Jump to content
Guest Kovalski

Scrisoare pentru Marian (tex)

Recommended Posts

Din pacate s-a respins recursul lui :((

E clar ca trebuie sa-si schimbe avocatul. Se prelungeste mandatul de arestare preventiva pentru viol, talharie, lipsire de libertate in mod ilegal etc ... deci fapte foarte grave, nu pentru infractiuni informatice. Dupa cele 29 de zile, trebuia sa fie liber, judecat in libertate, deci dupa parerea mea, o parte din vina o are avocatul.

Link to comment
Share on other sites

E clar ca trebuie sa-si schimbe avocatul. Se prelungeste mandatul de arestare preventiva pentru viol, talharie, lipsire de libertate in mod ilegal etc ... deci fapte foarte grave, nu pentru infractiuni informatice. Dupa cele 29 de zile, trebuia sa fie liber, judecat in libertate, deci dupa parerea mea, o parte din vina o are avocatul.

Tinkode a stat mai mult de 29 de zile.

Sunt exercitate presiuni externe din partea SUA si Australia. Autoritatile lor vor sa cada capete sa arate ca isi fac treaba. E imbarligata ancheta, de aia i-au respins recursul.

Link to comment
Share on other sites

Nu compara mere cu pere. Doua cazuri diferite, dar chiar si asa, nici in cazul lu` TK nu se impunea mandat de arestare. Repet: arestarea preventiva este o masura EXCEPTIONALA, adica nu se ia in toate cazurile, se dispune doar atunci cand se considera ca persoana respectiva este un pericol social sau poate influenta martorii, deci NU poate fi vorba la tex.

Numai in Romania esti arestat pana sa fii gasit vinovat. Vezi cazul Becali, cel cu furtul masinii, el fiind gasit nevinovat de catre ultima instanta, desi a stat in arest preventiv. Iti cam dai seama cati bani castiga, daca dadea Statul in judecata pentru ca l-au tinut inchis nevinovat, dar cine platea pana la urma, judecatorii ? Nu. Tot noi .

In Romanica nimic nu merge bine. Nu am nicio indoiala ca este cum ai zis tu mai jos, in sensul ca se fac presiuni externe, dar este bataie de joc sa tii un om in arest, cand poti sa-l judeci in libertate.

PS: tex, schimba avocatul!

Edited by alexu
Link to comment
Share on other sites

hmmm cred ca ar fi misto pentru tex daca am putea afla cand are urmatoarea instanta sa ne facem toti tricouri cu free tex si sa mergem in sala de sedinte sa-l sustinem .... ar fi un argument in plus pentru motivarea avocatului asupra arestarii preventive + impresionarea judecatorilor.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc celor care ati scris frumos si obiectiv fata de Marian. Consider ca sunteti persoane inteligente care va dati seama de implicatii. Nu multumesc insa, celor care abereaza si vorbesc din experientele proprii. Va rog sa nu va mai dati aiurea cu presupusul, pentru ca gresiti. Sunt multe de spus si explicat insa nu e locul si nici cazul.

Link to comment
Share on other sites

Pentru Tex:

Mare om, mare caracter.

Pentru restul: e minunat sa vad ca oamenii nu uita de unde au plecat (unii dintre ei). Pentru necunoscatori: tex NU ESTE JUDECAT. Conditia lui, in acest moment este RETINUT PENTRU ANCHETA. NIMIC MAI MULT. Acest fapt i-a atras, inevitabil, restrangerea libertatii (conditionarea cu retinerea permanenta pe perioade de maxim 29 de zile decise de instante). Ca sa ajunga sa fie JUDECAT el trebuie sa fie si INVINUIT.

Pentru cocalari (si alde soiuri ce ar fi bune la o sesiune de tir - sau mai multe): daca nu stiti despre cine vorbiti macar incercati sa taceti si nu mai bravati aiurea. Totul, bun sau rau, se intoarce, intr-o forma sau alta, la noi. Voua ce credeti ca vi se vor intoarce ? Decat maciuci bine intarite.

Pentru fiecare dintre noi: in loc sa plangeti de jale mai bine FACETI CEVA. Daca nu aveti idei spuneti. Sunt unul din cele cateva sute de X necunoscuti pe care Marian (e viu, puternic si inteligent - asa ca nu aveti de ce sa plangeti in batista) i-a ajutat. Intotdeauna am fost de parerea ca SOLUTIILE CONTEAZA. Restul sunt maciuci atarnate de cuvinte si impopotoneli care sa creeze impresii. Haideti sa ne aliem cumva si sa depunem niste petitii, haideti sa pichetam parchetul, HADETI ORIUNDE dar nu mai stati decat in fata monitorului. Restul celor care privesc la TV si condamna ACTIVITATILE ILICITE nu inteleg decat ce le explica o fufa cu tatele pana in gat de la Z televiziune, in modul ei insipid si retard de exprimare. Nu ca ar stii ea ce este acela un kernel sau cu ce se papa un ftp... dar e bine platita (a dat multa p...a sa ajunga acolo) si AIA TREBUIE SA FACA. Atitudinea pe care noi o vom avea poate inclina balantele.

Pentru mine: la inceput am crezut ca este o gluma. Acum sunt sigur ca nu mai este. Imi pare rau ca am fost asa de idiot si nu am "crezut" ca MILITIA ROMANA poate fi atat de PROST DOCUMENTATA si slugarnica.

Pentru militieni: daca va faceti impresia ca detineti ADEVARUL VA INSELATI. Faptul ca ORGANUL va permite sa fiti, in continuare, o FORTA DE PRESIUNE nu inseamna ca voi DETINETI CONTROLUL. Sunteti ce ati fost pe timpul comunismului: niste maciucari. Va educati copii in acelasi spirit (al furtului, al lacomiei si al fortei impuse) devnind, la randul lor, niste victime indirecte. Educati-va spiritul, COCALARILOR (aici a se intelege prin cocalar: om incapabil sa acceada catre o profunzime a gandirii intelectuale dar, ca tertip, apeleaza la mijloace infecte de micromanipulare in incercarea de a DOVEDI cat de BURIC este), si incercati sa sa vedeti lumea prin ochii celor de langa voi.

For the FBI: you'vd fucked up hundreds of life in US. Wana fuck up another one in here ? The WORLD is not enough so...

Edited by tedeus
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...