Jump to content
MMOLuzer

MegaUpload has been shut down

Recommended Posts

Eu sincer, nu am intrat pe megaupload decat acum cand a fost oprit. Nu am downloadat niciodata ceva de acolo.

Apropo, care este diferenta intre megaupload care din cate am auzit, stergeau fisierele ce incalcau drepturile de autor (cand se facea report) si youtube ?

In afara de faptul ca youtube este al unei fabrici de bani si spam iar megaupload era al unor smecheri.

Pe orice site ce are interactiune cu utilizatorul, este absolut normal sa apara astea.

Cei ce aveau megaupload, aveau o firma deschisa, nu ? Deci plateau impozite la stat la fel ca toata lumea. Deci banii smecherilor sunt buni pe undeva.

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi inchizi site-ul ...hai sa zicem ca poti dar sa-ti mai pui si poza pe serverul meu ? I-as da in judecata din puscarie pentru asta .Trebuie sa fie un proces in care sa se demonstreze vinovatia .Pana una-alta omul e nevinovat pentru ca beneficiaza de prezumtia de nevinovatie .

Au schimbat ns-urile domeniului, n-au pus nicio poza pe serverele omului.

Link to comment
Share on other sites

haha o sa vina vremea sa ne ascundem, sa downloadam pe fuga luam external hdd-ul si il punem in pod, ca bate politia la usa ca ai descarcat n fisiere, etc.

cum zicea cineva aici bani ca bani, dar competitie, si corporatiile mari si toti cocalarii care nu au treaba cu internetul si atrag investitorii pentru serviciile lor de 2 lei, si site-urile lor joasnice.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...