Jump to content
XgaMeR

Despre viata! Tu cum o traiesti?

Recommended Posts

Frate eu nu stiu ce va intereseaza viata altora sau ce vrei sa demostrezi prin topicu asta,

inainte sa criticati pe altii uitativa la voi!!, fiecare a venit sa invete cate ceva aicia ,

nu a venit nimeni aicia sa primeasca lectii de viata . 100 de vorbe nu fac 2 bani daca vrei sa dai lectii de viata cuiva incearca sa te schimbi pe tine insuti.

Link to comment
Share on other sites

Inafara de faptul ca e aranjat aiurea in pagina ce scrie peacolo si unele sunt chiar tampenii, la unii ar trebui sa le dea un impuls. In special pentru ce-i care isi omoara timpul cu postarea la ShowOFF. Faceti dracu ceva folositor.. nu cred ca castigati ca rupeti in doua tot felul de site-uri.. si fara suparare nu am nimic personal cu nici unul de pe aici care face asta.. dar la ce va foloseste ? Nu va saturati sa se faca tot timpul misto pe seama voastra?...

@xGamer: ai dreptate in ce spui si tu.. nu trebuie sa te intereseze viata altora, dar cand ii vezi pe unii ca le dai un sfat caci nu fac ceva bine, tot ei se ia cu tine in gura ca ai " aere ".

Link to comment
Share on other sites

Mane plm, faceti ce va taie capul. Sunt multi care habar au sa fie sociabili si va mai intrebati de ce nu aveti succes in viata. Majoritatea 80% sunteti pierde vara, nu ma refer la elita forumului care jos palaria. La voi pusti care au in cap doar hack uri pentru jocuri si sa fure id de mess. Doua lucruri sunt sigure in viata nasterea si moartea. Pentru restul trebui sa muncesti

Link to comment
Share on other sites

Mane plm, faceti ce va taie capul. Sunt multi care habar au sa fie sociabili si va mai intrebati de ce nu aveti succes in viata. Majoritatea 80% sunteti pierde vara, nu ma refer la elita forumului care jos palaria. La voi pusti care au in cap doar hack uri pentru jocuri si sa fure id de mess. Doua lucruri sunt sigure in viata nasterea si moartea. Pentru restul trebui sa muncesti

+10. ( plus 10 )

Link to comment
Share on other sites

Cum reusesc oamenii, legal, sa aiba succes in viata:

In 99% din cazuri ai succes in viata daca ai avut norocul sa te nasti cum trebuie.

Din acelea 99% de cazuri

-90% - daca te nasti intr-o familie cu potential. Daca mostenesti o avere. Pe principiul: "Copiii stapanilor nostri vor fi stapanii copiilor nostri" :)

-9% - Daca te-ai nascut un om dotat din punct de vedere intelectual, si prin asta+multa munca ai avut posibilitatea de a-ti cladi succesul de la 0. Fara ajutor.

Iar restul, de 1% sunt cei care nu s-au nascut nici in familii din care au mostenit ceva, nici dotati din pct de vedere intelectual, dar, au avut pur si simplu noroc :). Poate chiar au castigat la lotto.

Legal, cam astea ar fi cotele succesului in viata. Si toate, 100%, sunt bazate pe noroc. Ai de ales: inveti sa te nasti, sau inveti sa castigi la lotto.

Sau cum ar spune Donald Trump: "Everything in life is luck."

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

As completa spunand ca inteligenta e mostenita genetic in proportie de 50-75%.Restul de 25-50% vine creste treptat iar daca vrem sa atingem dublarea ei atunci trebuiesc exercitii specifice.Auzisem ca, chinezii se ocupa puternic de zona asta si sint unii care s-au profilat pe abilitati matematice si au ajuns sa calculeze din cap cu nu stiu cate zecimale.Deci se poate.

Revenind,cred ca e de aflat ce tip de inteligenta are fiecare, ce IQ, si cum anume se dezvolta fara a se lasa tampit de catre scoala.E de sapat un pic pt ca fiecare creste in felul lui....Hackerul ridicat recent a inteles ca scoala e de rahat si a fugit in clasa a 9-a asa ca a scapat nevatamat. :)

Deci cred ca mai intai trebuie sa ne pazim de factorii externi care tind sa ne tampeasca(gen, scoala, armata, institutii care gandesc liniar si au nevoie de oameni obedienti, necreativi,etc..) si apoi sa ne gasim drumul fiecare.

Aici aveti un exemplu pt cei care nu il stiu:

DISCURSUL PRESEDINTELUI ORACLE, LAWRENCE ELLISON, LA YALE

Link to comment
Share on other sites

Mane plm, faceti ce va taie capul. Sunt multi care habar au sa fie sociabili si va mai intrebati de ce nu aveti succes in viata. Majoritatea 80% sunteti pierde vara, nu ma refer la elita forumului care jos palaria. La voi pusti care au in cap doar hack uri pentru jocuri si sa fure id de mess. Doua lucruri sunt sigure in viata nasterea si moartea. Pentru restul trebui sa muncesti

Ba ne lasi ?

