Jump to content
gigaevil

Eliminare off-topic forum

Recommended Posts

Sustin 80% eliminarea sectiunii Off-Topic (de 2x am postat acolo), deoarece detest topicurile gen:

http://rstcenter.com/forum/35644-anti-femei.rst

http://rstcenter.com/forum/38094-am-gasit-un-hacker-pe-messenger.rst

E drept, ma mai si amuz la unele prostii...

80% din offtopic si 80% din useri, majoritatea sunt complet pe langa tema forumului, e plin de retarzi care nu stiu nimic legat de it si programare dar care posteaza peste tot la off-topic, 0 contributie si 0 informare pt acei useri=inutili, la fel e si cu sectiunea de off-topic, e 90% inutila si aduce idioti pe forum dandu-le un loc unde pot posta si ei ca dupa sa vina cu requesturi si altele

Link to comment
Share on other sites

Ideea era de progres, in fond...asta e rostul la orice forum nu?

Deschizi o comunitate pe un subiect de genul hacking, discuti hacking si atat. Ce obtii? performanta maxima.

La fel cum spuneau si cativa in posturile anterioare, ca daca nu vrei offtopic il eviti sau offtopicul e ca sa te mai descarci.

Pai, poti sa te descarci in x alte locuri iar cand ai chef de hacking sau tema forumului care o fi, intri si asta faci. Problema e ca degeaba eviti offtopicul daca nu ai treaba acolo, ca automat idiotii de pe forum acolo isi cresc tampeniile si din cand in cand mai dau iama intr-un topic serios in care se incearca a se discuta ceva si asa se fac 3 pagini de posturi inutile acolo si lumea intra doar sa rada sau sa injure pe acolo cand vede, putini care mai si ajuta pana sa se piarda si ideea aia.

Ma rog, poate sunt umpic mai comunist de fel dar mi se pare ca daca vrei o comunitate bazata pe un singur tel si anume de securitate cum e asta, trebuie sa incurajezi exact asta si performanta in treaba asta, se pastreaza aeru ala de seriozitate si se baga in cap la fiecare membru ca aici asta faci nu altceva, altfel...gigica intra si stie ca aici are si offtopic unde baga trilulilu si sectiune de cerere unde cere un scanner si sectiune de ajutor unde incearca sa ajute (doh) si uite asa nu mai e forum de securitate e softpedia2.

Parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

		
Nikola Tesla

Cerere

[Gratis] Invitatii filelist.ro

Ceva ce ma nedumereste

UPS in Romania

MrRip

Bani strainatate

[ ex107 ] Mass-rooter scanner (Multi-page thread 1 2)

[ PayPal ] Adding CC

Yahoo! = cacat

bani din online 2010 (companii)

Imn Facebook

Comunicare pc

Ce stit despre outube.com?

domeniu .ro + webhost la 5 eur

Conturi CrossFire Z8

net UPC(digital)

Ubuntu 10.04 Incepator

2012, apocalipsa, maya Fenomenul 2012 - cum a ap?rut ?i cum schimb? el societatea? (Multi-page thread 1 2)

In afara de "2012" si "Tesla" ( + "MrRip" care are legatura cu forumul), TOATE posturile au legatura cu "calculatoarele".

Pur si simplu acele topicuri nu se incadreaza foarte bine in alte catgorii si au fost postate la "Offtopic" dar AU legatura cu "calculatoarele".

Si asa sunt CELE MAI MULTE POSTURI DE LA OFFTOPIC intra in aceasta categorie. Da, sunt si tampenii, dar de multe ori sunt "tampenii" amuzante sau lucruri care sunt foarte bine de stiut. Sincer, nu mi se pare ca pierd timpul acolo, am invatat probabil multe (lucruri non-tehnice) de acolo.

Categoria nu va fi stearsa. Acolo ajung topicurile care nu se incadreaza bine in alte categorii si destul de rar apar tampenii.

