Jump to content
Undeath

Primele poze cu iPhone 5

Recommended Posts

Privind pozele cu ceea ce pare a fi un iPhone next-gen complet asamblat, putem trage dou? concluzii: iPhone 5 este cel mai mare telefon Apple de pân? acum ?i c? echipa responsabil? de designul s?u a cam r?mas în pan? de idei, creând un smartphone care se aseam?n? cam mult cu predecesorul s?u, iPhone 4S.

iphone-5-6.jpg?width=320

iphone-5-8.jpg?width=320

iphone-5-5.jpg?width=320

iphone-5-7.jpg?width=320

iphone-5-14.jpg?width=320

iphone-5-13.jpg?width=320

iphone-5-1.jpg?width=320

iphone-5-2.jpg?width=320

iphone-5-3.jpg?width=320

iphone-5-12.jpg?width=320

iphone-5-9.jpg?width=320

iphone-5-10.jpg?width=320

iphone-5-11.jpg?width=320

Sursa : go4it.ro

Link to comment
Share on other sites

Nici macar nu imi pasa ! O sa coste vreo 1000 de euro pe putin si nu o sa fie mai bun ca Galaxy Nexus sau Galaxy s3 ! Nu prea imi pasa cum arata telefonul, mai mult soft-ul. Am Jelly Bean pe Galaxy Nexus si sunt mai mult decat uluit de el ! Nu am idee cum ar putea apple sa il intreaca. Notificari fantastice, se miste super, swipe-urile... abolut tot e minunat. Ori o sa fure de la andoid ori o sa fie acelasi IOS doar ca o sa ii dea alt nume si o sa zica ca ii mult mai optimizat si fantastic ! Inafara de faptul ca o sa aibe propriile maps nu cred ca o sa prezinte ceva nou... Nu mai au idei ce sa faca... si design-ul ala e deja aiurea... ar arata foarte aiurea acelasi design doar ca mai mare. Parerile mele ! Poate voi aveti altele !

Link to comment
Share on other sites

ar fi de toata jena sa arate asa... OMFG sunt multi plictisiti care au facut prototipuri in 3dsmax de 2000 de ori mai elegante decat asta!

Daca asta e cel oficial, MUIE APPLE!

Barem daca aprindeau marul pe spate folosind luminozitatea de la display ca la MacBook i-ar fi dat un mare +.... asa e un pamflet! Nu are nimic in + ca design, ma lasa rece!

Sa vedem in saptembrie ce anunta!

Link to comment
Share on other sites

Samsung face de la frigidere pana la masini de spalat, nu cred ca o poti compara cu Apple. Raman la opinia mea ca Apple e numarul 1.

Si cu restul de tabla ramasa de la hote, frigidere si masini de spalat, fac hdd-uri pentru fraieri (alea care tin exact 3 luni cand ai mysql pe ele) :)))

Link to comment
Share on other sites

Nici macar nu imi pasa ! O sa coste vreo 1000 de euro pe putin si nu o sa fie mai bun ca Galaxy Nexus sau Galaxy s3 ! Nu prea imi pasa cum arata telefonul, mai mult soft-ul. Am Jelly Bean pe Galaxy Nexus si sunt mai mult decat uluit de el ! Nu am idee cum ar putea apple sa il intreaca. Notificari fantastice, se miste super, swipe-urile... abolut tot e minunat. Ori o sa fure de la andoid ori o sa fie acelasi IOS doar ca o sa ii dea alt nume si o sa zica ca ii mult mai optimizat si fantastic ! Inafara de faptul ca o sa aibe propriile maps nu cred ca o sa prezinte ceva nou... Nu mai au idei ce sa faca... si design-ul ala e deja aiurea... ar arata foarte aiurea acelasi design doar ca mai mare. Parerile mele ! Poate voi aveti altele !

poate nu stii ce poate sa faca APPLE ca sa lase concurenta in urma.Mai o luna si vedem cine castiga:Apple sau Android

Link to comment
Share on other sites

poate nu stii ce poate sa faca APPLE ca sa lase concurenta in urma.Mai o luna si vedem cine castiga:Apple sau Android

nu ai cum sa faci comparatia asa pentru ca mereu va castiga acel ceva ce e mai nou pe piata :)

eu daca scot super black_death_c4t-o-phone la o saptamana dupa ce scoate apple iphone5 si mai am si ceva reclama facuta inainte , le dau clasa .

prostimea cauta prima data ce e mai nou si mai scump , nu neaparat ce e mai bun .

