Jump to content
MMOLuzer

MegaUpload has been shut down

Recommended Posts

Megaupload, one of the internet's largest file-sharing sites, has been shut down by officials in the US.

The site's founder have been charged with violating piracy laws.

Federal prosecutors have accused it of costing copyright holders more than $500m (£320m) in lost revenue. The firm says it was diligent in responding to complaints about pirated material.

Investigators denied a link to recent protests against proposed piracy laws, according to the Wall Street Journal.

The US Justice Department said that Kim Dotcom, formerly known as Kim Schmitz, and three others were arrested in Auckland, New Zealand at the request of US officials. It added that three other defendants were still at large.

"This action is among the largest criminal copyright cases ever brought by the United States and directly targets the misuse of a public content storage and distribution site to commit and facilitate intellectual property crime," said a statement posted on the FBI's website.

Sursa&restul articolului aici: BBC News - Megaupload file-sharing site shut down

MUIE SOPA MUIE PIPA MUIE IDIOTILOR AMERICANI.

Link to comment
Share on other sites

Cand pula mea l-au inchis?ca pe la 3-4 am descarcat eu un fisier de pe el si mai dai in mm de fraieri ca deja prea fac ce vor ei+din cate am vazut megaupload chiar raspoundea la requesturi de delete content penbtru copyright. Astia deja se cred zei si peste internet si peste tot, incet incet incepe d ela ei si majoritatea tarilor se vor lua dupa ei(de exemplu cu sopa si pipa).....

Link to comment
Share on other sites

Voi va dati seama ce proportii are MegaUpload si cum l-au inchis astia dintr-un foc?

Sper sa nu ia toate la rand, sa ajungi sa se populeze inchisoarea ca ai descarcat pr0n sau House sau Hana Banana.

Pisa-m-as pe disney si pe toate corporatiile sparte care nu se mai satura de bani.

As cumpara cu banii lor aur, l-as topi si le-as turna pe gat.

"Americanii-s de vina, futui in gura sa-i fut! "

Link to comment
Share on other sites

sper sa crape de foame toti zgarie-branza astia care fac pula mare ca au drepturi la mai multi bani decat miliardele de $ care le au deja, ca li frica ca o sa crape de foame fara banii de pe cacaturile lor piratate.

Muie lor de cacanari zgarciti.

Cat despre megaupload nu le plang soarta oricum mergea ca pula in ultima vreme.

//wildchild: daca statul roman lasa hotii sa scape ca nu isi permit sa ii tina in puscarii nu cred ca o sa isi permita sa tine vreo 50% din toata populatia tarii la zdup pt un windows piratat si cateva filme.

Daca nu: muzica pe youtube si filme live streaming din rusia sau china ca alora li se rupe de drepturile americanilor, linux si alternative freeware la programele care ai nevoie.

Si muie lor!

Edited by Surge
Link to comment
Share on other sites

Chiar ca e picat sa imi bag pula, is culmea astia in plm , ei au bani de nu pot fi fututi de inca 10 generati(pe putin) care numa sa beleasca pula in Hawai toata ziua si tot le mai trebuie bani, nu le ajung cei pe care oricum ii fac din productie.......ii fute pe ei piratatul in plm ca un amarat din Romania(care munceste pe 600 de lei pe luna/200$) si deabia isi permite sa isi palteasca facturile nu mai poate nici sa se uite ca omul la un film sau ceva......oameni mor de foame/sete in Africa si astia mor pentru piraterie si ca nu le ajung banis a se stearga la cur cu ei......la astia le-as da foc frate direct, atata lacomie de zici ca te futi cu bani la 5 metri sub pamant.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...