Jump to content
em

Hai să trolăm NSA

Recommended Posts

Ideea e simpl?. A ie?it recent pe pia?? povestea c? marele companii (re?ele sociale/mail) d?deau pe platou datele c?tre NSA pentru a fi scanate automat.

Ce s-a gandit un diliu sa faca?

Un site in care la un moment fix de timp sa trimitem emailuri random catre persoane cu un text predefinit, sa le facem load alora.

Link aici

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca mai degraba ei vor sa dea peste cap sistemele de detectare si iterpretare a datelor ( "

IF MILLIONS OF US, ALL AT THE SAME EXACT TIME, CALL OR EMAIL SOMEONE WITH OUR KEYWORDS-OF-TERROR-FILLED SCRIPT," automat daca acele sistem au la baze algorithmi de tip Bayesian or sa dea rateuri grav ...

automat trolandule ....

Link to comment
Share on other sites

sa zicem ca ar functiona... daca cei de la NSA ar stii de existenta acestui site/plan credeti ca se pot proteja?

daca da, cum?

Din moment ce stiu exact momentul in care isi va face aparitia fenomenul si de asemenea daca stiu si textul cu exactitate pot pune un filtru care sa nu ia in considerare textul ala.

Chiar daca nu aplica niciun filtru initial, le vor umple baza de date cu niste texte la fel, isi vor da seama de schema si le elimina pe toate destul de usor.

Ideea era daca textul era generat cumva random. In asa fel incat niciun utilizator sa nu-l trimita pe acelasi. Ar fi fost mai complicat atunci...

Edited by crs12decoder
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...