Jump to content
The.Legend

Se poate face ceva în legătură cu asta?

Recommended Posts

The Legend, nu stiu de ce mai vii cu sugestii daca vezi ca niciuna nu s-a implementat .Unele au un dram de adevar , dar totusi ...Nimeni nu iti ia in considerare nimic din ce propui .Faci o sugestie si ajunge la cosul de gunoi, alta si tot asa.Cred ca ar fi timpul sa intelegi ca nu isi au rostul .Deja cred ca ai devenit antipatic pentru multe persoane de aici si nu cred ca vei fi luat in considerare nici de acum inainte.A nu se intelege ca eu am ceva contra ta.

Sunt mul?umit c? totu?i a venit cineva cu o sugestie foarte bun?. Restul ce au comentat doar de dragul de a m? ataca, nu m? atinge cu nimic pentru c? sunt indiferent.

Acum se poate inchide thread-ul.

Edited by The.Legend
Link to comment
Share on other sites

V-ati dilit de tot...serios...

The.Legend, mai bine sa avem un forum plin de stiri pe care nu le citeste mai nimeni, decat un forum plin de topicuri care ne demonstreaza ca ne putem imbolnavi doar observand prostii din jurul nostru. De cand cu belea din iarna, si plecarea lui Nemessis, a venit un val de idioti pe forumu' asta, mai destructiv decat poantele apocaliptice din biblie.

Ai aparut din senin cu propuneri, pentru tot felul de schimbari p'aci. Daca esti vechi, de ce vii cu propunerile abia acum? Forumul nu s-a schimbat prea mult in ultimii ani, doar ponderea prostilor a crescut.

Am impresia ca multi profita de faptul ca staff-ul vechi, nu prea mai e, iar cel curent nu prea are timp, si va dati mai smecheri p'aci. Asta-i un alt topic care ma face sa-i mai dau odata dreptate lui Nemessis, cand a propus inchiderea forumului.

LE: Daca esti atat de indiferent, de ce incerci sa schimbi ceva pe-aici?

Inca odata: forumul asta, e cum e, cu plusurile si minusurile lui, dar asta-i mentine identitatea! Nu uitati asta!

Link to comment
Share on other sites

Hai s? fim serio?i. Dac? vrei s? fii la zi, intri pe vreo 20 de site-uri de news ?i te abonezi la ele. Iar în loc s? cite?ti pe RST copy+paste, intri pe mail ?i vezi acolo o sumedenie de informa?ii (poate chiar ?i unele ?tiri care au fost omise pe RST).

player81: Dar nici la SPAM nu se rezum?.

Nu as avea chef sa intru pe 20 de site-uri intr-o zi. + nu ma abonez la ele ca sa-mi umple mailul + posibil spam daca baza de date este compromisa.

Prefer sa intru aici si sa citesc ceva daca vad un titlu interesant. Daca nu, asa cum exista butonul de new posts, exista si butonul de mark as read.

Eu tot timpul cand intru, dau un what's new, deschid ce ma intereseaza in tab nou si dupa dau un mark as read. Simplu.

+ Daca cineva posteaza o stire de securitate, este trecuta prin "filtrul" sau personal. Astfel stiu ca stirea aia e ok si e de interes in IT/securitate. Mult mai bine decat sa stau sa citesc zeci de titluri umflate toata ziua de pe alea 20 de site-uri la care as fi abonat.

Cand eram in liceu, ne zicea profesoara de psihologie ca in momentul in care cineva reactioneaza la un anumit eveniment cu fraze de genul: "Treaba voastra", "Ma doare in pula", "Nu ma atinge pe mine asta", atunci stii cu adevarat ca acea persoana este afectata. (Nu sunt exemplele de replici date in clasa dar ideea e aceasi)

Offtopic:

Cauta si citeste carti despre asta: https://en.wikipedia.org/wiki/Empathy + Emotional intelligence - Wikipedia, the free encyclopedia

Asta pentru ca tot timpul iei totul personal.

