Jump to content
eusimplu

Programam.Ro - Blog despre Programare

Recommended Posts

Dupa mult timp pierdut, dupa fisiere cu sute de linii sterse deoarece erau "depasite", dupa zeci de nopti in care am spus "Nu azi ca e seara, maine ca e dimineata" am decis in sfarsit sa deschid Programam.Ro.

Ce reprezinta Programam.Ro? Este un blog personal despre programare, in special programarea web. Acest site este creat la o dorinta a mea mai veche, de a deschide un blog despre programarea web. As aprecia daca v-ati abona(fie la rss fie prin email) deoarece sigur peste o saptamana o sa uitati site-ul.

Programam.Ro mai are si alte chestii suplimentare ca: notite si o unealta de planificare intitulata "to do" create din obinsuinta mea de a-mi uita ideile si dezordinea in planificarea proiectelor mele.

Imi pare rau daca nu va place designul iar in legatura ca nu sunt imagini la articole imi pare rau sa anunt ca nici nu vor fi, incetineste pagina degeaba. Voi face rost si de un logo, dar momentan trebuie sa las un h1 deoarece google e idiot.

Un design cu mici modificari aveti aici: http://Programam.Ro

EDIT: Nu promit ca tot ce veti cere va fi adaugat.

Edited by eusimplu
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

atunci cand citesti articolele. Spre exemplu aici culorile sunt ok, si se poate citi ok. SI mai e un link. In rest toate articolele sunt cu scris negru pe fundalul acela gri. Cred ca daca ai schimba culoarea scrisului peste tot in alb, sau ceva deschis la culoare, ar fi perfect.De asemenea scrisul de culoare albastru pentru link-uri e foarte ok.

Link to comment
Share on other sites

@Matt: Sincer am ales culorile care-mi placeau si care ma fac sa ma simt relaxat pe site, probabil am exagerat cu personalizarea dupa preferintele mele dar cu toate acestea deja stiam ca singurul design care pot sa-l fac este cel care sa-mi placa doar mie.

@nedo: Am ales culoarea textului in tabele negru deoarece se potrivea cu border-ul, o voi schimba sa vad cum se vede.

PS: Comentariile sunt in moderare deoarece nu pot folosii unelte ca Akismet, in general daca nu dorm vor fi verificate in maxim 5 minute.

Edited by eusimplu
Link to comment
Share on other sites

@lutulik: Multumesc foarte mult de apeciere.

@GarryOne: De hover stiu ca este urat. Am dorit sa am animatie la hover asa asa ca nu m-au mai interesant detaliile, doar preferintele, si am ales prima culoare care mi-a venit in minte pentru animatie. Inainte era rosu, totusi este o imbunatatire.

Link to comment
Share on other sites

Omul a zis clar ca designul e cum e .. deci comentati asupra continutului. :)

A spus într-un post "Este creat dupa preferintele mele deci mie imi place foarte mult de el. Dar sunt sigur ca preferintele mele sunt ciudate." deci ce am spus gre?it ? Din punctul lui de vedere designul este profi

PS: în rest, con?inutul este de nota 10

Link to comment
Share on other sites

@manxten: Multumesc de apreciere!

@silvian0: Cand citesti un articol fontul nu este alb? Sau te referi la index-ul unde sunt prezentate articolele? Am modificat culoarea textului in tabele cu toate ca cam urasc albul, anunta-ma daca acum este mai usor sa citesti.

Edited by eusimplu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...