Jump to content
  1. Informatii generale

    1. Anunturi importante

      Anunturile importante si regulile forumului. Cititi regulamentu​l inainte de a posta.

      12.7k
      posts
    2. Bine ai venit

      Bine ati venit pe forumul Romanian Security Team, aici va puteti prezenta (optional)

      18.2k
      posts
    3. Proiecte RST

      Aici veti putea gasi toate programele, tutorialele, metodele si exploiturile create de catre membrii RST

      4.4k
      posts
  2. Sectiunea tehnica

    1. Exploituri

      Cele mai noi exploituri, POC-uri sau shellcode-uri

      7.4k
      posts
    2. Challenges (CTF)

      Challenge-uri - Wargames, pentru amatorii CTF-urilor

      9.6k
      posts
    3. Bug Bounty

      Categorie destinata discutiilor referitoare la site-urile care au un program Bug Bounty in desfasurare prin care rasplatesc persoanele care le raporteaza vulnerabilitati

      2.2k
      posts
    4. Programare

      Coltul programatorilor: C/C++, Visual Basic, .NET, Java, ASM, Shell scripting, Perl, Python

      22.8k
      posts
    5. Securitate web

      Tutoriale si discutii legate de securitatea aplicatiilor web

      691
      posts
    6. Reverse engineering & exploit development

      Tutoriale despre analiza malware, sample-uri, cod sursa, programe utile, reverse engineering si exploit development

      2k
      posts
    7. Mobile security

      Discutii despre telefoane mobile, root-ing, jailbreak-ing etc.

      12.6k
      posts
    8. Sisteme de operare si discutii hardware

      Discutii in materie hardware, windows, unix, bsd etc.

      7.6k
      posts
    9. Electronica

      Discutii generale despre electronica

      2.6k
      posts
    10. Wireless Pentesting

      Wardriving area, WiFi, Bluetooth si GSM hacking

      3.8k
      posts
    11. Black SEO & monetizare

      Tips & tricks, questions, monetizare

      8.7k
      posts
  3. Programe

    1. Programe hacking

      Postati aici utilitare cum ar fi sniffere, bruteforcers, fuzzers etc. Nu faceti cereri aici.

      27.9k
      posts
    2. Programe securitate

      Postati aici programe cum ar fi firewall-uri, antivirusi si programe similare

      2.8k
      posts
    3. Programe utile

      Programe ce nu se incadreaza in celelalte sectiuni: hack sau securitate

      12k
      posts
    4. Free stuff

      Diverse lucruri utile, fiind excluse root-uri, SMTP-uri, VPS-uri etc.

      8.7k
      posts
  4. Discutii generale

    1. RST Market

      Orice vanzare/cumparare care are legatura cu frauda online/bancara sau access neautorizat este penalizata cu ban permanent!  Minim 50 de posturi pentru acces!

      23.7k
      posts
    2. Off-topic

      Discutii pe diverse teme, discutii care nu se incadreaza la celalalte categorii. Doar discutii din domeniul IT!

      137.6k
      posts
    3. Discutii incepatori

      Daca esti incepator, ai o intrebare simpla sau vrei sa stii mai multe despre un domeniu, aici e sectiunea potrivita

      3.2k
      posts
    4. Stiri securitate

      Stiri din domeniul securitatii IT

      20.4k
      posts
    5. Linkuri

      Postati aici doar linkurile despre securitate!

      9.4k
      posts
    6. Cosul de gunoi

      Toate topicurile care au deviat de la raspuns vor fi mutate aici.