Stii ce se intampla in momentul in care cineva nu e de acord cu tine si tu reactionezi intr-un mod repulsiv? Transmiti tuturor celorlalti ca nu ai incredere in tine/ideea ta pentru ca in loc sa intaresti ideea cu argumentele pentru care ar fi utila, reactionezi la comentariile celorlalti si ataci persoana, nu ideea (cateodata insotite de comparatii cu propria ta persoana).

Din cauza asta creezi discomfort pentru ceillati cititori si reactiile le poti vedea si tu.

Edited by M2G
Link to comment
Share on other sites

The.Legend, haide s? î?i mai zic ceva, ?i anume p?rerea mea personal? despre ?ine. Prin reac?iile astea persistente ?i repetate, impulsive, tind s? cred c? ai serioase probleme psihice. Probabil tr?ie?ti într-un mediu ostil unde te-ai obi?nuit s? fii "lider de trib" ?i s? comanzi cum î?i vine ?ie, îns? trebuie s? în?elegi c? forumul asta e un mediu care a rezistat ani buni în modul în care a fost, cu userii care au fost ?i care vor fi, iar tu nu po?i veni aici pentru a schimba asta. Exist? aici un set de reguli reglementate bine care impun limitele necesare ?i consecin?ele nerespect?rii lor, f?r? a fi nevoie de schimb?ri.

Cred c? ai gândirea afectat? de aceste st?ri obsesive prin care treci ?i pe care ?i le expui prin intermediul forumului. Sau e?ti pus pe narcotice. Depinde.

Edited by koruno.php
Link to comment
Share on other sites

koruno.php, ceva constructiv in critica ta? Daca te uiti la M2G, ai sa vezi ca nu a aruncat doar cu vorbe aiurea, ci a oferit si un mic ajutor.

Nu-i iau apararea, nu e tocmai utilizatorul meu preferat, dar nici nu cred ca are sens sa ne certam aiurea.

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

Nu as avea chef sa intru pe 20 de site-uri intr-o zi. + nu ma abonez la ele ca sa-mi umple mailul + posibil spam daca baza de date este compromisa.

Prefer sa intru aici si sa citesc ceva daca vad un titlu interesant. Daca nu, asa cum exista butonul de new posts, exista si butonul de mark as read.

Eu tot timpul cand intru, dau un what's new, deschid ce ma intereseaza in tab nou si dupa dau un mark as read. Simplu.

+ Daca cineva posteaza o stire de securitate, este trecuta prin "filtrul" sau personal. Astfel stiu ca stirea aia e ok si e de interes in IT/securitate. Mult mai bine decat sa stau sa citesc zeci de titluri umflate toata ziua de pe alea 20 de site-uri la care as fi abonat.

Cand eram in liceu, ne zicea profesoara de psihologie ca in momentul in care cineva reactioneaza la un anumit eveniment cu fraze de genul: "Treaba voastra", "Ma doare in pula", "Nu ma atinge pe mine asta", atunci stii cu adevarat ca acea persoana este afectata. (Nu sunt exemplele de replici date in clasa dar ideea e aceasi)

Offtopic:

Cauta si citeste carti despre asta: https://en.wikipedia.org/wiki/Empathy + Emotional intelligence - Wikipedia, the free encyclopedia

Asta pentru ca tot timpul iei totul personal.

Stii ce se intampla in momentul in care cineva nu e de acord cu tine si tu reactionezi intr-un mod repulsiv? Transmiti tuturor celorlalti ca nu ai incredere in tine/ideea ta pentru ca in loc sa intaresti ideea cu argumentele pentru care ar fi utila, reactionezi la comentariile celorlalti si ataci persoana, nu ideea (cateodata insotite de comparatii cu propria ta persoana).

Din cauza asta creezi discomfort pentru ceillati cititori si reactiile le poti vedea si tu.

Crezi ca trece ceva prin "filtrul" personal a lui Matt? Da copy paste si nici macar nu citeste titlul.

Intra pe un site si incepe sa dea copy paste la ultimele articole. Asta e tot ce stie sa faca.

Edited by Byte-ul
Link to comment
Share on other sites

Byte-ul sa vorbesti la adresa mea cand vei intra cu contul cel vechi pe care ai luat probabil ban. Sa fie clar pentru toata lumea, ca face unul un topic sau ca fac 10 persoane e acelasi lucru. Am spus-o si o repet , voi nu aveti de unde sa stiti ce fac eu, doar va dati cu presupusul cum face toata lumea pe forum.