Posturile de mai sus sunt ultimele de acolo. Eu sincer as vrea sa stiu mai multe despre Tesla, si cred ca si articolul despre 2012 e foarte interesant, am citit putin din el, pentru ca e prea lung. Si nu mi se pare ca am pierdut timp uitandu-ma peste ele. Cat despre celelalte, e vorba de probleme sau despre discutii care au legatura cu calculatoarele, ceea ce nu mi se pare deloc inutil.

Cu alte cuvinte: discutiile de la Offtopic sunt majoritatea tehnice. Desigur, nu e vorba de lucruri complicate, dar tot sunt lucruri utile, cel putin pentru cei care deschid topicul.

Faceti si voi putina cercetare inainte.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vina forumului "off-topic" ca este cel mai cautat, daca RST are un numar mare de utilizatori destul de slab pregatiti in alte calculatoarelor sau la modul general e normal sa fie mai usor sa posteze o magarie sau o prostie la off-topic (cum vorbesc ei cu un "h4x0r" pe mess) decat sa posteze un exploit sau ceva care aduce beneficii comunitatii.

Asa cum nu poti sterge Romania pentru "utilizatorii" ei tampiti care vorbesc la televizor despre "bomba sexy" sau despre lucruri care necesita un nivel intelectual peste medie precum OTV sau Sport.ro, asa nu poti sterge forumul "off-topic".

Userii sunt de tras la raspundere, pana la urma ei fac forumul, un forum fara useri e ca o tara fara oameni.

Link to comment
Share on other sites

		
Nikola Tesla

Cerere

[Gratis] Invitatii filelist.ro

Ceva ce ma nedumereste

UPS in Romania

MrRip

Bani strainatate

[ ex107 ] Mass-rooter scanner (Multi-page thread 1 2)

[ PayPal ] Adding CC

Yahoo! = cacat

bani din online 2010 (companii)

Imn Facebook

Comunicare pc

Ce stit despre outube.com?

domeniu .ro + webhost la 5 eur

Conturi CrossFire Z8

net UPC(digital)

Ubuntu 10.04 Incepator

2012, apocalipsa, maya Fenomenul 2012 - cum a ap?rut ?i cum schimb? el societatea? (Multi-page thread 1 2)

In afara de "2012" si "Tesla" ( + "MrRip" care are legatura cu forumul), TOATE posturile au legatura cu "calculatoarele".

Pur si simplu acele topicuri nu se incadreaza foarte bine in alte catgorii si au fost postate la "Offtopic" dar AU legatura cu "calculatoarele".

Si asa sunt CELE MAI MULTE POSTURI DE LA OFFTOPIC intra in aceasta categorie. Da, sunt si tampenii, dar de multe ori sunt "tampenii" amuzante sau lucruri care sunt foarte bine de stiut. Sincer, nu mi se pare ca pierd timpul acolo, am invatat probabil multe (lucruri non-tehnice) de acolo.

Categoria nu va fi stearsa. Acolo ajung topicurile care nu se incadreaza bine in alte categorii si destul de rar apar tampenii.

Posturile de mai sus sunt ultimele de acolo. Eu sincer as vrea sa stiu mai multe despre Tesla, si cred ca si articolul despre 2012 e foarte interesant, am citit putin din el, pentru ca e prea lung. Si nu mi se pare ca am pierdut timp uitandu-ma peste ele. Cat despre celelalte, e vorba de probleme sau despre discutii care au legatura cu calculatoarele, ceea ce nu mi se pare deloc inutil.

Cu alte cuvinte: discutiile de la Offtopic sunt majoritatea tehnice. Desigur, nu e vorba de lucruri complicate, dar tot sunt lucruri utile, cel putin pentru cei care deschid topicul.

Faceti si voi putina cercetare inainte.

Intreb din alte motive, oarecum...

