Jump to content
rtfmplay

Referendumul a fost invalidat de judecătorii CCR.

Recommended Posts

Is neutru ca sa se clarifice...Insa cea ce este de neconceput este ca parerea cetatenirlor nu conteaza! Ei sunt vocea poporului in teoreie insa in practica sta cu totul altfel. Ciordeala la voturi a fost intotdeauna, nu se poate nega asta insa cand esti ales cu 5 mil si votat impotriva cu 7 (excluzand decedati etc.etc), pai dati demisia si gata...este un lucru cat se poate de elementar.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
Cu cat mai rau cu atat ne trezim mai repede.

"Desteapta-te Romane!" in ce an a fost scris?

oo da... stii.. Romanii nu o sa se trezeasca niciodata, de ce? din cauza lenii si a indiferentei.

Link to comment
Share on other sites

Sunteti mult prea usor influentati sa iesiti in strada sa strigati impotriva guvernului/presedintelui. Macar de v-ati strange si voi ca asa vreti, ca-i un sentiment comun. S-a dus o mana de pensionari sa strige impotriva lu' Basescu(platiti), s-a facut reclama in mass-media(aka antenele) ca nuj cate mii de romani sunt in strada + reclama la greu pe retele de socializare si-ati iesit si voi ca o turma de boi sa strigati sloganurile facute de un alt partid. Aceeasi mana de pensionari, a cantat acolo(platita cu 50RON/zi persoana) timp de luni bune.

Ati reusit sa-l indepartati pe Boc (care nu stiu cat a furat, dar sunt sigur ca a furat mult mai putin ca altii, si care, desi a transat salariile bugetarilor, a reusit sa mentina tara pe linia de plutire, neajungand ca Grecia, spre exemplu). Ati reusit sa o indeparati pe Udrea care, sincer, mie de aici din capitala mi se pare ca a facut ceva pentru turismul romanesc si n-a frecat-o ca ALTII. Da', bani s-au furat si o sa se fure de indiferent cine-i la putere(si eu v-as fura daca m-ati vota sa va conduc), dar altii au furat mult mai mult (doar ca n-au fost mediatizati si umiliti de antene, jurnale nationale etc.).

V-a cumparat Ponta cand a marit salariile bugetarilor cu 8%(parca) si ati reusit sa-l suspendati iar pe chior. Sa va dea Dumnezeu sa iasa oamenii lu' Patriciu, Voiculescu si a altor jeguri de oameni, sa vedeti ce plangeti dupa marinar. Credeti ca era mai bine cu el, ca va marea salariile iar? A mai promis omu' ceva(si el si Crin Antonescu care n-a fost in stare sa fie un Ministru bun al Tineretului si Sportului, dar il voiati presedinte), da' vad ca au uitat sa le tina, desi... ar fi cazu.

Nici eu nu-l vreau pe Basescu, dar voi vota democratic cand este timpul sa votez; nu voi fi de acord niciodata cu un referendum bagat pe gat, cu o incercare de lovitura de stat.

In orice caz, fiecare are parerea lui si gandeste cat vrea si cum vrea, iar cand vine vorba de politica si fotbal(la romani), parerile vor fi in 90% din cazuri contradictorii.

Link to comment
Share on other sites

14 consecin?e ale deciziei CCR de ast?zi:D

- Crin Antonescu a declarat c? se va retrage din politic?: "În sfâr?it pot ?i eu s? m? odihnesc";

- Victor Ponta s-a r?zbunat crunt dup? invalidarea referendumului: ?i-a trecut în CV ?i func?ia de pre?edinte;

- Liderii USL au anun?at c? vor contesta decizia CCR la CCR;

- Pre?ul Chivas-ului de 12 ani a cunoscut o cre?tere important? pe bursa m?rfurilor, în schimb pre?ul saltelelor Dormeo a atins un minim istoric;

- Augustin Zegrean, pre?edintele CCR, spune c? decizia ar putea fi invalidat? pentru c? nu s-au îndeplinit toate procedurile de amânare a acesteia;

- Departamentul de stat american a trimis de urgen?? în România un delegat cu mesajul care s? ne mângâie pe cre?tet c? am f?cut bine;

- Ini?ial, Crin Antonescu a tradus în englez? decizia CCR ?i i s-a p?rut favorabil?;

- Presa interna?ional? relateaz? pe larg despre întoarcerea lui Traian Hagi Ceau?escu la Cotroceni;

- Elena Udrea a fost v?zut? purtând din nou chilo?ii ?ia buni cu care face politic?;

- Turcescu, Na?u' ?i Cristoiu s-au declarat mul?umi?i c? pot, în sfâr?it, s? pupe în cur un ?ef de stat, nu un politician oarecare ce f?cea conferin?e într-un garaj pe strada Comâni?a;

- De fericire, Adriean Videanu a tras un tun;

- Crin Antonescu a spus c? va r?mâne în istorie drept cel mai bun pre?edinte interimar dup? V?c?roiu;

- Dan Capatos va da un filmule? cu un judec?tor CCR în fundul gol la du?uri;

- Donald Trump a precizat c?, de data aceasta, chiar îl doare în fund de decizia CCR;

14 consecin?e ale deciziei CCR de ast?zi

Link to comment
Share on other sites

Asta Dovedeste inca o data cat de tare au cocoasa romanii si inca tin cu Basescu care face toate manevrele in vazul lumii cel putin USL le face mai ascuns si nu isi arata nesimtirea pe fata. Stiu ca sunt multi aici care tin cu PDL/BASESCU si vad ca le place ca li se taie din salarii ca li se taie pensiile parintilor lor ca platesc taxe mari. Va felicit pe toti cei care sunteti pro Basescu/PDL Si nu sustin nici USL dar cum am mai spus cel putin ei ai obraz :P. SA TRAITI BINE!!!

a fost un referendum corect... avea 2 posibilitati de castig ( prin cei care au votat cu NU si prin neprezentare ... foarte corect referendum...s-a pisat pe toata democratia voastra

luati de aici democratie: Inregistrarea fraudei din Parlament-DEMOCRATIA-c?rpa PDL - YouTube

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
Asta Dovedeste inca o data cat de tare au cocoasa romanii si inca tin cu Basescu care face toate manevrele in vazul lumii cel putin USL le face mai ascuns si nu isi arata nesimtirea pe fata. Stiu ca sunt multi aici care tin cu PDL/BASESCU si vad ca le place ca li se taie din salarii ca li se taie pensiile parintilor lor ca platesc taxe mari. Va felicit pe toti cei care sunteti pro Basescu/PDL Si nu sustin nici USL dar cum am mai spus cel putin ei ai obraz :P. SA TRAITI BINE!!!

Nu presedintele taie din salarii si pensii. Nu presedintele introduce taxe. Atributiile sale nu au legatura cu toate astea. In ultimele luni ai trait mai bine?

Atributiile presedintelui

Link to comment
Share on other sites

Asta Dovedeste inca o data cat de tare au cocoasa romanii si inca tin cu Basescu care face toate manevrele in vazul lumii cel putin USL le face mai ascuns si nu isi arata nesimtirea pe fata. Stiu ca sunt multi aici care tin cu PDL/BASESCU si vad ca le place ca li se taie din salarii ca li se taie pensiile parintilor lor ca platesc taxe mari. Va felicit pe toti cei care sunteti pro Basescu/PDL Si nu sustin nici USL dar cum am mai spus cel putin ei ai obraz :P. SA TRAITI BINE!!!

USL chiar are obraz! Defapt datorita obrazului gros, ba chiar de nepatruns, Adrian Nastase este inca in viata !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...