Jump to content
Nytro

Defcamp 2012

Recommended Posts

Salut,

Dupa cum ati aflat, anul acesta, intre 30 noiembrie - 2 decembrie la Bucuresti va avea loc conferinta nationala de hacking si securitate IT Defcamp 2012.

Timp de 3 zile vor fi sustinute peste 20 de prezentari TEHNICE ale speakerilor din 5 tari, oameni de la OWASP, WhiteHat Security si chiar Nytro de pe RST :->. Titlurile prezentarilor le puteti vedea aici: agenda | DefCamp iar lista de speakeri aici: Speakeri | DefCamp .

Dar asta nu inseamna ca evenimentul se va rezuma doar la aceste prezentari: va fi un Wall of Sheep (vedeti voi ce inseamna daca nu stiti deja), veti putea participa la concursul DCTF (Defcamp Capture The Flag) si daca aveti un site mai multi baieti se vor ocupa de un scurt audit de securitate pentru el.

Va puteti inregistra aici: DefCamp 2012 @Bucharest - Eventbrite . Da, este o taxa de 50 RON (15 dolari) pentru studenti si 100 RON (30$) care sa ii ajute pe organizatori sa isi acopere o parte din cheltuieli. Daca aceasta taxa este o problema pentru voi putem discuta si daca exista persoane foarte interesate si pasionate va platesc eu taxa (2-3 persoane).

Ca sa fie clar ce aveti, cu 50 RON (studenti) / 100 RON taxa de participare:

- acces la eveniment si sa vad ca are curajul careva sa spuna ca nu ai ce vedea

- acces la materialele promotionale ale evenimentului (mapa, pixuri si alte prostii din astea + ceva foarte misto)

- cunosti oameni smecheri si daca esti cuminte poate te si distrezi cu ei (aka faci schimb de experienta)

- masa de pranz inclusa (bufet suedez) pentru 3 zile

Evenimentul va avea loc la Hotelul Yesterday, langa metroul Grozavesti, iar pentru cei care vin din alte orase, oferta arata asa:

- 100 RON/noapte/persoana (pret preferential oferit de sponsor care include si mic dejun) ceea ce e foarte ieftin pentru un hotel de 3 stele.

- daca doresti cazare trimite un mail la cazare@defcamp.ro si iti oferim detaliile necesare

Asadar, cu 250 RON (daca esti din afara orasului) ai: 2 nopti de cazare cu mic dejun inclus, masa de pranz si participi la cea mai importanta conferinta tehnica de securitate IT din Romania (+ cateva surprize). Oricum, banii astia ii cheltuiti aiurea la cateva iesiri in oras + mancare + tigari...

Astfel ne vom putea cunoaste personal si pe viitor putem colabora si putem dezvolta ramura securitatii IT in Romania, care este la pamant, dar care poate evolua rapid si bine, iar dupa eveniment pe RST vor fi mai multe schimbari, veti vedea.

Daca sunteti si mai buni, puteti obtine un cupon gratuit de participare : Studiu de caz pe o comunitate de securitate din România, RSTCenter + cupoane de participare gratuit? la DefCamp | DefCamp

Mai multe informatii pe: DefCamp | Where hacking & security collide.

PS: Cine vrea tricouri cu RST? Vreau sa fac cateva, sa stiu daca sunt doritori. :D

Link to comment
Share on other sites

Dar asta nu inseamna ca evenimentul se va rezuma doar la aceste prezentari: va fi un Wall of Sheep (vedeti voi ce inseamna daca nu stiti deja), veti putea participa la concursul DCTF (Defcamp Capture The Flag) si daca aveti un site mai multi baieti se vor ocupa de un scurt audit de securitate pentru el.

Sex.

PS: Cine vrea tricouri cu RST? Vreau sa fac cateva, sa stiu daca sunt doritori.

De ce nu. :)

Tricouri "Fan Wubi" care mai e interesat?

Link to comment
Share on other sites

Interesanta idee de o conferinta nationala de it, pacat nu pot venii (nu vreau sa fiu cel mai mic de acolo :)) ) Sa nu uitati sa faceti poze si cateva clipuri :D

Vreau eu tricou RST, dar de unde il iau si pe ce marime faci?:D

Logic ca fara Logoul rst, Mata-i Grasa nu are rost sa faci.

