Jump to content
Guest Kovalski

Scrisoare pentru Marian (tex)

Recommended Posts

Guest Kovalski

- Fac acest topic un loc unde sa ii scriem toti mesaje de sustinere pentru tex.

Mesajele vor fi printate si o sa ii fie inmanate lui tex acum pe 27, de catre sotia lui.

Salut mosule,

Nu prea stiu cum si ce sa iti scriu...

In primul rand vreau sa stii ca toti baietii sunt alaturi de tine si asteapta cu nerabdare sa te intorci acasa.

Suntem toti constienti de faptul ca esti nevinovat, si ca singurul motiv pentru care ai cazut in beleaua asta este faptul ca ai fost prea baiat.

Ai avut incredere in "prieteni" si din cauza lor ai intrat in acest necaz nevinovat.

Sper doar ca justitia sa isi faca datoria si sa realizeze ca tu nu esti un infractor si nu ai nici o treaba cu cele intamplate.

Initial am vrut sa iti scriu scrisoare, dar stii bine ca eu sunt in alta tara, si o sa dureze cel putin o saptamana pana ajunge la tine...

Oricum *i* a zis ca e mai bine sa astept pana pe 27 cand este recursul... sa vedem ce o sa se intample...

Cu ocazia asta vreau sa ii multumesc si celor care au fost langa tine... stii tu mai bine la cine ma refer..

Daca ar exista mai multi oameni de genul asta pe fata pamantului ar fi nemaipomenit, dar din pacate, oameni ca ei se gasesc mai rar..

Imi imaginez ca iti este foarte greu si ca te consumi enorm de mult, mai ales pentru faptul ca nu ai nici o vina...

As fi ipocrit daca ti-as spune ca stiu prin ce treci, nu, nu stiu prin ce treci, dar imi pot imagina cat de greu iti poate fi...

In momentele astea tu trebuie sa fii puternic.

Stiu ca tu nu crezi in Dumnezeu, dar in momentele astea cred ca nu ar strica sa invoci niste forte divine sa arunce o privire asupra ta, si sa-ti faca dreptate...

Te asteptam cu drag sa te intorci acasa, si am sa ma rog pentru tine, si sper din tot sufletul ca sa ti se faca dreptate.

ps. Scrieti doar mesaje pentru tex si nimic altceva, orice altceva ce deviaza catusi de putin de la subiect va fi sters.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Salut tex,

A trecut mult timp, am auzit multe pareri si inca nu stiu sigur ce s-a intamplat, dar eu cred ca ar trebui schimbat radical sistemul judiciar din Romania deoarece stim cu totii ca este la pamant.

Imi pare rau ca ti-ai petrecut Craciunul astfel, dar eu sunt sigur ca o sa fie bine deoarece tu nu ai nicio vina. E trist ca "militia" nu face diferenta intre un provider de hosting si un client al acestuia...

A fost o lovitura pentru toti, poate din cauza alegerilor, poate din cauza ca vine sfarsitul de an si poate trebuia trasa o linie, nu avem de unde sa stim, dar cert este ca s-au facut greseli.

Nu am vrut sa ma implic prea mult, deoarece sincer, imi este putina frica, mai ales ca am redeschis RST pentru a face un bine intregii comunitati si pentru a le arata ca nu ne dam batuti, insa fiind un administrator al "grupului organizat RST" am motivele mele sa ma tem.

Ideea e ca suntem alaturi de tine si ca eu sunt sigur ca o sa iasa totul bine, sper doar sa nu se tot amane lucrurile cum am inteles ca s-a intamplat in multe cazuri.

// Nytro

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Ce se poate spune acum? Nu prea vad multe de spus. Nu pot sa iti spun tie, despre sisteme nefunctionale, corpute, birocratice. Tu esti acolo, stii mai bine. Dar totusi....exista ceva de spus.

Dupa cum stii, durerea e temporara. Poate dura, o ora, o zi, sau un an, dar in final, va trece.

Dupa durere....vine bucuria si succesul. In schimb, daca renunti, asta nu va trece niciodata.

