Jump to content
Andrei

Defcamp 2013

Recommended Posts

Provocari vor aparea, insa nu cred ca va fi ca cea de anul trecut. ;-)

Eu doresc sa-mi cumpar bilet... ca sa sustin evenimentul, insa intreb daca ne poate fi emisa, trimisa o hartie (invitatie) care sa ajute la motivarea absentelor/deplasarii.

Adica o bucata de hartie (worthless) pe care sa o pot atasa unei scutiri si sa-mi motivez absenta de la orele de curs/proiecte.

Mi-ar fi de mare ajutor.

PS: Ne vedem p'acolo!

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Eu doresc sa-mi cumpar bilet... ca sa sustin evenimentul, insa intreb daca ne poate fi emisa, trimisa o hartie (invitatie) care sa ajute la motivarea absentelor/deplasarii.

Adica o bucata de hartie (worthless) pe care sa o pot atasa unei scutiri si sa-mi motivez absenta de la orele de curs/proiecte.

Mi-ar fi de mare ajutor.

PS: Ne vedem p'acolo!

Excelenta idee.

Link to comment
Share on other sites

Eu doresc sa-mi cumpar bilet... ca sa sustin evenimentul, insa intreb daca ne poate fi emisa, trimisa o hartie (invitatie) care sa ajute la motivarea absentelor/deplasarii.

Adica o bucata de hartie (worthless) pe care sa o pot atasa unei scutiri si sa-mi motivez absenta de la orele de curs/proiecte.

Mi-ar fi de mare ajutor.

PS: Ne vedem p'acolo!

O idee geniala . Ma intreb daca se poate pune ca un fel de mini proiect si poate primim si o nota la info :)) ? Gen cand mergi la muzeu cu profu' de istorie sau la biserica la religie sau in cantonament cu cel de sport ...

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa atasati invitatii sau mai stiu eu ce. Va puneti unul din parinte/tutore sa scrie o scutire. Parintii va pot scutii pana la 7 zile pe an(sau semestru, nu mai tin minte) dar nu va pot scutii cu o singura scutire mai mult de doua zile.

Si asta e adevarat insa da mai bine unui diriginte cand vede ca elevul lui e interesat de activitati extracurriculare (in cele mai multe cazuri). :))

Link to comment
Share on other sites

Eu doresc sa-mi cumpar bilet... ca sa sustin evenimentul, insa intreb daca ne poate fi emisa, trimisa o hartie (invitatie) care sa ajute la motivarea absentelor/deplasarii.

Adica o bucata de hartie (worthless) pe care sa o pot atasa unei scutiri si sa-mi motivez absenta de la orele de curs/proiecte.

Mi-ar fi de mare ajutor.

PS: Ne vedem p'acolo!

In via?? trebuie s? faci alegeri, uneori destul de dure (nu e cazut t?u desigur).

Tu trebuie s? te gânde?ti din ce ai mai mult de câ?tigat. O zi de ?coal? (4 absen?e?) sau la conferin??...

Link to comment
Share on other sites

In via?? trebuie s? faci alegeri, uneori destul de dure (nu e cazut t?u desigur).

Tu trebuie s? te gânde?ti din ce ai mai mult de câ?tigat. O zi de ?coal? (4 absen?e?) sau la conferin??...

Nu e o zi. Sunt 2. (Nu vin din Bucuresti)

Si nu e nicio absenta deoarece parintii imi fac o invoire.

Ar fi totusi frumos si "invitatia" sa fie atasata, pentru a scapa de gura lumii.

ce suna mai bine: "Ma duc la Bucuresti sa fac ceva conferinta obscura de securitate" sau "Am fost invitat la o conferinta internationala de securitate" ?

Anyway: Am mai spus-o. Ne vedem acolo. Sper ca si alte persoane de aici sa-mi urmeze exemplul, sa puna o cerere de invoire si sa vina la eveniment.

Link to comment
Share on other sites

E conferinta la baza, nu concurs. Oricine se inscrie poate sa faca aproape ce vrea acolo. In timpul concursului exista activitati la care te poti inscrie pentru a omora timpul.

