Jump to content
Nemessis

Ajutati-l pe Badea [raid]

Recommended Posts

Nemessis aka Stefan Predescu, Y!M: stefi_wowneme, o sa revin si cu numarul de telefon. Maimuta asta de hacer de cauciuc o sa pape bataie. Care e de prin nord si vrea sa-i facem o vizita? Basistii astia tembeli isi fac de lucru cu cine nu trebuie. Le-a cam ajuns. MIrcea eu ador emisiunea ta, tu vrei sa schimbi ceva insa tembelii ca cei de pe str sau cum e forumul ala al lor nu te lasa. Lasa ca le venim noi de hac.

:)

Link to comment
Share on other sites

Au un nume.. amenintarile duc la un dosar penal.. undei DIICOT-ul acuma ??? sa ia masuri cu astia... pe forumul asta stati calare credeti ca dati de aur..

Faceti-va treaba, sunteti platiti si din banii nostri:)

Art. 29

Instigarea neurmat? de executare

(1) Actele de instigare neurmate de executarea faptei, precum ?i actele de instigare urmate de desistarea autorului ori de împiedicarea de c?tre acesta a producerii rezultatului, se sanc?ioneaz? cu o pedeaps? între minimul special al pedepsei pentru infrac?iunea la care s-a instigat ?i minimul general. În cazul când pedeapsa prev?zut? de lege este deten?iunea pe via??, se aplic? pedeapsa închisorii de la 2 la 10 ani.

(2) Actele ar?tate în alineatul precedent nu se sanc?ioneaz?, dac? pedeapsa prev?zut? de lege pentru infrac?iunea la care s-a instigat este de 2 ani sau mai mic?, afar? de cazul când actele îndeplinite de autor pân? în momentul desist?rii constituie alt? fapt? prev?zut? de legea penal?.

Sursa: Codul Penal

Si inca ceva de unde a luat el datele ? Ca asa se numeste Nemessis , nu cumva spaga pe la oamenii mari sa ii dea de urma ? Sincer deja ajung la o disputa intre oamenii bazati in IT si oameni disperati de RATING ! (Castigatorii se stiu singuri.)

Prin faptul ca el e mare ciumeg si tot cere intervalu altora.. autoritatile compente nu fac nimic ? CNA , Politia Romana , DIICOT , SRI .. Spuneau ca sunt pentru Basescu ? Vad ca tot pentru ei...

Arata asta la TV ca nu ma supar:))

EDIT: Ai primit si rapot la rahatu ala de pagina ca esti instigator la violenta.. sper sa te inchida :) Sa te joci Mario forever:)

Edited by Gotyc
Link to comment
Share on other sites

Au un nume.. amenintarile duc la un dosar penal.. undei DIICOT-ul acuma ??? sa ia masuri cu astia... pe forumul asta stati calare credeti ca dati de aur..

Faceti-va treaba, sunteti platiti si din banii nostri:)

Si inca ceva de unde a luat el datele ? Ca asa se numeste Nemessis , nu cumva spaga pe la oamenii mari sa ii dea de urma ? Sincer deja ajung la o disputa intre oamenii bazati in IT si oameni disperati de RATING ! (Castigatorii se stiu singuri.)

Prin faptul ca el e mare ciumeg si tot cere intervalu altora.. autoritatile compente nu fac nimic ? CNA , Politia Romana , DIICOT , SRI .. Spuneau ca sunt pentru Basescu ? Vad ca tot pentru ei...

Arata asta la TV ca nu ma supar:))

EDIT: Ai primit si rapot la rahatu ala de pagina ca esti instigator la violenta.. sper sa te inchida :) Sa te joci Mario forever:)

Tu inca nu te-ai prins ce a facut @LichValue nu stiu ce ai avut tu cu Stefan Predescu, dar cred ca deja imi e mila de el....

Edited by yo20063
Link to comment
Share on other sites

Cica "troian , va spun eu ce e ala troian ca eu am facut cibernetica, troianul iti intercepteaza apasarile de taste". Partea proasta e ca unuia ca asta nu poti sa ii explici, el stie mai bine ba chiar te-ar impusca in cap de zici altfel, promotorul libertatii de exprimare care considera poporul idiot. Idiot esti tu cu ma-ta mai Mircica!

Link to comment
Share on other sites

Lolzor Fostco Scuza-mi ignornanta, din nemernicia mea toata stima si respectul pentru Domnul Badea. Nemessis, e un botanist care sta langa mine , chiar la scara 6 de la subsol (beci), Daca vrei sa vi sa il bati, te astept pe autostrada din canada care trece in berlin, acolo, la numarul 32 apartament 2 scara 3 blocu 5 casa cu numaru 32 in spate la curve. Acolo ma puteti pe mine (fostco), si mergem sa il injunghiem crunt pe acest domn NEMESIS care se crede semi-zeul soarelui... DA STITI CE ? e un basist de fapt, e zeul pulii mele. As vrea sa vin la dv in emisiune, sa vorbim despre acest nemessi$ , cata nesimtire si ignornata din partea lui. VA ASTEPT SA IMI LASATI UN MESAJ, MANCMIAR PULA.

acilea's io.