Link to comment
Share on other sites

Ba ne lasi ?

Presupun ca ai bani, curve, masini, combinatii, toti ce-ti doresti pe scurt viata "da boss" ? Sau astepti ziua succesului ca pacala para sa-i pice in gura si zici cum zic "tovarasi" de ai mei : " Lasa ba ca vad eu ce fac nu raman asa " si uite asa trece timpu ampulea si nici servici nau macar la 24-25-26 de ani.

Link to comment
Share on other sites

Cei care castiga la loto nu se pot numi oameni de succes si in cele mai multe cazuri ajung mai saraci decat au fost inainte sa castige pentru ca nu sunt pregatiti psihic pentru o asa shimbare in viata lor.

Cei care sunt relativ saraci si castiga o suma mare de bani nemunciti (loto) o sa ii piarda in scurt timp pentru ca nu stiu ce sa faca cu ei. Or sa investeasca in afaceri care dau faliment si masini scumpe.

Sunt de parere ca valoarea unei persoane sta in personalitatea si cunostintele lui. Banii si succesul or sa vina singure ca si un bonus daca esti o persoana de calitate. Din cauza asta cred ca se zice "banul la ban trage" sau "ban la ban si paduche la paduche".

POC: Cum dispar averile castigate la loto

Some inspiration :) :

Link to comment
Share on other sites

Of, de ce va legati intodeauna de scoala? Sunt de parere ca putem transforma tampeniile alea predate oricand in avantajul nostru! Imi amintesc ca python3 spunea ceva de genul:

mai multe sinapse = memorie mai buna = procesarea informatiei intrun mod

mai simplu = solutii complexe

Daca stam si facem legatura ar iesi ceva de genul:

Exercitii la mate din cele mai greoaie = solicitarea creierului cu lucruri noi = mai multe sinapse = memorie mai buna = procesarea informatiei intrun mod mai simplu = solutii complexe

Link to comment
Share on other sites

hmm, ceea ce ar fii important, dupa mine:

1 respecta-te pe tine insuti; incepe ziua la 6 dimineata, cu un zambet, un dus, si o alergare, chiar daca dupa o ora juma, dormi pana la 14

2 respecta pe cei din jurul tau, in ordine;tu, familia, prietenii, restu lumii, si la dracu cu tiganii.

3 daca unu e nesimtit, calca-l pe cap

4 fa chestia asta singur

5 ajuta-ti prietenii, nu cere tu ajutor; mai degraba ajuta-te singur, nu fii tampit, ca-s destui, si unii devin exemple.. de "asa nu"

6 citeste o carte, uita-te pe discovery, stai la computer, practica un sport, si incearca sa vezi, poti supravietui, singur, doar cu ceea ce stii, pe munte, sau in oras. Vei avea ocazia sa-ti cunosti limitele, fie ca vei manca frunze, sau ca vei spala buda.

7 e inutil sa incerci sa inveti babunii, care le stiu pe toate, si mananca banane cu eleganta, sa scrie 3 linii de cod, pe o tastatura qwerty.

Link to comment
Share on other sites

Ce rost are sa castigati bani la "loto" daca nu stiti sa ii distribuiti.

Dovada:

Acum ca aveti un leu si nu reusiti sa il tineti in buzunar deoarece e gol zilnic, dar ce s-ar intampla daca ati avea cateva milioane?Mai mult stress.

Cand vei cunoaste sa administrezi un leu poti incerca sa administrezi 2

Nu incerca sa administrezi un milion daca nu poti sa tii nici macar un leu in buzunar ca nu vei reusi, te depaseste

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Am pierdut 2 minute din viata asta "importanta" (asa cum ii spui tu) sa citesc aberatia aia. De ce trebuie sa fac eu ce ai facut tu? De ce trebuie sa am eu tupeu ca sa iti arat tie sau la altii ca pot sa fac un anumit lucru?

Va spun ceva, nu va mai luati dupa altii,e viata voastra. Faci ce poti cum poti cand poti...nu trebuie sa impresionezi pe nimeni, trebuie sa fii tu multumit. Si ii rog pe cei ca Barabus sa ne scuteasca de ideile lor.

Link to comment
Share on other sites

De ce toti credeti ca e smecher sa ai curve?

BAAA... Smecher esti cand reusesti sa stai cu una 3-6 ani, nu sa te plimbi de la groapa la groapa!!!

Nu cred eu asta ba, asa cred unii!! Ca daca au bani masini curve au lumea la picioare dar usor se duc dracu si mor in ritmul ala sau ajung pe la parnaie. Si.. curvele sunt la orice colt de strada din 2 vorbe iti sar in pat, nu iti trebuie bmw-u ,bani, s-o duci in cine stie ce club si haine de la versace, doar sa-ti mearga putin vrajeala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...