Jump to content
Andrei

Sparks - conferinte de securitate informatica gratuite si periodice

Recommended Posts

Pe 4 martie, 2014 începând cu ora 19:00 TechHub Bucharest g?zduie?te prima edi?ie Sparks, eveniment ce î?i propune s? adune speciali?ti ?i pasiona?i din domeniul securit??ii informatice pentru a discuta despre cele mai noi amenin??ri la adresa infrastructurilor ce le de?inem, construim sau administr?m. Prima edi?ie debuteaz? cu Kizz MyAnthia, Senior Penetration Tester la divizia Shadowlabs din grupul HP Enterprise Security cu prezentarea “OWASP Top 10 2013 Exploitation: Injection” ?i Valentin Ilie, Software Research Engineer ce va prezenta un studiu intitulat “Multiple protocol reverse shell”.

De ce s? participi?

- pentru a cunoa?te oameni cu experien?? în securitate informatic?

- pentru a te informa cu privire la amenin??rile cibernetice

- pentru a afla cum ceilal?i lucreaz?

- pentru a afla unelte noi de securitate & hacking

Ce sunt conferin?ele Sparks?

Sparks sunt o serie de conferin?e de securitate informatic? dedicate atât pasiona?ilor cat ?i speciali?tilor din mediul INFOSEC, fiind accesibile atât persoanelor ce doresc s? în?eleag? impactul ?i riscurile la care sunt supuse infrastructurile informatice pe care le dezvolt? sau administreaz? dar ?i celor care au un background în acest domeniu, prezent?rile fiind o bun? modalitate de a fi la curent cu nout??ile ce apar în domeniul securit??ii IT cu o vitez? atât de mare încât e foarte greu pentru noi s? le ?inem pasul.

Intrarea este gratuit? iar locurile sunt limitate a?a c? înscrie-te acum!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pacat ca nu imi permit sa vin la mai multe conferite anul acesta, decat la DefCamp. Sper sa asist la conferinta Sparks si altele, dar de anul viitor.

Lol acum ca am vazut pozele unde a avut loc conferinta, acolo mi-am petrecut eu dimineata cand am ajuns la Bucuresti inainte de a merge la DefCamp. lol

Pentru @Reckon mai jos :

Pe 4 martie, 2014 începând cu ora 19:00 TechHub Bucharest g?zduie?te prima edi?ie Sparks, eveniment ce î?i propune s? adune speciali?ti ?i pasiona?i din domeniul securit??ii informatice pentru a discuta despre cele mai noi amenin??ri la adresa infrastructurilor ce le de?inem, construim sau administr?m.

Este o stire, pentru ca la noi in tara nu se afla astfel de conferite la tot pasul, si cand au totusi loc, se anunta, informativ, pentru cei care sunt interesati, cum sunt eu de exemplu.

Acest thread nu poate fi categorizat ca fiind "Anunturi importante" ci mai degraba "Stiri Securitate" este mai adecvat, deoarece la conferinta se discuta despre securitate.

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Nu vreau sa fiu nesimtit dar sincer pe mine chiar nu ma intereseaza ce organizeaza el, si nici pe 50% din RST nu-i intereseaza.

Nu ne incanta (cel putin pe mine) aceasta stire, practic e nula. Putea fi postata altundeva, intr-o categorie adecvata, gen anunturi importante daca tot are afiliere cu RST.

Atat am avut de spus, continuati voi mai departe cei care ati fost la acel eveniment.

Daca e acel Andrei care face si DefCamp, tot respectul.

Cat despre tine Reckon, nu ai cei 18 ani impliniti si deja critici pe toate lumea. Mai intai ai grija de nasul tau si apoi critica pe altii.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Terminati naibii cu prostiile si offtopicul asta.

E o stire de securitate si punct!

E important pentru cei care vor sa participe la astfel de conferinte sa stie de existenta lor. Categoria aleasa e buna!

?TÍRE, (1) ?tiri, s. f. 1. Veste (în pres?, la radio etc.), informa?ie scurt? despre un eveniment; noutate. ? Expr. A ?ti de ?tirea (cuiva) sau a-i ?ti (cuiva de) ?tire = a avea ve?ti despre cineva, a ?ti unde se afl?, ce face cineva. ? (Concr.) Document; surs? de informa?ie.

Continuati ONTOPIC.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Intreb:

Ce cauta acest topic la categoria "Stiri Securitate"?

Reckon, sa stii ca erau multi dintre membrii RST la conferinta!

Am vazut ca ai sub 18 ani. Sa stii ca ai esti foarte bun pentru varsta ta, dar iti lipseste ceva. Incearca sa nu fii invidios si daca nu am nimerit bine asta cu invidia, imi cer scuze.

Eu cred ca trebuie sa ne respectam intre noi, astia care stim cu adevarat ceva pe securitate IT, iar Andrei merita de la toti de pe RST acest respect pentru ce a facut pana acum.

Nu vreau sa zic ce ai mai facut in trecut, dar incearca sa fii "compatibil" cu toti din jurul tau, chiar daca ai impresia ca ceva e gresit, cine stie, poate tu gresesti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...