Jump to content
sado

haina il face pe om

Recommended Posts

Stiu filmuletu'.

Mi se pare destul de sugestiv. Nu cred ca pot spune mai mult.

Am discutat despre el cu mai multe prietene.

Multe din ele zic ca nu e asa desi(din observarile proprii) ele actioneaza ca in filmulet de multe ori fara sa-si dea seama.

Multe zic ca e normal sa fie asa.

Altele zic ca nu e un caz general.(ceea ce e corect intr-o masura mica de adevar)

Si titlul filmuletului in mod corect ar fi "caracterul feminin".

Nu se pune deloc pret pe valoarea spirituala a unei persoane in ziua de azi :)

Edited by crs12decoder
Link to comment
Share on other sites

Degeaba va dati peste cap si ziceti ca femeile sunt materialiste. Si barbatii sunt la fel!

Sunt sigur ca nu o sa va uitati la una nasoala / una care se imbraca foarte prost (decat daca sunteti prosti, urati sau disperati).

Daca va studiati comportamentul (majoritatea) o sa observati ca intotdeauna o sa preferati o femeie cu bani in locul uneia fara. Singura diferenta e ca barbatii fac mai intai discriminari dupa aspect, apoi dupa situatia financiara si/sau pozitia sociala.

// Prin "nasoala" fac referire strict la femeile neingrijite.

In orice caz filmuletul este foarte reusit.

Edited by A9N
Sunt prost, nu citesc cu atentie :)
Link to comment
Share on other sites

Degeaba va dati peste cap si ziceti ca femeile sunt materialiste. Si barbatii sunt la fel!

Sunt sigur ca nu o sa va uitati la una nasoala / una care se imbraca foarte prost (decat daca sunteti prosti, urati sau disperati).

Daca va studiati comportamentul (majoritatea) o sa observati ca intotdeauna o sa preferati o femeie cu bani in locul uneia fara. Singura diferenta e ca barbatii fac mai intai discriminari dupa aspect, apoi dupa situatia financiara si/sau pozitia sociala.

// Prin "nasoala" fac referire strict la femeile neingrijite.

In orice caz filmuletul este foarte reusit.

Gresesti. Pe mine personal atata timp cat o tipa arata bine nu ma intereseaza alte aspecte cum ar fi imbracamintea de bucatareasa de la munca.

Si nu cred ca sunt doar un caz particular.

Tipul purta salopeta doar la munca. In rest se imbraca ok.

In clip e vorba mai degraba de bani/cariera.

Si daca stai sa te gandesti, o sa vezi ca multe fete de mici isi pun in minte cand cresc sa-si gaseasca pe unu' cu bani si sa se casatoreasca cu el.

Nu prea am auzit baieti care sa spuna ceva asemanator. Majoritatea se gandesc doar cum sa-si faca o cariera/bani.

Asa ca exista o diferenta destul de mare intre gandirea femeilor si cea a barbatilor sub aspectul telului in viata.

Edited by crs12decoder
Link to comment
Share on other sites

Degeaba va dati peste cap si ziceti ca femeile sunt materialiste. Si barbatii sunt la fel!

Sunt sigur ca nu o sa va uitati la una nasoala / una care se imbraca foarte prost (decat daca sunteti prosti, urati sau disperati).

Daca va studiati comportamentul (majoritatea) o sa observati ca intotdeauna o sa preferati o femeie cu bani in locul uneia fara. Singura diferenta e ca barbatii fac mai intai discriminari dupa aspect, apoi dupa situatia financiara si/sau pozitia sociala.

"Eu prefer" una cu creier. Daca e frumoasa, peste 20 de ani ... in mod sigur nu va mai arata la fel, si nu imi surade ideea sa raman si cu urata si cu proasta in casa. =)))

ps: Am scris 'eu prefer' in ghilimele ... pentru ca am deja una, si pana acum nu m-am prins ce saracia de kernel are, ca-mi da niste buffer overflow-uri uneori =))

Link to comment
Share on other sites

Nu va luati de mine, nu am zis nimic de urate... doar de nasoale (si am explicat ce inteleg prin nasoale).

Si acum bag fraza aia epica "fiecare ii frumos in felul lui".

Ideea principala e ca nu doar femeile procedeaza asa ci si barbatii. Poate nu in halul ala dar pe aproape.

Sincer sa fiu, nu acord atentie unei femei neingrijite. Inteleg ca nu isi permite porcarii pentru machiaj (& shit) insa isi poate acorda cateva minute sa se penseze, sa-si rada mustata si sa-si curete unghiile.

Si cine ma mai contrazice, am o provocare:

-> Mergeti in parcul din orasul vostru si cereti primei femei (sub 30 ani) pe care o intalniti si care matura pe acolo sa va insoteasca la o cafea.

-> Postati impresiile.

LE: @tex: Eu am una cu Windows. Cand mi-e lumea mai draga imi da BSOD, dar isi revine dupa circa 30 minute.

Edited by A9N
Link to comment
Share on other sites

Personal statistics:

99% din romani plecati in strainatate si-au luat BMW

80% il spala cu furtunul in fata blocului

85% merg in fiecare zi la munca cu autobuzul fara bilet si se plimba duminica cu bmw-ul

99% beau bere in parcuri cumparata la 35 de centi de la cele mai ieftine supemercaturi

Toti acestia se sparg in figuri cand intra in romania

Munca de baza e constructii in 99% din cazuri

Alte statistici ar mai fi , romanii si-o ard tot cu romancele in strainatate deoarece nu reusesc sa faca o impresie sau macar o combinatie cu alte rase.

99% se combina cu fete din nigeria dupa ce le dau suma de 30 de dolari pentru o partida de sex .

In concluzie 99% din romani au BMW acum nu mai conteaza ce fac

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...