Jump to content

daatdraqq

Active Members
  • Posts

    4537
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    32

Everything posted by daatdraqq

  1. Reclamatie la OPC urgent . Apoi , cu raspunsul de la OPC in mapa fuga la tribunal . Cu un avocat bun , la vara plecati la mare intr-un seria 3 . Fara acordul Orange nu pot face asta , deci aveti sanse foarte mari de imbogatire rapida .
  2. daatdraqq

    Paradoxul

  3. Consider ca nu trebuie sa "ma descurc" . Am ajuns la un nivel unde am pretentia sa nu trebuiasca sa "ma descurc" pentru ceva ce imi este cuvenit . Sunt mai legist asa , imi place comertul civilizat chiar daca nu cumpar cu aceleasi preturi mici . In comertul civilizat nu exista "daca iei marfa multa iti dau acte , daca nu iei nu iti dau " . Eu iti dau bon si daca imi cumperi 1 paine si daca imi cumperi 30 baxuri de ulei . Asa e normal ,asa fac si asa am pretentia sa mi se dea la randul meu cand am calitatea de cumparator . Asa da , merge .
  4. Lipsa pret afisat la marfa , lipsa etichetare , lipsa acte . Mie unul imi place comertul civilizat . La europa e haiducie . Daca ceri factura ai ocazia sa-ti iei bataie sau te trezezti ca ai cumparat pantofi si factura este pe o firma de constructii . Din neatentie nu am verificat actele si m-am trezit cu factura de la o firma de piese auto , chitanta de la un depozit de constructii si eu cumparasem blue jeans si pulovere . De cele mai multe ori (99%)facturile sunt de la firme fantoma sau inactive fiscal si ai probleme cu TVA . Depinde unde vinzi marfa , daca o vinzi pe strada fara acte e ok , daca o vinzi in magazin legal e problema .
  5. Exista in continuare Europa , mie mi-e scarba sa cumpar de acolo marfa . E boschetareala .
  6. Si ? Nu au dreptate ?
  7. Ia 4 sh . Il iei la 12-13 mil , peste 1 an e posibil sa-l vinzi tot la banii astia . Daca il iei nou , dai 20 mil + abonament (mare) pe 2 ani si peste 1 an il vinzi cu 12-13 . Daca totusi vrei sa il iei nou , ia-l de la cosmote ca nu e blocat si ai avantaj cand il vinzi .
  8. Nu ati inteles nimic , aceste parole sunt ale lui @Tin .
  9. Hai lasa-l dracu , nu-l mai despacheta cu UPX ca il julesti . E protejat cu EXE Cryptor . Versiunea postata de tine exista pe net de foarte mult timp , nu stiu cine e autorul .
  10. Off : Te antrenezi pentru jurnalism ? Suntem vechi amadoi pe forum ,sincer iti spun , imi par trase de par unele din comentariile tale (80 %) . Nu prea te inteleg , tocmai de aceea ti-am scurtat si "Quote-ul" . "TARA VOASTRA " : Da' tu de unde esti ? Din Afganistan ? Daca nu faci parte din tara noastra nu poti sa ne dai sfaturi , decat daca iti sunt cerute , ceea ce nu cred ca e cazul . On : e tragic sa vezi asa ceva .
  11. "Nr. maxim de vizitatori unici/zi ? " Asta-i noua , n-am mai vazut asa limitare .
  12. Bani pe internet o sa faci intotdeauna din smecheria ta . Cand veti vedea o oferta de facut bani pe internet vanduta sau data la share de cineva , atunci trebuie sa stiti ca cel care o vinde sau o da la "share" face bani cel putin dublu de pe urma voastra . In cazul nostru , YouTube , o sa-ti dea tie 1 dolar doar atunci cand el o sa faca 6 de pe spatele tau . Mergi si negociaza cu ei . Trebuie sa gandesti ca un invingator si nu ca un sarac , nu YouTube iti face tie un serviciu ca iti hosteaza filmul ci tu ii faci o favoare site-ului YouTube ca le dai posibilitatea sa iti hosteze filmul la ei si sa faca trafic (implicit bani) de pe urma ta . Oricat de saraci sunteti , tineti capul sus . Am avut zile cand nu aveam un ban in buzunar si mancam paine cu ceapa si nu mi-am vandut demnitatea . Am tinut capul sus , am inghitit in sec si am mers mai departe . Peste un timp am avut de castigat din chestia asta , nu e usor,stiu asta , dar te simti al dracului de bine la final .
  13. Ce treaba are depistatu' ma ? Eu intrebam de ce plm sa imi inchizi mie contul daca unu imi trimite bani de pe un cont fraudat ? De unde pot sa stiu eu ca ala a furat contul ?
  14. Sunt ratati rau astia de la PayPal sa-mi bag pula . De unde plm era sa stii tu ca era furat contu ma ?
  15. off : La ce se foloseste de e scump asa ?
  16. Ce spui tu e perfect corect dar articolul asta n-are nicio treaba cu asta . Astia au scris sa se dea si ei importanti ca e la moda subiectul .
  17. Prost' moare de grija altuia .
  18. Ca sa se faca aceasta diferenta trebuie in primul rand sa ne lepadam noi de ei . Daca noi ii tinem in brate (la conducerea tarii ma refer)si le luam apararea mereu e normal sa fim bagati la gramada .Daca te bagi in tarate te mananca porcii .
  19. Meeeeee
  20. Le-a cumparat !
  21. E treaba cu religia , nu ne afecteaza asta pe noi . Tot ce incita la razboi e normal sa fie cenzurat , inclusiv arabii care isi taie capetele si se filmeaza .
  22. daatdraqq

    exchanger

    Problema este ca cei de la PayPal au o politica foarte dubioasa uneori . Daca tu imi trimiti bani dintr-un cont fraudat blocheaza ambele conturi pentru 3 luni parca . Ca si cum cel care primeste ar avea de unde sa stie ca celalalt a furat .O prostie .
  23. daatdraqq

    exchanger

    De ce nu-i atasezi contul BTRL si sa-i tragi direct in acel cont ?
  24. Draga @saveS , Consider ca nu are rost ca continui aceasta discutie pentru ca iti este afectata gandirea si nu ai intelege niciodata urmatoarele : - acel amarat de SRL este inima economiei,plateste impozite,ofera locuri de munca - nu poti pune un impozit pe un venit inexistent - nu toata lumea isi cumpara masini ca sa umble beti cu ele - doar un om prost sau rau intentionat poate sa ia masura cresterii TVA sau a impozitelor pe timp de criza Asa ca o sa inchei aici si o sa iti urez mult succes !
×
×
  • Create New...