Nu renunta. Capu` sus. NU esti singur

Suntem aici, chiar si doar cu un gand bun.

Link to comment
Share on other sites

Salut tex,

Nu-mi place sa scriu ceva trist, dar nici nu e momentul sa scriu ceva vesel, Marian fi tare, sincer imi pare nespus de rau de tine, pacat ca trebuie sa te infrunti cu tot felul de probleme :(

Mare persoana esti, si pentru mine vei ramane cum te-am cunoscut, adica un baiat de nota maxima.

Sper din tot sufletul sa revii printre noi cat mai repede.

Stima si respect pentru tine prietene...

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Salut Marian,

Foarte nasol ce s-a intamplat. Tuturor membrilor RST ne pare rau ca ti-ai petrecut Craciunul astfel. Unul dintre cele mai urate lucruri e sa fi pedepsit pentru ceva ce nu ai facut. Mereu ai ajutat cu ce ai putut, pe forum, pe blogul tau, dar si prin alte proiecte de genul docs.rtfm. Prin acest ajutor acordat lumea s-a convins ca esti de treaba si au ajuns sa te respecte. Pacat ca unii au ajuns sa profite de tine si de ajutorul pe care esti dispus sa il oferi. Sper sa te intorci cu bine si sa iti petreci revelionul alaturi de familia ta.

Bafta!

-Bogdan (bcman)

Link to comment
Share on other sites

Salut Tex!

In primul rand nu cred ca discursurile lacrimogene is au rostul si nu o sa vorbesc despre tine la timpul trecut :) .

Doar tu stii prin ce treci, in schimb ce putem noi sa stim este ca esti un luptator si ca tot ce ai facut pentru comunitate a fost din altruism si nu dintr-un interes ascuns.

Dupa cum alte tari isi creaza institutii de cercetare si dezvoltare in domeniul securitatii noi alegem sa anchetam si sa arestam valori. Prin valori nu ma refer nicidecum la cei care se folosesc de internet pentru a prejudicia alte persoane.

Prin valori ma refer la tine, pentru ca te consider un om de valoare atat ca persoana cat si cunostiinte tehnice. Chiar daca majoritatea de aici nu ne-am intalnit fata in fata, se poate deduce usor caracterul unei persoane din modul in care se exprima si modul in care gandeste.

Probabil ai mult mai multe pe cap acum decat RST, avand in vedere ca afacerea ta a avut enorm de suferit dar vrem sa stii ca suntem alaturi de tine si asteptam sa te intorci acasa.

- M2G

Link to comment
Share on other sites

O piesa care se potriveste cu situatia zic eu...

Via?a-i un cadou frumos ?i unu de c?cat, // De c?cat s? tr?ie?ti în România defapt…

Nu c? e cea??, praf, e un sistem bolnav, // Într-o ?ar? frumoas? pe care-o fac pilaf…

Târfe ordinare cu un singur scop, // S? ne sece pe to?i ca ei s? fie-n top,

Nu conteaz? cine moare, dac? moare, cum tr?ie?te, // C? oamenii se-arunc? de pe blocuri orbe?te,

C? oamenii-?i dau foc pentru c? nu au de mâncare, // C? se moare în spitale de atâta nep?sare,

C? se spânzur? copiii de dor pentru p?rin?i // Pleca?i afar?, unii cu mult? ?coal?,

C? n-au mai suportat b?taia de joc, // Politic? pe b?? cu Pic ?i Poc…

În mor?ii vo?tri de ho?i cu preten?ii de lorzi, // Genocid cu alt? fa??, s? v? v?d pe to?i mor?i

Acum!

