-
Posts
4537 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
32
Everything posted by daatdraqq
-
Reclamatie la OPC urgent . Apoi , cu raspunsul de la OPC in mapa fuga la tribunal . Cu un avocat bun , la vara plecati la mare intr-un seria 3 . Fara acordul Orange nu pot face asta , deci aveti sanse foarte mari de imbogatire rapida .
-
Consider ca nu trebuie sa "ma descurc" . Am ajuns la un nivel unde am pretentia sa nu trebuiasca sa "ma descurc" pentru ceva ce imi este cuvenit . Sunt mai legist asa , imi place comertul civilizat chiar daca nu cumpar cu aceleasi preturi mici . In comertul civilizat nu exista "daca iei marfa multa iti dau acte , daca nu iei nu iti dau " . Eu iti dau bon si daca imi cumperi 1 paine si daca imi cumperi 30 baxuri de ulei . Asa e normal ,asa fac si asa am pretentia sa mi se dea la randul meu cand am calitatea de cumparator . Asa da , merge .
-
Lipsa pret afisat la marfa , lipsa etichetare , lipsa acte . Mie unul imi place comertul civilizat . La europa e haiducie . Daca ceri factura ai ocazia sa-ti iei bataie sau te trezezti ca ai cumparat pantofi si factura este pe o firma de constructii . Din neatentie nu am verificat actele si m-am trezit cu factura de la o firma de piese auto , chitanta de la un depozit de constructii si eu cumparasem blue jeans si pulovere . De cele mai multe ori (99%)facturile sunt de la firme fantoma sau inactive fiscal si ai probleme cu TVA . Depinde unde vinzi marfa , daca o vinzi pe strada fara acte e ok , daca o vinzi in magazin legal e problema .
-
Exista in continuare Europa , mie mi-e scarba sa cumpar de acolo marfa . E boschetareala .
-
Atac rasist la adresa romanilor din Spania
daatdraqq replied to ShadowWhite's topic in Cosul de gunoi
Si ? Nu au dreptate ? -
Ia 4 sh . Il iei la 12-13 mil , peste 1 an e posibil sa-l vinzi tot la banii astia . Daca il iei nou , dai 20 mil + abonament (mare) pe 2 ani si peste 1 an il vinzi cu 12-13 . Daca totusi vrei sa il iei nou , ia-l de la cosmote ca nu e blocat si ai avantaj cand il vinzi .
-
Nu ati inteles nimic , aceste parole sunt ale lui @Tin .
-
[Tutorial]xRumer 5.0 Palladium Full + Guide
daatdraqq replied to darkston3e's topic in Black SEO & monetizare
Hai lasa-l dracu , nu-l mai despacheta cu UPX ca il julesti . E protejat cu EXE Cryptor . Versiunea postata de tine exista pe net de foarte mult timp , nu stiu cine e autorul . -
Off : Te antrenezi pentru jurnalism ? Suntem vechi amadoi pe forum ,sincer iti spun , imi par trase de par unele din comentariile tale (80 %) . Nu prea te inteleg , tocmai de aceea ti-am scurtat si "Quote-ul" . "TARA VOASTRA " : Da' tu de unde esti ? Din Afganistan ? Daca nu faci parte din tara noastra nu poti sa ne dai sfaturi , decat daca iti sunt cerute , ceea ce nu cred ca e cazul . On : e tragic sa vezi asa ceva .
-
"Nr. maxim de vizitatori unici/zi ? " Asta-i noua , n-am mai vazut asa limitare .
-
Bani pe internet o sa faci intotdeauna din smecheria ta . Cand veti vedea o oferta de facut bani pe internet vanduta sau data la share de cineva , atunci trebuie sa stiti ca cel care o vinde sau o da la "share" face bani cel putin dublu de pe urma voastra . In cazul nostru , YouTube , o sa-ti dea tie 1 dolar doar atunci cand el o sa faca 6 de pe spatele tau . Mergi si negociaza cu ei . Trebuie sa gandesti ca un invingator si nu ca un sarac , nu YouTube iti face tie un serviciu ca iti hosteaza filmul ci tu ii faci o favoare site-ului YouTube ca le dai posibilitatea sa iti hosteze filmul la ei si sa faca trafic (implicit bani) de pe urma ta . Oricat de saraci sunteti , tineti capul sus . Am avut zile cand nu aveam un ban in buzunar si mancam paine cu ceapa si nu mi-am vandut demnitatea . Am tinut capul sus , am inghitit in sec si am mers mai departe . Peste un timp am avut de castigat din chestia asta , nu e usor,stiu asta , dar te simti al dracului de bine la final .
- 7 replies
-
- 1
-
-
- bani
- partenerial
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Ce treaba are depistatu' ma ? Eu intrebam de ce plm sa imi inchizi mie contul daca unu imi trimite bani de pe un cont fraudat ? De unde pot sa stiu eu ca ala a furat contul ?
-
Sunt ratati rau astia de la PayPal sa-mi bag pula . De unde plm era sa stii tu ca era furat contu ma ?
-
off : La ce se foloseste de e scump asa ?
-
Ce spui tu e perfect corect dar articolul asta n-are nicio treaba cu asta . Astia au scris sa se dea si ei importanti ca e la moda subiectul .
-
Prost' moare de grija altuia .
-
Le-a cumparat !
-
E treaba cu religia , nu ne afecteaza asta pe noi . Tot ce incita la razboi e normal sa fie cenzurat , inclusiv arabii care isi taie capetele si se filmeaza .
-
Problema este ca cei de la PayPal au o politica foarte dubioasa uneori . Daca tu imi trimiti bani dintr-un cont fraudat blocheaza ambele conturi pentru 3 luni parca . Ca si cum cel care primeste ar avea de unde sa stie ca celalalt a furat .O prostie .
-
De ce nu-i atasezi contul BTRL si sa-i tragi direct in acel cont ?
-
Draga @saveS , Consider ca nu are rost ca continui aceasta discutie pentru ca iti este afectata gandirea si nu ai intelege niciodata urmatoarele : - acel amarat de SRL este inima economiei,plateste impozite,ofera locuri de munca - nu poti pune un impozit pe un venit inexistent - nu toata lumea isi cumpara masini ca sa umble beti cu ele - doar un om prost sau rau intentionat poate sa ia masura cresterii TVA sau a impozitelor pe timp de criza Asa ca o sa inchei aici si o sa iti urez mult succes !