Jump to content
happybyte

Numere de telefon fantoma

Recommended Posts

Buna baieti,

obiectivul meu este:

-Sa am un numar de telefon,care nu este pe numele meu(in italia de exemplu cer acte si alte chiesti,si nu vreau plangeri pe numele meu)

-si sa pot primii apeluri de la alti(in italia)

Trebuie sa evit:

1-(neaparat)find cartelele aici vanzute duar cu inregistrarea cu acte de identitate,nu trebuie sa folosesc identitatea mea reala.

2-Sa i-m gasesc o metoda de a crea actea(sau ieu stiu chiesti din astea XD)

3-(optional)localizarea GSM .

4-propuneti idei..

Pare simplu.

Optiunile cred pot fi:

-o cartela pre-paid(unde sa le iau pentru maxim 10€)

-cineva din romania sa i-m cumpere cartele si sa mi-le trimita.

-(si pentru a evita localizarea gsm)un app pentru android.

Daca as putea si face apeluri(de putine minute) ar fi misto.

Edited by happybyte
Link to comment
Share on other sites

Pentru sim, cauta pe subito.it pe cineva care vinde sim folosit, sau pune chiar tu anunt ca cumperi un sim folosit pt 10-20 Eur.

Alternative sunt, poti sa le cumperi din ro, sau din uk, se dau/dadeau gratis prin magazine, mai ales cele de lebara.

Cat despre GMS, nu stiu prea multe, dar daca nu ma insel, locallizare prin GSM oricum nu este exacta, ci iti da defapt coordonatele stalpului de semnal folosit de tine, ca sa isi faca o idee pe unde esti. S-ar putea sa gresesc totusi, poate ma corecteaza altcineva.

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce vrei tu pute de departe..., + ca ai un iq redus tare, da in fine, nu este treaba mea. Cauta un drogangiu in it, un macaronar posesor de acte, ia-l de mana, da-i un joint si o doza, si cat este omu "high" pune-l sa cumpere o cartela prepay.

Asta o iei tu dupa ce este activata, ai grija sa o bagi intr-un telefon ieftin, in care nu ai mai bagat cartela ta, si nu-ti suna prietenii, nu suna acasa, nu-ti suna curvele de pe acest numar. Cand ti-ai terminat treaba, anunta-ti "asociatii" ca acel numar este "out of service", apoi pierde telefonul, cu tot cu cartela, intr-un ghetou de tigani. Ai grija ca sa nu ai cod pin, sau cod de securitate pe el, sterge agenda, mesaje, tot, de pe tel+cartela, redirectioneaza toate apelurile pe un alt numar aleator, sau al "concurentei", sau chiar al carabinierior si distreaza-te.

LE tot tu esti ala de voiai sa magaresti cartelele de transport in comun, rfid! Felicitari, cauta-l pe unu iceman, sa faceti echipa, heckariti metroul si autobuzele! :)))

Edited by Sithalkes
Link to comment
Share on other sites

Buna baieti,

obiectivul meu este:

-Sa am un numar de telefon,care nu este pe numele meu(in italia de exemplu cer acte si alte chiesti,si nu vreau plangeri pe numele meu)

-si sa pot primii apeluri de la alti(in italia)

Trebuie sa evit:

1-(neaparat)find cartelele aici vanzute duar cu inregistrarea cu acte de identitate,nu trebuie sa folosesc identitatea mea reala.

2-Sa i-m gasesc o metoda de a crea actea(sau ieu stiu chiesti din astea XD)

3-(optional)localizarea GSM .

4-propuneti idei..

Pare simplu.

Optiunile cred pot fi:

-o cartela pre-paid(unde sa le iau pentru maxim 10€)

-cineva din romania sa i-m cumpere cartele si sa mi-le trimita.

-(si pentru a evita localizarea gsm)un app pentru android.

Daca as putea si face apeluri(de putine minute) ar fi misto.

Obiectivul tau e sa iti faci viata grea...gaseste un boschet pe acolo prin italia si trimite-l sa-ti ia o cartela, ii dai si lui 5 euro si gata ;) Simplu ca buna ziua. Cat despre localizare, nu baga cartela intr-un iPhone, foloseste un nokia 1100 :))))

Link to comment
Share on other sites

la barurile care au aparate, vb cu un jucator sa`ti ia si ii dai dublu..deja stiu ce vrei sa faci..carding si ai om pe transport si vrei sa`l suni in timpul trans sa schimbe adresa unde sa lase pachetul..asa el are scuza ca sa nu lase pachetul la adresa initiala..motherfucker

mai bine nu folosesti cuvant-ul ala.

oricum nu.nu este despre aia.simplu fraieresc lumea,numai trebuie sa imi apar numele/numarul

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...