Imi cer scuze preamarite domn stimabil Mircea Badea, scuza-mi ignoranta si toata afectiunea afectata.

As vrea sa va cer scuze inca o data, inainte de a-mi spune opinia.

Deci yo, nu vreu sa pici tu, de la voturile tale, deci te rog, fa cumva, ca basisti aia, sa se futa gros in cur. Te rog, vreau sa il vad pe Ponta primu, da cati bani e nevoie si fal pe pontalau primu din lista de voturi.

Edited by Kalashnikov.
Link to comment
Share on other sites

Plot twist: @Nemessis este Mircea Badea.

Face tot show-ul acesta pentru publicitate: publicitate pentru Mircea Badea printre RSTisti, publicitate pentru RST printre tampiti. Si, desigur, pentru toata atentia pe care o primeste! :D

Plot twist: Nemessis este cameraman.

Link to comment
Share on other sites

1. Mama lui Mircea Badea l-a invatat sa fie mereu cu bun simt. D-asta niciodata cand mananca, acesta nu-si pune coatele pe buci.

2. Daca Mircea Badea ar fi fost sculptor, ar fi sculptat “Poarta sarutului în cur”.

3. Pentru a-si completa veniturile, Mircea Badea da meditatii mustelor despre cum sa traga la cacat.

4. Mircea Badea face “the duck face” cand vede un anus, nu un iPhone.

5. Pentru ca-l linge mereu in cur pana il face luna, Voiculescu ii spune Mircea Bideu.

6. In fiecare dimineata, Mircea Badea cere cafeaua fara nicio urma de zat ca el e obisnuit sa nu lase nimic pe fund.

7. Mircea Badea face spagatul pe doua scaune, desi ar fi fost de preferat sa faca sfoara streang de pe unul singur.

8. Mai des decat spagatul intre doua scaune, Mircea Badea face pupatul intre doua buci.

9. Academia Romana a propus schimbarea expresiei “a se duce ca toporul la fund” cu “a se duce ca Mircea Badea la fund” deoarece aceasta este mai puternica.

10. Pe Voiculescu îl doare în cur de România, iar Mircea Badea doar îl pup? acolo ca s?-i treac?.

sursa: 10 glume despre pupincurismul lui Mircea Badea mai bune decat ce ai citit pana acum | Sergiurnal

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum spuneam si aseara, cu detalii, prostovanii astia basisti de la Gandul au fost pacaliti de niste cocardei, tot basisti, murichiori de foame, priceputi la scamatorii ieftine pe net.

Cocardeii insa o injura abject pe Oana Stancu, asa ca ii vom gasi pe cocardeii basisti si le vom face pe curvele care i-au cacat sa regrete ca nu le-a lovit tirul pe centura inainte sa-i cace.

Direct razboi.

Link to comment
Share on other sites

Din toata harababura asta hai sa facem sa para o sursa credibila si sa pregatim o capcana distractiva, astept parereri.

Nu stiu de ce va suparati atat cu nevinovatul asta de badea... nu e vina lui ca face asta, nu e vina lui ca nu are personalitate,

nu poti fi suparat pe un handicapat! Serios vb!

Link to comment
Share on other sites

Cei pasionati de pentesting si foarte "actori" de fel, va provoc sa va ganditi la cea mai ingenioasa metoda de "social engineering" si sa o probati cu Mircea Badea ca sa va testati pe voi insiva, sa vedeti daca va reuseste tehnica cu o "maimuta". Asa va dati seama daca puteti opta pentru social engineering in viitorul vostru sau nu! Eu am ceva idei, si tupeu, si strategie...sper doar sa am timp sa o implementez. Daca o sa am timp o sa postez rezultatul in audio sau video. Sper sa faceti la fel cei care au reusit. Nu sunt instigator, dar mi se pare un prilej extraordinar de a va testa calitatile in materie de deceptiune umana! :)

//Pentru destepti: DECEP?IÚNE s.f. v. decep?ie.

//edit 2: Cine vrea sa faca asta si stie sa faca social engineering, stie si sa nu lege, sau sa implice RST in povestea asta! Treaba e simpla...comunitatea e fragila, de ce? Pentru ca sunt prea multi prosti cu bani si influenta pe lumea asta!

Edited by yo20063
Link to comment
Share on other sites

Eu nu incurajez nicio chestie de genul. A fost o chestie mai mult ca o gluma pe un site fara valoare. (gandul cu voturile). Voturile acelea nu au vreo importanta si cu totii stim asta. Chiar va rog sa NU va apucati sa dati flood sau sa spargeti site-uri in numele comunitatii.

Sunt de acord cu prank-urile si astea dar numai atat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...