Uitati-va pe forum si aratati-mi si mie ce ati creat voi, ce tutoriale ati facut voi cu mana voastra , aratati-mi posturi create de voi . Bineinteles aici se exclud tutorialele create de userii vechi si si anume topicurile vechi de 1 an jumatate / 2 . Daca te uiti la fiecare categorie in ultimul an nu stiu daca exista mai mult de 4 lucruri create de un user pe RST.In schimb au aparut bagatorii de seama care abia asteapta ca cineva sa posteze ceva,sa faca un pas gresit,sa ii dea dreptate unui moderator ca sa sariti cu gura pe el.

Stirile le citesc pe toate indiferent de categorie apoi sunt postate doar cele ce tin de securitate.Cei care comenteaza asupra mea ii rog sa isi vada de treaba lor si sa faca si ei ce fac eu.

Pentru mine numarul posturilor si reputation nu conteaza.Daca s-ar putea sa nu se mai afiseze numarul de posturi n-ar fi nicio problema.Nu am suferit in fata nimanui ca am 1k de posturi si nici nu am evidentiat asta vreodata.Ca ii deranjeaza pe unii.. :)

Va astept maine dimineata la o noua rubrica de stiri "mondene". Bafta :)

Edited by Matt
Link to comment
Share on other sites

Probabil c? nu sunt singurul care a fost deranjat de faptul c? atunci când d? s? vad? ultimele subiecte (What's New?) s? vad? doar ?tiri despre securitate (care nu le bag? nimeni în seam?) ?i care ia fa?a altor thread-uri mult mai importante.

La ce m? refer: la asta.

Dup? cum se observ? în imagine, nimeni nu intr? s? citeasc? acele thread-uri ?i mai mult de atât mi se pare c? e f?cut SPAM într-un mod frumos.

Nu am nimic c? sunt postate ?tiri de acest gen acolo (dar se exagereaz?). Cred c? ideea era s? se eviden?ieze acele ?tiri care ar putea s? atrag? aten?ia, nu ca astea.

Wtf. Voi ce p?rere ave?i. Nu se exagereaz?? Ar trebui pus? o limit? ceva. Sau s? fie excluse dup? o anumit? perioad? de timp de la "What's New?".

Imi pare rau sa o zic, dar ai nevoie urgenta de o prietena, mana dreapta se pare ca nu isi mai face efectul dorit asupra ta.

Link to comment
Share on other sites

Mai bine 100 de posturi in ajutor, decat stiri de securitate, asa macar avem sansa 40% sa invatam pe cineva, ceva... Ca doar asta este scopul unei comunitatii, sa ne ajutam unul pe altul, nu?

Daca vreau sa citesc stiri despre securitate, dau si eu niste laik-uri pe pagini de facebook care se ocupa cu asa ceva (aduc stiri noi), si le citesc din home. Ce atata tam-tam. Infine, nu zic ca forum-ul de securitate nu e ok, dar... sa scriem noi, degeaba aducem articole care mai trec pe la vreo 3-4 forumurii si bloguri.

Link to comment
Share on other sites

@Nytro & Matt

Uitati-va pe forum si aratati-mi si mie ce ati creat voi, ce tutoriale ati facut voi cu mana voastra , aratati-mi posturi create de voi .
Problema este ca v-ati creat o idee proasta, idioata, plina de narcisism si aroganta precum daca un membru nu aduce niciun folos comunitatii este degeaba. Nu v-ati gandit ca poate acel membru este la inceput si abia invata bazele si asteapta sa va ofere ceva bun care sa multumeasca pe multi ori poate doar citeste, respecta regulile, posteaza unde trebuie, nu jigneste si asa mai departe, pe scurt sta in banca lui, sau... pur si simplu nu ii pasa.

Asa ca nu mai fiti voi ironici/sarcastici intreband ce ai facut pentru comunitate, sau afirmand ca voi ati facut nspe mii de chestii.

Toate cele bune.

