Jump to content
Nytro

RST Upgrade

Recommended Posts

Arata mult mai bine acum, iar temele Ambient si Brave sunt traznet, oricum merg modificate si actualizate la cea veche rst, in caz de nu se va pune la dispozitie si vechiul rst.

Fundalul de la My Profile/User CP e alb si am impresia ca trebuia tot negru (la Ambient), icoanele si culorile arata bine, in schimb ca si la vechiul forum mi se par aiurea iconitele alea de la Yahoo, ICQ, etc care apar sub poza de sub nume la fiecare post, in rest e ok :D.

Link to comment
Share on other sites

Update:

Am readus link-urile la forma initiala, gen "44039-rst-upgrade-2.rst"

E posibil sa apara probleme, in mare am verificat si pare ok, daca ceva nu e in regula, daca apar link-uri invalide va rog sa ma anuntati.

PS: Unele link-uri erau de forma "44039-rst-upgrade-2-post-1337.html", acum apar cu ".rst", veti fi redirectionati de pe un astfel de link cu "html". Sper sa nu apara probleme.

Link to comment
Share on other sites

O sa mai modificam culorile la tema si sa repara micile probleme care apar.

@Anonimul: Da, am modificat multe lucruri, dar totul e ok, doar ca vbSEO probabil isi creeaza un cache si de aceea dureaza cateva minute pana anumite link-uri devin active, adica a functionat ulterior fara sa fac nimic.

Link to comment
Share on other sites

rjmuck.jpg

- cyan: arata naspa, are conturul ala urat, dar probabil se va schimba daca schimbati ce-am incercuit cu verde.

- roz: prea mare :)

- rosu: ce-ai aia? imi apare doar mie sau..?

verde: cred ca ar arata bine culoarea asta 11ieamr.jpg (presupun...) sau cea de pe fundalul continutului...

- titlul, rank-ul, avatarul... centrate?

- un resize automat la imagini...

Opinie personala etc etc..

edit: si gradientu ala de la profil e naspa.

Edited by ZeroCold
Link to comment
Share on other sites

Aici: http://rstcenter.com/forum/usercp.php

PS: "Lucrez" la partea cu Like-urile, e posibil ca temporar sa apara foarte urat, sper sa imi iasa ceva frumos, desi slabe sanse.

Edit: Am facut modificari la partea grafica a Like-urilor (butonul de deasupra topicului). E ok cat timp nu sunt mai mult de 99 de like-uri. Daca sunt probleme cu el sa ma anuntati.

Partea de sub post, cu "Edit post", "Reply", o las asa deocamdata. Am pus-o mai inchis si nu se mai vad iconitele din stanga. Oricum, mie imi place asa, dar spuneti daca vreti sa modific.

Edited by Nytro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...