Tataee Strofa I:

Mai bine beau o?et, m? jur, // Decât s-ascult ziari?ti cum îi ling pe ??tia-n cur,

Decât s-ascult cum au pus-o ei de-un blat… // O parte din pres? înc? preseaz? doar c?cat…

Cum c? se face, cum c? se drege, // Cum c? pe ei nimeni nu îi mai in?elege…

Ar trebui ca cineva s? îi alerge // ?i s? îi mângâie pe spate cu ciomege…

E vina mea // C-am a?teptat atâ?ia ani… “Poate s-o schimba ceva…”

N-am realizat c? am du?mani p-aici, // Stai a?a c? o s-ascut ?i eu lama de la brici…

Mi-a zis un frate s? tac, s? fiu atent // C-o s? trimit? garda s? m? duc? la ciment,

Dar ?ip cât pot de tare pan-o s? cad în cavou // Bag pula-n lume ?i apoi v-o fac cadou!

Refren (x2) (ViLLy):

Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii ?i flintele haiducilor…

Refren secundar (Tataee):

Sunt aici, la mine sub tricou, // R?sun?-n mintea mea zi de zi ca un ecou…

S? suf?r eu pentru voi?... O zic din nou… // Bag pula-n lume ?i v-o fac cadou!

Caddillac Strofa I:

Ridica?i drapelu’ sus, sus, s? se vad?… // Scrie?i pe el “România e de prad?”

C? merg oamenii cu capu’ plecat pe strad?, // Ap?sa?i de o via?? de corvoad?…

Bravad? în mass-media, guvernu’ face media, // Tr?im bine, s? mor eu, asta-i concluzia...

Europeni... Da’ pentru cine nu ?tia, // Europenii, pe le noi, au spor de lumea-a-treia…

În?elegi care-i ideea? ??tia ne fac, // La fel de sigur cum mi se spune Caddillac…

Ne vând ca sclavi, dup? cum le e pe plac, // ?tii c? degeaba strig eu, dac? al?ii tac…

Un drogat amenin?? cu acu’ infectat, // Dar un doctor este cel care te-n?eap? cu el de fapt…

E ca dracu, plou? cu c?cat, // Ai grij? cât respiri, s? nu fii impozitat…

Uzzi Strofa I:

Acum! le?ina?i în drum // Justi?ia dreapt? se strâmb? oricum,

C? e oarb? ?i nu vede când ?i cum aplic? lege, // Noi suntem pro?ti, nu ?tim, nu-n?elegem…

Dac?-n?elegem ce? La modu ?sta e! // Scap? cine trebuie da' curge cu pedepse,

Vin gaborii-n ma?ini pe care scrie a?a... // ''Siguran?? ?i încredere'', aaahhaaaaa..

Cum s? ai încredere? ce siguran?? fr??ioare? // Când gaborii se uit?-n timp ce unu-?i ia topoare…

Când gaborii droga?i vând droguri la droga?i… // America de sud suntem, to?i trafican?i,

?ara lu' Papur? Vod?, omu’ integru... // S? v-ajung? boala noastr?, n-o s? ne-mbr?c?m în negru

Continua?i lipitori, suge?i tot, mi?tooo… // Prepar?m bombele ?i vi le d?m cadoo…

Refren (x2) (ViLLy):

Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii ?i flintele haiducilor…

Refren secundar (Tataee):

Sunt aici, la mine sub tricou, // R?sun?-n mintea mea zi de zi ca un ecou…

S? suf?r eu pentru voi?... O zic din nou… // Bag pula-n lume ?i v-o fac cadou!

Tataee Strofa a II-a:

Doamnelor ?i domnilor, v? doresc // S? muri?i cu to?ii-n chinuri, c? a?a ar fi firesc…

Ce-a?i f?cut?... Mi-a?i amanetat copilu’, // De?i înc? nu-i n?scut, tre’ s-aduc? bani cu kilu’…

A? vrea s? zboare sticle incendiare, // S? sparg-asurzitor geamuri guvernamentale

C? a?i l?sat b?trâni f?r? alinare // ?i a?i adus profesorii în prag de disperare…

Toat? lumea e în prag de disperare // ?i copii vo?tri cheltuiesc banii no?tri-n soare…

Nesim?ire mare… Zic pe fa??, // P?rin?ii mei n-au strâns atât, de?i-au muncit o via??…

