Jump to content
coolbyte

Incredibil

Recommended Posts

Poate s? m? informeze ?i pe mine cineva ce au românii cu ungurii?

Me doesn't like history, if the answer it's related to it.

27523_120393821333240_2013_n.jpg

Ce au romanii cu bozgorii? Pai ei cred ca Transilvania e a lor (au aratat asta si in timpul unui meci de-al Stelei cu o echipa maghiara, cand au afisat un banner cu Ungaria mare) si pe de-asupra in Harghita si Covasna (si toate locurile din Romania in care ei sunt majoritari) se cred sefi. Un prieten de-al meu a fost o data in Covasna si a intrat intr-o benzinarie (omv - parca), iar vanzatoarea nu vorbea decat maghiara. Si da, in mare e vorba de istorie (partea cu Transilvania e a lor).

Pentru toti fanii bozgorilor: va recomand sa vedeti asta.

Link to comment
Share on other sites

Ce au romanii cu bozgorii? Pai ei cred ca Transilvania e a lor (au aratat asta si in timpul unui meci de-al Stelei cu o echipa maghiara, cand au afisat un banner cu Ungaria mare) si pe de-asupra in Harghita si Covasna (si toate locurile din Romania in care ei sunt majoritari) se cred sefi. Un prieten de-al meu a fost o data in Covasna si a intrat intr-o benzinarie (omv - parca), iar vanzatoarea nu vorbea decat maghiara. Si da, in mare e vorba de istorie (partea cu Transilvania e a lor).

Pentru toti fanii bozgorilor: va recomand sa vedeti asta.

Chestia asta am patit-o si eu :). M-am rataciat prin Sfantu' Gheorghe, si am avut o surpriza cand am cerut niste indicatii si am vazut ca lumea se uita la mine ca la felul 14, si imi raspundeau cu "nem tu' dom" sau "nem er tem" (sau cum naiba se scrie).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...