Si daca se poate culorile sa fie negru si verde.

OFF: Sa facem cheta sa ii luam si lui polonic unul ca doar e cel mai mare fan rst :))

Edited by eusimplu
Link to comment
Share on other sites

Interesanta idee de o conferinta nationala de it, pacat nu pot venii (nu vreau sa fiu cel mai mic de acolo :)) ) Sa nu uitati sa faceti poze si cateva clipuri :D

Vreau eu tricou RST, dar de unde il iau si pe ce marime faci?:D

Logic ca fara Logoul rst, Mata-i Grasa nu are rost sa faci.

Si daca se poate culorile sa fie negru si verde.

OFF: Sa facem cheta sa ii luam si lui polonic unul ca doar e cel mai mare fan rst :))

Unul dintre cei mai tineri de acolo e chiar organizatorul care a venit cu ideea.

@indianul Avem luata in calcul.

Link to comment
Share on other sites

Deci am niste intrebari:

1. 50 lei pentru o zi sau toate 3?

2. Trebuie neaparat sa stam la hotel, pentru mine nu prea are rost deoarece stau la 11km de locatie.

3. Putin mai multe detalii despre metoda de plata, sa stiu unde ma duc si ce zic.

4. Si ultima intrebare, in ce sala se tine evenimentul?

Edited by eusimplu
Link to comment
Share on other sites

1. Pentru toate 3 zile. Iei pur si simplu, daca esti student, biletul de student.

2. Nu e obligatoriu.

3. DefCamp 2012 @Bucharest - Eventbrite. Plata se poate face prin paypal sau ai other payment options ce iti permite sa faci plata cand vii la eveniment.

4. Detalii despre sala vei primi la intrare in Hotel. Nu iti fa griji despre asta. :-)

Mersi de interes. :D

Link to comment
Share on other sites

@bcman Vin Hertz cu inca 2 speakeri din TM.

@silicianul Gasca e usor de recunoscut. Trebuie doar sa ai tupeu si sa spui "salut sunt, silicianul, unul dintre cei mai smecheri de pe rst".

@Nytro Ar trebui sa faci o licitatie.

LE: Pana acum doar 3 persoane au spart codul pentru a obtine invitatie gratuita.

Link to comment
Share on other sites

O chestie ce am tot uitat sa o mentionez.

Daca cineva vrea sa vina dar nu are cum sa plateasca online din diverse motive (nu are bani, nu are ppl, nu are card, e banat & others) exista o modalitate de inscriere fara plata.

DefCamp 2012 @Bucharest - Eventbrite

Sub butonul Order now, este "Show other payment options". Acolo ai Pay offline. Practic veti putea face plata cand ajungeti la eveniment.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Sa veniti la DefCamp, va fi ocazia voastra sa-mi rupeti oasele, deoarece voi fi si eu prezent!

Am sa vorbesc (neoficial) despre cretinismul care ne inconjoara, plus o serie de idei pentru diverse proiecte.

V-om avea sansa sa ne cunoastem, sa bem, sa purtam discutii inteligente pe diverse domenii.(sau sa-mi rupeti capul (daca puteti))

Asa ca fara sa stati prea mult pe ganduri, luati-va bilet, si participati la cea mai mare conferinta de ITsec din Romania.

Link to comment
Share on other sites

Hehehe. Asta e o surpriza placuta. Nici macar eu nu stiam sigur. :-D

Sa veniti la DefCamp, va fi ocazia voastra sa-mi rupeti oasele, deoarece voi fi si eu prezent!

Am sa vorbesc (neoficial) despre cretinismul care ne inconjoara, plus o serie de idei pentru diverse proiecte.

V-om avea sansa sa ne cunoastem, sa bem, sa purtam discutii inteligente pe diverse domenii.(sau sa-mi rupeti capul (daca puteti))

Asa ca fara sa stati prea mult pe ganduri, luati-va bilet, si participati la cea mai mare conferinta de ITsec din Romania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...