Jump to content
Acidripp

TINKODE a fost arestat la Timisoara (NU E GLUMA) ... ba e ... ba nu ... BA DA

Recommended Posts

In primul rand in cazul asta este vorba nu de un prejudiciu material ci de un prejudiciu de imagine adus unor institutii importante.Iar aici cu "unu dintre cei mai temuti hackeri ai lumii" este chiar rusinos sa afirmi asa ceva sau o fi ceva Binladen in versiune virtuala.

Daca stia asa bine trebuia sa termine facultatea si sa se remarce prin concursuri sau olimpiade nu prin asa ceva, de aici denota si caracterul lui.El a spart serverele N.A.S.A da are 4 in examen la info si si ala singurul la care s-a prezentat.Made in Romania si cu asta vreau sa inchei.

O seara placuta !

Link to comment
Share on other sites

In primul rand in cazul asta este vorba nu de un prejudiciu material ci de un prejudiciu de imagine adus unor institutii importante.Iar aici cu "unu dintre cei mai temuti hackeri ai lumii" este chiar rusinos sa afirmi asa ceva sau o fi ceva Binladen in versiune virtuala.

Daca stia asa bine trebuia sa termine facultatea si sa se remarce prin concursuri sau olimpiade nu prin asa ceva, de aici denota si caracterul lui.El a spart serverele N.A.S.A da are 4 in examen la info si si ala singurul la care s-a prezentat.Made in Romania si cu asta vreau sa inchei.

O seara placuta !

Stii ce inseamna cuvantul "hacker"? stii cum "a luat viata" cuvantul "hacker" ?

Ps: Chiar numai doream sa postez. Dar m-am simtit cu musca pe caciula. Am facut trei ani de facultate in romania, ii inteleg foarte bine pe profesorii astia expirati, care ma invata pe mine la "arhitectura calculatoarelor " chestii "invechite". Astia numai au ce cauta in facultate , sa mearga se predea la liceu( cultura generala) . Mosii aia care stau in facultati pana mor, numai au ce sa ne invete pe noi, deaia suntem asa prosti, ca ne invata prostii, la noi in facultati, in domeniul calculatoarelor exeamenul la "programare" se da pe hartie... Ce sa mai spun de profesorii astia care ne invata pe noi!! Sa faca loc baietilor cu cunostinte mai recente si mai de actualitate, sa-l trimita pe tataiemeo la pensie nu sa-l mai tina in facultate daca numai are cunostinte de actualitate

Edited by kasmir
Link to comment
Share on other sites

Daca vreti cu adevarat sa il ajutati strangeti bani de un avocat. In general, la un baiat atat de tanar este foarte important sa aiba un aparator in primele ore. Aia pot sa il prosteasca sa se sparga in ancheta. Nu a mai fost retinut, nu a mai vazut mascati, nu a mai vazut gabori perversi decat in filme.

Daca ar fi fost jmecherit pe strada ar iesi de acolo cel tarziu dupa 24 de ore zambind. In mod normal nu ar trebui sa ii dea mandat. Probele se obtin doar dupa expertize temeinice fiind vorba de un domeniu sensibil. Pericol social nu este, potentiala dorinta de a fugi din tara este discutabila.

Pentru cine il cunoaste, eu imi ofer serviciile gratuite campania mediatica pe care trebuie sa si-o faca pentru a sustine lupta juridica.

Link to comment
Share on other sites

Tot am vazut pe aici ca a fost sifonat,mai mult ca sigur de aceea si l-au prins,dar stati linistiti ca voi ce credeti ca firma unde a fost hostat rst nu oferea detalii legate de voi daca i se ceara de "organele competente" mai bine zis organele p****iiii,imi aduc aminte de o situatie cand era cautat cel cu nick-ul "unu" si din datele ce le detin unele din locatiile cautate a fost firma powerhost iar bineinteles ca oamenii au trebuit sa le ofere acces.

Cei care detin mai multe detalii sunt rugati sa ma contrazica.

Si acum un mic sondaj: voi cum credeti ca a fost prins sifonat sau a gresit el undeva?

Edited by cronix
am rectificat,rst este hostat de Linux Security Group™
Link to comment
Share on other sites

Tot am vazut pe aici ca a fost sifonat,mai mult ca sigur de aceea si l-au prins,dar stati linistiti ca voi ce credeti ca firma unde este hostat rst nu ofera detalii legate de voi daca o sa i se ceara de "organele competente" mai bine zis organele p****iiii,imi aduc aminte de o situatie cand era cautat cel cu nick-ul "unu" si din datele ce le detin unele din locatiile cautate a fost firma powerhost iar bineinteles ca oamenii au trebuit sa le ofere acces.

