Jump to content
JohnyCNAM

Ar fi posibil?

Recommended Posts

Probabil ca multi dintre voi ati auzit de asa numitul 8 Ball Pool de pe Feisbuc, daca nu auziti acum:)

Este un joc destul de relaxant facut in flash (normal k doar nu in html) unde moneda de schimb din joc este numita Coins (bine ca nu coaiens).

Joci cu alti player pt coins mize etc, abureala plm.

Dar la fiecare jumatate de ora iti apare in joc un buton verde si cand il apesi primesti 25 coins.

Acum intrebarea mea:

Cum as putea face un program, script care se logheaza pe facebook respectiv intra in joc si sa dea automat click pe collect coins.

Eu m-am gandit (da am gandit nu va mirati) sa iau coordonatele butonului respectiv si sa fac un tool care sa dea click automat.

Niste indrumri sau sfaturi despre cum sa procedez sunt binevenite.

PS: Am 2,3 VPS-uri deci nu se pun probleme cu rularea lui nonstop.

Link to comment
Share on other sites

Pai chestia cu coordonatele si datul click pe buton este foarte simpla.

Am facut ceva de genul la dota 2 ca sa se uite la replayuri singur

Faci un screenshot in paint si vezi coordonatele. Apoi cu VB.net faci un programel si bagi in el:

Me.Cursor = New Cursor(Cursor.Current.Handle)

Cursor.Position = New Point(x, y)

mouse_event(&H2) leftdown

mouse_event(&H4) leftup

Cam asta e toata treaba

Link to comment
Share on other sites

In Autoit era un modul pentru Firefox. Descarcai acel modul (sau header sau cum s-o numi in Autoit) si un add-on pentru Firefox. Apoi citeai in tutorialul lor cum poti include diverse actiuni precum apasarea butoanelor. Nu-ti trebuie nici coordonate, nimic.

Link to comment
Share on other sites

Pai logheaza-te pe FB, intra in joc sau pe unde e butonul ala si ia un autoclicker, arata-i pozitia unde sa dea click si seteaza-i timpul la 25-26 de min. Poate ca nu am inteles bine ce cauti, dar dupa mintea mea asa as face. Nu am jucat jocul de care zici, nici nu am fb, dar daca e vb de click-uri la 25 de min asta ar putea sa te ajute.

// Gasesti autoclicker gratuit pe google

Link to comment
Share on other sites

iMacro era pt like pe addmefast ... poti sa-ti faci tu in JS sa apese pe buton.

Faza cu cheatengine e o prostie. Programul acctioneaza doar client-side ... si probabil in joc exista si o parte server-side nu? Cointsurile tale se salveaza undeva in server .. deci nu le poti modifica...

PS: incarca sa folosesti cheatengine cu speedhack, iti apare butonu' mai des?

Eventual sa iei flash-ul, il descompui si vezi cum functioneaza, cauti eventul pentru primit puncte/orice alt "bug" si il expluatezi la maxim.

Noroc.

Link to comment
Share on other sites

Am reusit baieti.

Am facut-o cu autoclickerul lui xardas.

Eu credeam ca se poate mai sexy(si se poate) sa iau flashu din site dupa ce introduc user si pwd facebook si totul sa se faca ascuns adica eu sa vad doar o bara care sa-mi arate timpul si coinsurile facute.

Da e bine si asa, momentan lucrez la un astfel de bot care sper sa il pot monetiza, nu aveti habar cati platesc pt rahaturi de genul game currency

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...