Link to comment
Share on other sites

asa e ...samsung e taticu... daca nu aparea iphone 2g samsung inca ne incanta cu slide`uri obosite ... daca nu facea apple primul telefon cu touch complet inca eram in era butoanelor...ecran dublu tactil si alte cacaturi ce au mai scos...dupa au scos toti...hop hai si noiiiiiiiii .... si logic...ne dam tari cand copiem ceva aparut

unu a inventat roata ... celalalt ii zice "rotunda: si zice ca e a lui... si vrea sa para si mai buna

Link to comment
Share on other sites

zicea unu mai sus ca apple este un lux.lux pe dracu.au niste laptopuri varza in tot sensul.laptopurile apple praf la fel ca majoritatea device-urilor.jumate din telefoanele lor au probleme grave in softuri.si daca stai sa te gandesti bine,telefoanele cele mai safe sunt blackberry.

DREAMKILLER te ai intors de pe Marte acum

laptopuri varza???

da ai folosit vreun mac ca sa spui ca e varza?

telefoane cu probleme software?

pai blackberry mai un pic si da faliment dupa aia o sa il tii in safebox

off

samsung are de platit 1 miliard de dolari ptr furaciunde de brevete si alte chestii asa ca cei cu Samsung nu mai laudat ca nu sunt decat o copie nereusita dupa iphone

Link to comment
Share on other sites

Discutati discutii ...

@inteleptul : "samsung are toti tarani" ... si limba matematica e grea tare ...

Fara SJ Aplle in materie de telefoane o sa pice... marketingul a ridicat Apple, era facut de SJ si la capitolul asta a pierdut tot!!

Samsung este o megacompanie... daca beliti ochii pe Bloomberg la actiuni si valoarea companiilor e clar ca Apple pierde !

Apple si IOS , in materie de viteza si conectivitate, siguranta datelor si functionalitate (de la pc la ipad) pierde lupta clar cu Windows si Android !

In materie de preturi ... in pula mea... trebuie sa fii cel putin cretin ca sa dai banii pe un telefon care nu face ~ nimic in plus fata de unul din generatiile anterioare si nici nu arata diferit!

Samsung [si HTC (Chiar daca au furat nu stiu ce functionalitati de la Apple, lucru despre care mie personal mi se rupe pula grav !!)] raman si o sa ramana cele mai tari companii in materie de Smartphone-uri! Daca stai sa te gandesti cate modele se telefoane sub marca Samsung (HTC) sunt , pentru toate buzunarele, gusturile si nivelele de inteligenta e clar ca Apple a pierdut lupta (IPhone 3 modele ... Restul :| cine pula mea stie)!! 90% dintre cei care isi cumpara IPhone o fac doar pt ca isi permit sau pentru a se lauda/da mari si tari ... dar la capitolul "ce faci cu Smartphone-ul" ei folosesc IPhone-ul exact atat cat ar folosi si nokia 1100 (dar ... au IPhone in pula mea ... am vazut si ciobani cu IPhone... cautau oile prin GPS oare??) !!

Samsung (si HTC in unele cazuri), incepand cu Galaxy S si terminand cu SIII au dar lectii la toata industria despre cum sa faci si sa vinzi un Smartphone user-friendly, extra-multifunctional, puternic si nu in ultimul rand accesibil pentru "toate" buzunarele !!

Asa ca (exceptand faptul ca sunt un "fan" Samsung), ca o concluzie personala ... Apple & IOS cu toate tehnologiile si toate figurile care le au in cap ... Au supt si o sa suga pula in continuare !!

Cat despre Brevete ... si 1 mld $ de plata ... Pocket Change pentru Samsung !! Copie nereusita? ahahahahahhahahaha

Edited by co4ie
Link to comment
Share on other sites

@ danger2u

Chill ... ce faci tu pe IOS se face lejer si pe Android (absolut orice !!)!! Aici nu discuti de telefon ci de OS iar la capitolul asta IOS pierde grav mai ales ca aici (pe forum si in lumea reala) OpenSource bate tot timpul CosedSource (cu tot cu JailBreak)!! Nu stiu ce stiu tu in materie de optimizarea kernelului, linux & shit asa ca ma abtin de la alte comentarii !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...