Edited by d33nis
Link to comment
Share on other sites

Multe din stirile postate sunt interesante. Decat sa apara offtopic cu "am nevoie de scan pentru root bun" si metin prefer sa citesc o stire.Asa ca hai sictir cu topicurile voastre cu linkbucks, adfy,alte metode de facut 0.001 centi.

Ar fi mai buna desfiintarea categoriei de off topic.

Link to comment
Share on other sites

Draga The.Legend,

Esti idiot.De ce ? Simplu! Tu incerci sa ii iei locul lu Nemessis , asta-i foarte clar.Incerci sa ajungi cat mai public posibil pe forum si ai reusit ,dar nu intr-un mod bun.Dute si invata ceva si nu te mai certa cu moderatorii care au ani in spate si stiu ce sa faca mai bine ca tine.Arata putin respect pentru veteranii acestui forum .Ai venit cu o gramada de sugestii foarte proaste dupa parerea mea . Esti prea nou pentru forumu asta si nu stii cum merg lucrurile pe aici .

Link to comment
Share on other sites

Draga The.Legend,

Esti idiot.De ce ? Simplu! Tu incerci sa ii iei locul lu Nemessis , asta-i foarte clar.Incerci sa ajungi cat mai public posibil pe forum si ai reusit ,dar nu intr-un mod bun.Dute si invata ceva si nu te mai certa cu moderatorii care au ani in spate si stiu ce sa faca mai bine ca tine.Arata putin respect pentru veteranii acestui forum .Ai venit cu o gramada de sugestii foarte proaste dupa parerea mea . Esti prea nou pentru forumu asta si nu stii cum merg lucrurile pe aici .

Deja sunte?i extrem de plictisitori. Ce face?i m?, mi-a?i luat locul de acuzator, de critic? :)) Nu am încercat s? i-au locul nim?nui. S? ies în eviden??? Nu. S?-i pun în eviden?? pe cei care nu au ce c?uta aici. De unde ?tii tu pe câte comunit??i am umblat eu? Poate de aici ?i experien?a. Veterani? Au cont de 3,4 ani ?i sunt veterani :))

Oricum v? las în lumea voastr? de "gangsta shit, cu yo yo mutha fuckar, noi v-om înjur-a ?-i v-om face bâz? yo, c? sunt smecher yo. Î-mi place c? sunt ?i analfabet yo. M-? exprim ca un handicapat yo." - A se lua la cuno?tin?? c? am reprodus aceast? scurt? propozi?ie cu ajutorul vocabularului ?i gramaticii voastre, printre care sunt ?i câ?iva din staff.

?i avea?i dreptate. Nu am cum s? schimb ceva. Maimu?ele sunt prea proaste s? în?eleag? mesajele menite s? le educe. Cum spune un prieten de al meu: S?-mi suge?i pula de pu?iferi! :))

Have a nice day, asshole! :))

Edited by The.Legend
Link to comment
Share on other sites

Deja sunte?i extrem de plictisitori. Ce face?i m?, mi-a?i luat locul de acuzator, de critic? :)) Nu am încercat s? i-au locul nim?nui. S? ies în eviden??? Nu. S?-i pun în eviden?? pe cei care nu au ce c?uta aici. De unde ?tii tu pe câte comunit??i am umblat eu? Poate de aici ?i experien?a. Veterani? Au cont de 3,4 ani ?i sunt veterani :))

Oricum v? las în lumea voastr? de "gangsta shit, cu yo yo mutha fuckar, noi v-om înjur-a ?-i v-om face bâz? yo, c? sunt smecher yo. Î-mi place c? sunt ?i analfabet yo. M-? exprim ca un handicapat yo." - A se lua la cuno?tin?? c? am reprodus aceast? scurt? propozi?ie cu ajutorul vocabularului ?i gramaticii voastre, printre care sunt ?i câ?iva din staff.

?i avea?i dreptate. Nu am cum s? schimb ceva. Maimu?ele sunt prea proaste s? în?eleag? mesaje menite s? le educe. Cum spune un prieten de al meu: S?-mi suge?i pula de pu?iferi! :))

Have a nice day, asshole! :))

tumblr_lppeykV6Xl1qlzc8qo1_500.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...