Jump to content
Bratuleanu123

Cum se sparge o retea wireless WPA, WPA2 sau WEP cu Linux-Kali!

Recommended Posts

Salutare !

Mi-am instalat Kali si nu aveam wlan0 pe el, am cautat pe net si l-am instalat dar nu imi gaseste automan nici un wifi, pot doar sa adaug dupa nume si parola. De aceea cand dau airmon-ng start wlan0 si wash -i mon0 nu gaseste nimic. Cum pot sa rezol ? Multumesc !

ati casunat cu toti pe el.....lasati saracul copil!!si puneti mana si invatatil ceva util.... uite un server pt baiat 198.123.30.132 root:8urd8w3rf838ure3

Nu inteleg faza cu: snapshot.jpg

btw, bravo "BOsS"

.... in loc sa "sparga" parola wi-fi a vecinului, se pare ca individul a luat ciocanul si i-a "spart" peretii...

Salut. Sunt nou în toate astea și am ceva timp de pierdut. Asa ca vreau sa îl folosesc cu folos măcar (gen sa învăț ceva). 

Am înțeles ca este nevoie și de un adaptor mai bun, problema este ca nu știu care este cel mai bun nu neapărat unul bun as fi recunoscător pentru un sfat. 

Mulțam! 

10 minutes ago, Rem said:

Salut. Sunt nou în toate astea și am ceva timp de pierdut. Asa ca vreau sa îl folosesc cu folos măcar (gen sa învăț ceva). 

Am înțeles ca este nevoie și de un adaptor mai bun, problema este ca nu știu care este cel mai bun nu neapărat unul bun as fi recunoscător pentru un sfat. 

Mulțam! 

Daca esti nou in "toate astea" uita-te mai intai la data threadului

On 12/4/2014 at 1:19 AM, Bratuleanu123 said:

Trebuie sa vina careva sa comenteze aiurea.

Da stau si pe windows xp si am Yahoo messenger care este problema ta?

Nu sunt Hacker , doar am venit cu o informatie cum se poate sparge parole WI-FI , de pe linux-kali nu se poate face PrtScr SynRq ca ti-as fi facut sa vezi cum se afla parole :) Am sa fac rost de un telefon si iti filmez sa vezi .

Ca dovada poftim asa de inceput. (COCO). Wash v1.4 WiFi Protected Setup Scan Tool

Copyright © 2011, Tactical Network Solutions, Craig Heffner <cheffner@tacnetsol.com>

BSSID Channel RSSI WPS Version WPS Locked ESSID

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EC:CB:30:67:C5:F8 6 00 1.0 No Orange-C5F4

5C:D9:98:E2:44:42 1 00 1.0 No zalenis

64:70:02:BF:11:20 1 00 1.0 No Home

A0:F3:C1:7C:96:2A 6 00 1.0 Yes Magda

^C

root@kali:~#

Si nu mai comenta aiurea daca nu sti , daca vrei sa sti am 2 laptopuri , pe unu stau pe windows si pe unu rulez Linux-Kali . Si imi place sa ma documentez despre tot ce apartine de HACKING , daca iti dai cu parerea fa-o cu un scop nu fi IRONIC .

Ca sa scriu randurile alea din TUtorial mi-a luat 10 minute :) .

Conteaza ca am avut bunavointa sa postez ceva pe acest forum .

Daca postam in Tutorial si o filmare cum se afla parolele WI-FI poate ca ma pupai in C*R . Dar cum tu folosesti Windows 98 sau XP ma mir ca ai auzit de Linux in 2014. Pune`ti Linux pe pc si fa tutoriale decat sa bati aiurea din gura !

Hai salut baietii!

Uite ca se poate ! View image: untitled

Macar ai habar ce faci acolo?

Ne poti explica procedeul mai in detaliu?

3 hours ago, BiosHell said:

Macar ai habar ce faci acolo?

Ne poti explica procedeul mai in detaliu?

Ai intarziat cam 5 ani cu intrebariile.

On 5/9/2019 at 10:49 PM, iulik said:

Ai intarziat cam 5 ani cu intrebariile.

Cry me a river

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...