      44.9k
      posts
  • Topics

  • Posts

    • Rau este ca sunt multi tradatori prin Romania dupa parerea mea.  nu i asa @aelius @Usr6 @badluck @gecko , @theandruala , wormvaloare Vreau sa ofer informatii oficiale despre cazul meu de Mind Control, dupa cum spune si titlul. Usr6 seful la mind control pe tara! @j1ll2013 tu ce faci? am extrem de multe de spus , dintr un deceniu in care am trait intr o iluzie. Si eu am contactat inclusiv SRI ul face 2 face din judetul meu, insa nu au vrut sa ma bage in seama, cu toate ca cine ar face niste "verificari" si ar da seama din plin. Proprii parinti m au facut sa traiesc intr o iluzie de 10 ani, iar apoi cand a venit covid ul , mi au spart ochiul stang , anuntandu ma dinainte de aceasta "mutilare". M au diagnosticat cu "psihoza" si m au torturat 5 ani. Ma ameninta subtil cu anumite "giumbuslucuri" pe care nu le pot spune aici. Inca din 2013 am fost contactat de personaje chiar din chatul RST , inclusiv, un actor care are prieteni rusi si avea sute de miliarde in bitcoin pe vremea aia, incercand sa ma "racoleze" pe mine sa sparg niste site-uri. Jokerxx il cheama si puteti da un search chiar aici pe forum. @mr.jokerxx , @maozedong , @jacksoulini este numele prin care m au contactat pe jabber acum mai bine de 10 ani. aveau jabber .ru  Nu este nicidecum o psihoza. Daca cineva ar putea face cel mai mic efort , cineva de pe la Bucuresti , Suceava , ati vedea ca nu spun prostii, absolut deloc , si au luat o in cap multi tare rau. De ce? Pentru ca au functii peste tot pe aici prin judet. Sunt conducatorii pe aici prin absolut toate organele posibile. idei delirante nu am , pentru ca tot ce spun se confirma cu putine verificari. De ce spun ca e fantastic ce se intampla pe aici? Pentru ca ei au inceercat sa se bazeze pe niste pretexte pe baza faptului ca au crezut ca am pierdut mult din memorie. Insa chiar si asta poate fi demonstrat prin camerele de luat vederi. Psihoza, Amnezie disociativa si , ce sa vedeti ultima data mi a spus domnul doctor psihiatru ca sunt si delirant cand a venit vorba de cipuri. Insa toata treaba este ca , in realitate ,exista o tona de dovezi . O TONA, inclusiv extrem de multi martori, care lucreaza prin ... si care au acceptat sa joace in iluzia asta. Nu e nicio dezinformare, e doar adevar insa nu pot sa spun mai multe. Nu stiu unde duce in final acest joc, presupun ca sunt mai mult folosit ca o unealta pentru contact prin "boli". Pentru ca chiar sunt "boli" TOATE de mai sus.
    • Da, rau   Dar asta inseamna ca am si experienta cu doctorii  
    • Ai îmbătrânit bro :))) 
    • Daca medicii imagisti nu au zis ca e ceva acolo, nu e.      Vedeti acel punct alb? E un chip!!!   Eh, nu chiar, asta e un RMN al meu facut la genunchi. Daca ma uit prin el pot sa va fac 200 de screenshot-uri si sa ma plang ca mi-a bagat cineva chip-uri in genunchi. Le si simt, ca am dureri uneori.   Ca sa nu mai zic ca sunt o persoana foarte importanta, guvernele lumii vor sa imi controleze miscarile genunchilor si sa gresesc miscarile de dans pe manele!!!   Ba, nu mai fiti prosti. Mergeti cu datele astuia la doctor voi daca nu aveti ce face, asa cum nu te duci la un doctor sa iti exploateze un SQL Injection, asa nu interpretati nici voi RMN-uri.    Omul asta trebuie sa mearga la un control psihiatric, are o paranoia iar voi nu il ajutati deloc. I-am zis pe privat sa mearga. Asta e solutia.    Daca e ceva acolo ce NU AR TREBUIE SA FIE, nu e microchip. Poate fi un chist, poate fi o tumoare. Dar daca "le vedeti voi", un medic imagist le vedea in 10 secunde si scria pe raport. 
    • Ar fi cateva idei: 1. Dai report de fiecare data cand face asta + vorbesti cu alte persoane sa dea si ele report 2. Faci plangere la ... politie? Sau undeva, nu am sincer idee unde 3. Ii trimiti o poza sau un link de la un server al tau, intra pe link si ii poti vedea adresa IP, doar ca nu prea ai ce face cu ea 
    • Ma numesc Rossa am o problemă de câteva zile un anonim postează poze cu mine, când sunt în sesiune live si le postează pe contul de Instagram fals cu tot felul de obscenități verbale . Mă poate ajuta cineva cu acest caz să aflu de unde se logheaza . 
    • Si totusi... ce are acolo? indiferent de ce ar zice el, in analize apare clar ca e ceva. deci, ce e?
    • Ai zis-o de i-a dat crash si "cipul din cap" daca intradevar exista
    • Ei bine... Da, dar depinde la ce te referi cu asta  
×
×
  • Create New...