Cu alte cuvinte, atata timp cat esti inscris si echipa organizatorica iti inmaneaza un ecuson, esti liberul arbitru al managementului timpului. Noi doar iti oferim diverse alternative. :D

Link to comment
Share on other sites

Ne vedem acolo. Insa prind bilete pe la sfarsitul lui Noiembrie?

Provocari vor aparea, insa nu cred ca va fi ca cea de anul trecut. ;-)

Ultima a fost simpatica, mi-am pierdut rabdarea la criptografie.

Exista sansa ca anul asta sa mai pui vreo provocare pentru a obtine un bilet 7.gif asa cum s-a intamplat anul trecut ? M-as chinui cat as putea de tare sa il obtin, asta stiu sigur.

Din pacate provocarea de anul asta e un pic ciudat propusa in opinia mea.

Edited by Flubber
Link to comment
Share on other sites

Ne vedem acolo. Insa prind bilete pe la sfarsitul lui Noiembrie?

Ultima a fost simpatica, mi-am pierdut rabdarea la criptografie.

Din pacate provocarea de anul asta e un pic ciudat propusa in opinia mea.

E bine ca mai traiesti :) Unii iti cantau prohodul pe aici. Provocrea de anul trecut a fost interesanta. Eu am rezolvat primul "decriptarea vietii". Ce vremuri :))

Link to comment
Share on other sites

Ba eu as veni dar stau prost DPDV financiar, cazare, pretul biletului si transport:)

De scoala as scapa usor.

Chiar mi-ar placea sa vin, mai ales sa cunosc pe cativa dintre voi.

Cine stie, poate la anul dupa ce termin a 12-a ne vedem acolo(mai mult ca sigur).

LE: LoL nu vreau "sponsorizari", desi asa se intelege.

Spuneam doar, ramane pe la anu.

Edited by ionutcristea
Link to comment
Share on other sites

Ba eu as veni dar stau prost DPDV financiar, cazare, pretul biletului si transport:)

De scoala as scapa usor.

Chiar mi-ar placea sa vin, mai ales sa cunosc pe cativa dintre voi.

Cine stie, poate la anul dupa ce termin a 12-a ne vedem acolo(mai mult ca sigur).

N-ai fost suficient de subtil.

Link to comment
Share on other sites

Uita-te in thread mai sus, sunt cateva persoane ce au spus ca ar fi dispusi sa "sponsorizeze". :-)

Ba eu as veni dar stau prost DPDV financiar, cazare, pretul biletului si transport:)

De scoala as scapa usor.

Chiar mi-ar placea sa vin, mai ales sa cunosc pe cativa dintre voi.

Cine stie, poate la anul dupa ce termin a 12-a ne vedem acolo(mai mult ca sigur).

Link to comment
Share on other sites

:) Mi se pare asa amuzant, sunt multi "Guru" PHP, JS pe aici, dar nu isi permit biletul.

Nu o spun cu rautate, dar vreau doar sa le arat ca diferenta dintre cum se vad ei, si cum ii vad alti e imens.

20 de euro este o suma mica care poate fi castigata intr-o zi, chiar si o ora uneori de catre un programator bun.

P.S : Daca este vreun Programator activ Open-source sa-mi dea PM cu ce a facut ( si daca este ceva folositor si bun), ii asigur eu biletul + cazare doar pentru ca a ajutat "comunitatea web" cu ceva.

Link to comment
Share on other sites

:) Mi se pare asa amuzant, sunt multi "Guru" PHP, JS pe aici, dar nu isi permit biletul.

Nu o spun cu rautate, dar vreau doar sa le arat ca diferenta dintre cum se vad ei, si cum ii vad alti e imens.

20 de euro este o suma mica care poate fi castigata intr-o zi, chiar si o ora uneori de catre un programator bun.

P.S : Daca este vreun Programator activ Open-source sa-mi dea PM cu ce a facut ( si daca este ceva folositor si bun), ii asigur eu biletul + cazare doar pentru ca a ajutat "comunitatea web" cu ceva.

Ai vorbit sa nu adormi :)) nu este problema 20€ sunt mai multe cheltuieli hotel,drumul o bere cu baieti, :) mancarea etc .. deci mai multe cheltuieli decat 20€ :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...