Ar trebui s? v? sechestr?m, // În plin? strad? s? v? dezbr?c?m,

S? defila?i în pielea goal? pentru un popor falit, // S? purta?i peste organe declara?iile de venit…

Caddillac Strofa a II-a:

Revolu?ia-i o tân?r? fat? acum, // Are 20 de ani ?i-a apucat-o pe un drum…

Guvernu’ a promis c? o ajut?, dar vrea întâi s-o fut?, // Îns? revolu?ia nu e curv?…

În schimb, politica e ?i e versat?, // Poate s?-?i fut? via?a toat?, dintr-o dat?,

C? nu e justi?ie adev?rat?, // Este doar o marionet? dirijat?…

Suntem asculta?i, deformat informa?i, // Cenzura?i, jefui?i, batjocori?i...

Suntem împin?i la groap? sistematic ?i prin sistem, // Pân? cineva o s? ridice pumnu ferm...

C? suntem înc? vii ?i vrem s-avem copii // ?i pentru ei suntem în stare s? v? scoatem ochii...

?i dac? asta-i lumea oferit? pe platou, // Eu-mi bag pula-n ea de lume ?i v-o fac cadou…

Refren (x2) (ViLLy):

Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii ?i flintele haiducilor…

Refren secundar (Tataee):

Sunt aici, la mine sub tricou, // R?sun?-n mintea mea zi de zi ca un ecou…

S? suf?r eu pentru voi?... O zic din nou… // Bag pula-n lume ?i v-o fac cadou!

Tataee Outro:

Mult, mult respect pentru Vali Sterian… Piesele lui sunt la fel de relevante ?i acum… Yeah…

Ar trebui s? cad? cerul pe noi c? am devenit în timp doar ni?te oi… Yeah..

P.s: da, stiu ca nu aveam voie sa postez video.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Salut tex ,

Ce sa zic , discursuri lacrimogene vad ca sunt destule eu tot ce o sa spun este sa nu te intristezi ca n-ai sansa sa ne faci cinste de sarbatori , stai linistit cand iesi te luam noi pe sus la un bar si stai linistit ca se ocupa buzunarul tau de plata .

In rest stai tare , nu o lasa pe polonic sa sarbatoreasca prea mult , nu e vina ta ca te-ai nascut in romania .

Link to comment
Share on other sites

Noroc Tex,

Te rog sa-i dai în judecata ?i sa mergi pana în pânzele albe cu ei.

Nu ?tiu dac? e cazul sa-?i mai spun ca tot ceea ce ?i se întâmpl? este pentru intimidare ?i pentru a te distruge psihic.

Sper sa ai un psihic puternic ?i sa treci cu bine peste toate astea cu toate ca ?tiu c? este foarte greu.

Dac? poate sotia/prietena ta sa ne spun? ?i noua unde e?ti re?inut. Loca?ia m? intereseaz?.

Bafta ?i sper sa auzim numai de bine.

Orice ?ut în cur e un pas înainte.

Sper sa rezi?ti psihic ?i sper ca nu te-au b?tut.

Dac? te pot ajuta cu ceva, oricând cu pl?cere.

Link to comment
Share on other sites

Noroc Tex, chiar imi pare rau ca un om atat de treaba si atat de cinstit ca tine este judecat. Cert este ca asa chestii sunt imprevizibile si nu se prea pot evita odata ce activezi in domeniul acesta. Acesta experienta nu cred ca este una prea frumoasa, dar posibil sa-ti fie de folos pe viitor. Nu stiu cum esti tratat acolo, sper ca bine.

Numai bine si sanatate.

GarryOne.

Link to comment
Share on other sites

Salut Tex,

Tot respectul meu pentru tine invatatorule si toate gandurile mele bune sunt indreptate spre tine in aceste momente grele pentru tine.

"E un sistem bolnav" dar in cat de curand v-a fi bine. Noi te asteptam aici si toti de pe RST iti uram Sarbatori Fericite pe cat de mult posibil.

P.S: Ce nu te omoara te face mai puternic.

