Jump to content
bolovanumic

Ce masina imi puteti recomanda?

Recommended Posts

As vrea sa imi iau o masina pana in 5.000 EURO. Nu prea am experienta la masini de aceea va cer ajutorul.

Ma gandeam la o masina din clasa limuzina.

Ma intereseaza sa stiu cheltuielile pentru intretinerea masinii, consum etc. Am pus ochii pe BMW 320, dar multe persoane mi-au zis ca e scump de intretinut, iar pentru un incepator nu se merita..

Astept pareri. Ms

Pentru ce ti-as recomanda eu : AUDI la mana a doua - second hand

acele 4 audi , nu acelea de pe site ,doar modelele si o idee la pret.

Link to comment
Share on other sites

Dacia Logan.

Sa stii ca de multe ori e o investitie mult mai buna, decat o masina din 2002-2003 :D

man iati un bmw 530d , an 2000-2003 , consum ai pe oras maxim 8-9 si in afara 5-6 mers cu 130km ... cea ce e ok iar ca spatiu si lux cred ca are indeajuns nu e scumpa .... iar cu intretinerea nu e cine stie ce scump , la un schimb de ulei si placute cu filtru de ulei e maxim 5 mil , iar buba ce te-ai astepta la un bmw nu conteaza natia sunt bucsele de pe fata care nus scumpe si daca le schimbi de cand cumperi masina 3-4 ani nici nu te atingi de ele daca nu conduci pe la tara ... parerea mea merita sa iti iei un bmw

Nu toata lumea are bani de dat pe impozit de-a pixu'. Eu chiar nu vad rostul, sincer... Sa dai 2000 lei/an, pentru ce? In plus s-a propus majorarea impozitului, din 2013...

Lasa bucsele...cand ti se duce turbina, ce faci? Sau ceva de pe la motor. Stii cat e turbina la un 530d? E masina din 2000-2003 (dupa cum spuneai chiar tu). Nu ai de unde sa stii de la cine o cumperi, si cum a fost condusa/intretinuta.

Edited by Play4Fun01
Link to comment
Share on other sites

Eu ti-as recomanda ca prima masina, wv passat, audit a4 sau golf. Iti recomand sa cauti oameni seriosi care le vand si nu samsari, recunosti imediat un samsar. Nu cumpara masini cu optiuni si ieftine, sigur sigur au km multi sau alte probleme. Prima mea masina a fost un vw passat model 2004, ac model cu cel din 2002, am fost extrem de multumit de masina aia. In trei ani de zile am schimbat doar consumabilele, in rest masina e tanc. vw in general e o masina rezistenta, audi iar este o masina pe care ti-o recomand cu caldura. Nu-ti cumpara skoda, eu am una si am destule probleme cu ea, bineinteles asta este sfatul meu, tu faci ce vrei. Si daca nu ai experienta prea mare, nu cumpara masina cu tractiune pe spate. Bafta multa

eu merg tot pentru skoda :)

piesele gasesti , nu te rupe in doua la service , nu e stricacioasa de fel

totusi ce probleme ai avut de nu esti multumit de ea

http://www.wall-street.ro/articol/Auto/9173/Skoda-Octavia-desemnata-cea-mai-buna-masina-straina-din-Germania.html

http://economie.hotnews.ro/stiri-auto-7608944-skoda-fost-desemnata-cea-mai-buna-masina-intr-sondaj-consumatorilor.htm

Edited by black_death_c4t
Link to comment
Share on other sites

opel+ford = cele mai ieftine piese

peugeot, renault,citroen si toate frantzuzele te usca de bani la piese

vw, skoda - fiabile

iati sub 2.0 cmc pt o intretinere mai usoara

Cauta sa fie diesel, motorul se pastreaza mai mult.

de ex eu am un bora 1.9 TDI si papa 5 mixt, asa ca sunt mai mult decat multumit :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...