucru este mai interzis cu atat ne mananca in cur sa-l facem.Daca ar fi mai libertine lucrurile acestea, poate ar cugeta de 2 ori inainte sa il faca cu premeditare.

Link to comment
Share on other sites

E vrajeala, eu nici n-am auzit de legale care se injecteaza. (e totusi posibil sa nu fiu complet la curent cu noile legale)

Si oricum, cred ca toata lumea ar trebui sa bage odata, asa ziarele si posturile tv de cacat n-ar mai putea exagera in halu' asta. Din toate reportajele astea 50% e vrajeala, sau iau doar partile cele mai naspa.

Da, legalele sunt de cacat, si orice inafara de iarba (si poate lsd sau ciuperci, da n-am incercat deci nu comentez) e teribilism cretin. Totusi, si ziarele pulii exagereaza.

Exista, cunosc eu cativa care isi cumpara Pur sau Magic parca si il injecteaza in gat...

Link to comment
Share on other sites

un articol foarte interesant , imi place ca au subliniat diferenta dintre legale si etnobotanice, @patrunjel , crede-ma ca stiu sigur de legale care se injecteaza.

Tot respectul pentru baietii de la integration era randul sa vina si la noi cineva cu o idee de genul , in america adoptandu-se demult timp chestia asta cu schimbul de seringi.

P.S Pentru mai multe informatii referitoare la consumul de droguri vizitati site-ul de la semnatura.

Link to comment
Share on other sites

Drogurile nu ar mai fii o problema daca:

1. Parinti ar fi mai atenti la copii lor si ar discuta cu ei, degeaba muncesti 14 ore pe zii si aduci 100 de milioane de lei pe luna in casa daca al tau copil nu te vede toata ziua. Cel mai probabil la inceput o sa o faca pentru a iti atrage atentia intr-un fel sau altul. Copiii care sunt neglijati de catre unul sau ambii parinti ajung sa faca tot felul de cascadorii(inconstient incercand sa atraga atentia parintelui/parintilor) si ajung in situatii care le distrug viitorul.

2. Daca MEDIA ar prezenta intr-o maniera REALISTA acest lucru. Si sa nu imi spuna mie de guvernanti, de legi si alte mizerii. Alcoolul, tutunul, au mai mult sau mai putin acelasi efect asupra creierului uman ca si marihuana, ca si cocaina, sau orice alt drog. Si anume modifica echilibrul hormonilor si chimicalelor din creier astfel alterand perceptia pe termen scurt sau lung asupra realitatii). Efectele astea sunt cunoscute dar sunt acceptate.

3. Daca oamenii (tineri si adulti) ar invata sa discute, si sa isi accepte problemele. Multi dintre consumatorii de alcool, tutun, droguri(desii ar trebuii sa spun scurt droguri pentru ca toate intra in categoria asta dupa parerea mea) nu ar mai fii consumatori daca ar fii in stare sa accepte ca au unele probleme. Multi din ei sunt intr-o permanenta stare de neliniste, de suparare sau chiar furie, de vina, de stres, de grija. Pentru a scapa de aceasta senzatie sau traire se refugiaza in consumul acestor "substante"

4. Daca toti oamenii ar invata sa se cunoasca un pic mai bine si sa isi controleze starile.

Plm eu eram depresiv dar stiam motivul pentru care sunt asa, si am evitat sa consum oricare din substantele pe care le-am enumerat mai sus, si mi-am revenit singur analizandu-ma si ajungand sa ma cunosc mai bine. Si eu asi fi fost un candidat foarte bun pentru un consumator dar cu putina vointa si cu ceva sarguinta am citit, invatat si am trecut peste problemele din trecut.

Bft.

Edited by nedo
Link to comment
Share on other sites

Exista, cunosc eu cativa care isi cumpara Pur sau Magic parca si il injecteaza in gat...

inseamna ca aia is niste retardati,o sa ajunga doar piele si os,aia e sare pur si magic si e cea mai naspa si mai si provoaca dependenta psihica,am prieteni care daca nu baga 3-4 zile "creapa" is stresati maxim,lasati sarea aia naspa mai bine bagi un cui la 1 luna...

Link to comment
Share on other sites

Nu mai manca tu cacat daca nu stii.

Articol de tot rahatul, mu*e anti-drog & co.

Prietene tu bagi cacaturi dalea? atunci taci si nu iti da cu parerea ta de "drogalau", o sa ajungi rau de tot si dupa o sa iti dai seama ca ai cazut si nu te mai poti ridica!

Mu*e tie bha.... putzulica apropo cat ani ai 11-12? ti-ar place ca fiica/fiul pe care ai putea sa ii ai, sa bage cacaturi dalea sitetice si iarba si hash de la 12 ani?

Taci in p*la mea, ma mir de iti platesti netu si nu iti iei Magic la promotie, sau ne scrii de la o sala de calculatoare?!

Buy another life!!!

Si spuneti NU drogurilor!

Link to comment
Share on other sites

ce reportaj au facut si astia, auzi legale care se injecteaza

COAEEEE nimic nu se compara cu magicu la vena. CEL MAI TARE ever

se pisa si pe heroina si pe tot. te lasi de dava pentru ca-i mai tare magicu la vena

iti ia 0,2 secunde sa strigi da-mi o tigara, asa repede te ia

Lasati-va de droguri . Bani cheltuiti aiurea pentru o placere fake de scurta durata

Si astia care va bagati K la muschi, mai lasatile in plm

Hai ca niste lsd mai merge ca e mai controlat, dar tot iti sparge creierii si ramai fucked up pe viata de la prea mult

Astia care o fortati grav lasati-o mai usor. Si de iarba daca puteti lasati-va. Iarba aia care ziceti voi ca e inofensiva coae nu te mai ajuta capu dupa, nu mai tii minte nimic

Link to comment
Share on other sites

Ba mai da`l dracu de anturaj , cu ce e anturajul de vina ca pe tine nu te duce capu` deloc si te iei dupa niste distrusi ?! Daca iti merge mintea nu intri intr-un astfel de anturaj , si daca totusi ai astfel de prieteni , nu te lasi influentat . Mereu ai de ales .

Edited by SilentPH
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...