Jump to content
MrRip

Fara cuvinte !!!

Recommended Posts

Au reprezentat una dintre problemele societ??ii ,chiar dac? multi dintre voi se mira e ceva normal , probabil multi din voi au un asemenea temperament dar nu va imagina?i ca cineva poate face o asemena descriere .

[Ma refer la fiecare persoana în mod individual indiferent de rasa, culoare sau credin?? ]

Link to comment
Share on other sites

"Caracterul omenesc te lasa des "Fara Cuvinte", superba piesa...am ascultat-o de 100 de ori pana acum.

EDIT: Nu ma intereseaza dupa ce campanie e facuta sau plm, e prea tare si atat.

OFF: Pune-ti castile pe urechi, da-i drumul melodiei, arde o tigare, pune mana pe paharul cu bere, incepe usor cu miscarile lente din cap, gandeste profund, simte frigul ce te cuprinde pe sira spinarii cand auzi vocea Loredanei, lasa greii sa-ti dea impulsuri in inima, Pace.

OFF: Am luat-o razna la cat am ascultat melodia :))

Edited by CyberneticGOD
Link to comment
Share on other sites

Hah, si voi credeti ca o sa se schimbe ceva cu o piesa de genul asta? Probabil mai bine de jumatate din cei care asculta melodia asta si care o paroba nu fac altceva decat sa copieze pe indivizii si individele care au venit dupa accident. Melodii de genul asta nu fac altceva decat sa pesimizeze(nici nu stiu daca e cuvant asta) lumea, si sa o forteze sa actioneze asa. Oamenii sunt la radacina rai? Hah, din parti, daca ar fi nu s-ar aduna asa de multi sa ajute in urma dezastrelor naturale.Sunt asa deoarece asa le-a fost format constientul. Asa gandesc ca pot supravietuii. Atunci cand oamenii raspund instinctiv, raspund fara sa minta, raspund fara rautate(atunci cand sunt calmi). Nu, oamenii nu sunt rai, ci sunt inraiti de unii si altii, de stiristii care au singurul criteriu imagini negative, de minoritatea de hoti si criminali care intorc bani cu lopata pentru ca altora le este prea frica sa actioneze.Tot ce este nevoie ca raul sa castige, este ca un om bun sa nu faca nimic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...