Pe forum aici dictezi tu sau exista optiunea sa faci un poll frumusel si sa vezi ce vor toti userii care voteaza, daca se voteaza aia...aia sa se faca (cum ar fi stergerea offtopicului)

Intreb mai mult pentru ca observ ca (scuzati cacafonia) ai folosit in motivarea ta 'de ce nu pleaca offtopicul' foarte multe exprimari "eu" "nu dispare" si asa mai departe.

Link to comment
Share on other sites

Contra, v?d c? ai început s? restrucurezi formul de când ai venit exist? n forumuri unde po?i discuta problema, pân? una alt? a?a a fost conceput? aceast? comunitate.Sper s? nu mai vi cu alte propuneri gen. Salut.

PS: E?ti un membru de calitate, am studiat ultimele tale posturi, ?ine-o tot a?a :), un forum ca ?sta are nevoie de membri ca tine.

Link to comment
Share on other sites

Intreb din alte motive, oarecum...

Pe forum aici dictezi tu sau exista optiunea sa faci un poll frumusel si sa vezi ce vor toti userii care voteaza, daca se voteaza aia...aia sa se faca (cum ar fi stergerea offtopicului)

Intreb mai mult pentru ca observ ca (scuzati cacafonia) ai folosit in motivarea ta 'de ce nu pleaca offtopicul' foarte multe exprimari "eu" "nu dispare" si asa mai departe.

Sau hai sa nu? Daca te deranjeaza asa tare nu vizita sectiunea respectiva. --- abstractizare

Arata-mi un forum pe care sa-l frecventezi de mai mult de 1 an de zile si sa nu te saturi de monotonia de pe el si de atotstiutorismul omniprezent.

GigaEvil , nu mai judeca cartile dupa coperta :) ,ma asteptam la mai mult de la tine .

Daca nu dai prin sectiunea aia , nu propune desfiintarea . Inteleg ca esti nou si vrei sa schimbi putin atmosfera dar nu deraia si tu ca Zatarra .

Pe forum se vrea calitate , dar nu strica si putina personalitate.

Link to comment
Share on other sites

Sau hai sa nu? Daca te deranjeaza asa tare nu vizita sectiunea respectiva. --- abstractizare

Arata-mi un forum pe care sa-l frecventezi de mai mult de 1 an de zile si sa nu te saturi de monotonia de pe el si de atotstiutorismul omniprezent.

GigaEvil , nu mai judeca cartile dupa coperta :) ,ma asteptam la mai mult de la tine .

Daca nu dai prin sectiunea aia , nu propune desfiintarea . Inteleg ca esti nou si vrei sa schimbi putin atmosfera dar nu deraia si tu ca Zatarra .

Pe forum se vrea calitate , dar nu strica si putina personalitate.

Intrebam sa inteleg mentalitatea vizavi de cum se iau deciziile aici si cine le ia :)

Numesteo simpla curiozitate daca te simti mai bine.

Personal cu sau fara offtopic e acelasi lucru pentru mine, pe un forum atmosfera si telurile le schimbi..nu sectiunea offtopic, daca citesti postul meu anterior ai sa vezi ca despre asta am incercat sa postez nu despre daca ar trebui eliminata sectiunea si gata sanatate ne luam borcanele cu smantana si jucam mâzgâlita. ok?

Sanatate tie.

Link to comment
Share on other sites

moldovene , treci pe modu' romanesc ca nu inteleg ce scrii

LE : Nu prea ma intereseaza ce scrii :) forumul e structurat dupa deciziile administratorilor , ei sunt stalpii de sustinere , userii sunt doar umplutura.

http://rstcenter.com/forum/search.php?searchid=1212210

http://rstcenter.com/forum/37196-mor-%3D.rst

:)

Da , pe de o parte neinteresant , nefolositor dar pe mine m-a binedispus .

LEE : Esti din judet cu mine :) imi permit sa te fac moldovean ca doar sunt si eu.

Link to comment
Share on other sites

moldovene , treci pe modu' romanesc ca nu inteleg ce scrii

Exact ce ziceam, mistocarii peste mistocarii la absolut orice.