Cu respect,

d33nis

Link to comment
Share on other sites

Salut TEX,

Chiar daca nu am vorbit niciodata si nu am avut niciun contact ,faptul ca suntem oameni si mai ales romani vreau sa iti spun sa fi tare din punct psihic si sa stii ca ne ai pe toti alaturi ,daca am putea sa facem ceva ca sa te ajutam sunt sigur ca fiecare am face acel lucru.Aminteste-ti ca dupa ploaie vine si soare ,esti nevinovat si nu vor avea ce sa iti faca decat sa te lase liber asa cum ar trebui .Imi pare rau ca petreci Craciunul alaturi de tot felul de oameni in loc sa il petreci cu sotia acasa .Noi tinem capul sus pentru tine ,ai respectul nostru .Chiar daca acum sunt zile grele ,toate trec si va fi bine .Tine capul sus !!

//Predator

Link to comment
Share on other sites

Cea mai "frumoasa" lege din natura este legea compensatiei.

Ai invatat acum ca sunt unele lucruri extrem de importante, pentru care merita sa renunti la orice. Tot acum ai vazut care iti sunt adevarati prieteni si ai invatat de cine sa te feresti.

Capul sus si fii demn!

ak4d3a // alexandru m.

Link to comment
Share on other sites

" Tot ce e bun tre' sa dispara din aceasta tara"

Imi pare rau pentru tine @tex si sper sa iesi cat mai repede din arest chiar daca nu ma cunosti , nu te cunosc eu iti urez multa sanatate si putere sa rezisti la toate incercarile prin care treci acolo . Stim cu toti ca esti baiat destept nu trebuie sa te invatam noi ce sa faci. Am incredere in justitia din Romania si sper ca judecatorii vor lua decizia corecta!

FREE TEX!

- Lucatoni

Link to comment
Share on other sites

Tex, din pacate multi nu stiu cum este acolo. Inchisoarea are doua optiuni: Te distruge psihic, sau te va intari. Eu sper ca a doua optiune este pentru tine, cand vei iesi de acolo vei iesi mult mai puternic si cu mintea limpede.

Esti un suflet bun, o forta divina poate vrea sa-ti arate ca intradevar exista.

Link to comment
Share on other sites

Salut Tex!

E prima oara cand comunicam. Nu ma astept sa-mi raspunzi in particular, si nici nu-ti pot cere asta.

Te invidiez omule. Te invidiez pentru ca ai multi oameni aici care nici macar nu te cunosc dar iti poarta un respect deosebit. Un respect pe care l-ai fi avut oricum, dar care nu ti-ar fi fost aratat daca nu exista situatia asta, fiindca asa e omul. Nu stiu cum e, dar nici nu vreau sa aflu, si sper sa nu mai treci inca o data prin asta, fiindca nu meriti. Nimeni nu merita. Nici nu stiu ce sa-ti mai scriu, am ramas fara inspiratie. Mi-ar placea sa-ti scriu ceva in asa fel incat sa-ti smulg un zambet, poate chiar si o lacrima, dar sunt sigur ca deja au facut-o alti tovarasi de-ai tai cu care ai o legatura mai stransa.

Din pacate timpul meu liber e limitat, asa ca va trebui sa inchei "biletelul" aici. Daca treci vreodata prin Galati, da-mi un PM sa te cinstesc.

Era cat pe-aci sa-ti urez "La multi ani!", dar ar fi putut insemna si altceva, si nu-mi permit sa stric momentul.

Noroc,

SticKy.

Link to comment
Share on other sites

Salut TEX!

Nici nustiu ce sa iti zic. Imi pare rau de ce sa inamplat. Nu te cunosc personal dar din cate am vazut, pe acest forum, esti o persoana deosebita! Sper ca sa se faca dreptate in cazul tau si sa iasa totul bine. Fii tare! Noi te asteptam cu mult drag "acasa" pe RST! Nu te lasa "intimidat" de imprejurari...Ai grija de tine si... Sarbatori Fericite.

[XoddX]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...