Cei care detin mai multe detalii sunt rugati sa ma contrazica.

Si acum un mic sondaj: voi cum credeti ca a fost prins sifonat sau a gresit el undeva?

Dude, da whois pe IP-ul unde e hostat rst, inainte de a vorbi prostii. RST e din 2009 mutat de la powerhost. Doar ns-urile mai sunt pe acolo, atata tot.

E hostat in retea germana si putin ne pasa de "organele incompetente"

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Tot am vazut pe aici ca a fost sifonat,mai mult ca sigur de aceea si l-au prins,dar stati linistiti ca voi ce credeti ca firma unde este hostat rst nu ofera detalii legate de voi daca o sa i se ceara de "organele competente" mai bine zis organele p****iiii,imi aduc aminte de o situatie cand era cautat cel cu nick-ul "unu" si din datele ce le detin unele din locatiile cautate a fost firma powerhost iar bineinteles ca oamenii au trebuit sa le ofere acces.

Cei care detin mai multe detalii sunt rugati sa ma contrazica.

Si acum un mic sondaj: voi cum credeti ca a fost prins sifonat sau a gresit el undeva?

rst-ul e hostat in germania, tara care nu te obliga sa pastrezi loguri, plus ca n-are nicio autoritate treaba cu forumul atat timp cat e moderat corespunzator ( discutii legate de frauda ), cat despre "unu" era vorba de orange franta impotriva google, iar perchezitia despre care stii tu n-avea nicio legatura cu rst-ul, iar accesul a fost oferit pe deplin numai ca idiotii n-au gasit nimic. te-am contrazis.

Edited by Pugna
Link to comment
Share on other sites

Dude, da whois pe IP-ul unde e hostat rst, inainte de a vorbi prostii. RST e din 2009 mutat de la powerhost. Doar ns-urile mai sunt pe acolo, atata tot.

E hostat in retea germana si putin ne pasa de "organele incompetente"

Gresala mea tex,din pacate am uitat ca rst momentan este hostat la Linux Security Group™,imi cer scuze pentru gresala facuta,vroiam sa zic ca in trecut sau oferit date cand inca era hostat de powerhost si sa nu imi zici ca nu este adevarat.

Oricum imi cer din nou scuze pentru confuzia facuta.

ps:ai dreptate "organele incompetente si slobozite"

O intrebare legile germane nu sunt mai stricte referitor la acest continut cum este pe rst? Stiu ca era un site nemtesc(nu dau nume sa nu fac reclama) pe aceasi tema care a fost inchis un timp.

Link to comment
Share on other sites

Daca stia asa bine trebuia sa termine facultatea si sa se remarce prin concursuri sau olimpiade nu prin asa ceva, de aici denota si caracterul lui.El a spart serverele N.A.S.A da are 4 in examen la info si si ala singurul la care s-a prezentat.Made in Romania si cu asta vreau sa inchei.

O seara placuta !

Nu am chef s-o lungesc, nici nu vroiam sa postez, dar ma arde sa spun ca in viata mea nu am vazut un comentariu mai close-minded.

Link to comment
Share on other sites

rst-ul e hostat in germania, tara care nu te obliga sa pastrezi loguri, plus ca n-are nicio autoritate treaba cu forumul atat timp cat e moderat corespunzator ( discutii legate de frauda ), cat despre "unu" era vorba de orange franta impotriva google, iar perchezitia despre care stii tu n-avea nicio legatura cu rst-ul, iar accesul a fost oferit pe deplin numai ca idiotii n-au gasit nimic. te-am contrazis.

De franta impotriva google stiam,dar din sursele care le am, am inteles ca aceea perchezitie a fost facuta si din cauza lui "unu".

Sa inteleg ca tu faci parte din staff powerhost?

Link to comment
Share on other sites

@cronix: RST nu este hostat la Powerhost.

Am inteles am si specificat in post :P:) te rog frumos sa citesti atent ceea ce am zis.

Una peste alta imi pare rau pentru el,intr-un final sunt alti ca si criminalii care au scapat si ar trebui cautati,nu unu care a facut 3 sqli,dar ce sa facem criminalul nu a facut "prejudici financiare" corporatiilor.

Link to comment
Share on other sites

Bai fratilor, in primul rand se numeste Cernaianu Manole Razvan, nu Cernacianu sau altfel de greseli ortografice iar in al doilea rand este din Turnu Severin deci este severinean nu timisorean !!

daca mai adaugai si "Kiseleff" poate aveai mai multa credibilitate!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...