Pai ca tine...ce naiba sa faci? Nu vezi..una doua moldovene, deja ai deschis usa la alte 100 de posturi legate de moldoveni.

In fine, nu vreau sa stric topicul omului si sa deraiez subiectul cu prostii.

Ma abtin de la postat aici in topic si gata, salutari.

Link to comment
Share on other sites

Petzy: Nu iau eu singur deciziile, de cele mai multe ori (probabil nu mereu) discutam problemele cu utilizatorii. PS: Din ultimele 20 de topicuri create, ai 6 la offtopic. Pe forum sunt cam 30 de categorii, ar fi trebuit sa ai maxim un topic la Offtopic pentru a avea dreptul moral de a face asemenea sugestii.

GarryOne: Am vazut ca nu esti de acord, dar si asa ai 44 de posturi din 250 la offtopic. Asta e aproape 20%. Iar, daca iau in considerare faptul ca sunt 30 de categorii, daca ai posta 44 de posturi in fiecare categorie: 44 * 30 = 1320. Ceva nu se leaga.

Oust: Nici nu se pune problema: 133 de posturi din 580 sunt la offtopic. E aproape 25%, deci cam mult in comparatie cu alte categorii.

Cam voi ati fi de acord cu stergerea categoriei unde probabil aveti cele mai multe posturi, doar ca nu realizati acest lucru.

gigaevil: Uita-te la ce contine sectiunea. Stiu, aparent pare stupida dar contine extrem de multe lucruri interesante, chiar daca nu au legatura cu calculatoarele, desi 80% din topicurile de acolo SUNT IN LEGATURA CU CALCULATOARELE (a se interpreta ca termen generic).

Cum sa zic... Din moment ce acolo sunt 70.000 de posturi, scrise de muuulte persoane, nu vom sterge acea categorie pentru ca se gasesc 2-3 care vad acolo doar posturile stupide. Eu am dat un exemplu foarte practic.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu i-au la puricit fiecare membru in parte sa vad cate posturi are la off-topic sau asa, insa cand te uiti la threaduri-le sticky, si vezi ce titluri au, si cine le-a postat? Uitate bine, citestele, mai vrei sa stergi sectiunea?

Sticky: Ce Ascultati Acum?

joe_capitano

Sticky: Sfaturi de om batran pentru ai nostri hackeri tineri

Nemessis

Sticky: Fun Stuff

Wisa

Sticky: Poll: Cati ani ai?

Nytro

Sticky: Ce carti mai cititi?

SirGod

Sticky: Invitatii filelist - invitatie Demonoid - invitatie Lasttorrents - invitatii trackere

Nemessis

Sticky: Add-on-urile voastre firefox

Nemessis

Sticky: Filme, seriale, documentare

wvw

Sticky: Hackerul de Romania

Nemessis

Sticky: History OF RST

[]kw3rln

Sticky: Util pentru cei ce vor sa devina hackeri /crackeri

Kw3rrLn

Pur si simplu vrei sa postezi ceva care tie ti se pare util si/sau interesant si te gandesti:

"-Ma asta nu e tutorial, ba da nici program de hack nui, nici de securitate, nici web design, nu e nici vre-un exploit, nici vreo sitre de securitate... Ma sa nu mai postez? Pff... da mi se pare interesant... Nah asta e, daca nu am unde nu postez.

-Stai, nu pleca aici e sectiunea off-topic, poti incerca aici, sigur se potriveste".

-A daa chiar frate, uite mersi. Vrei un suc?

-Da ar merge unu, haidem."

Link to comment
Share on other sites

N-ar fi mai bine dac? s-ar da pur ?i simplu close la topic pentru a nu-?i mai da fiecare cu p?rerea? pentru c? am putea discuta ?i argumenta mult ?i bine c? este o sec?iune util?. Pur ?i simplu n-ai cum s? o închizi. Pute?i vedea la Nytro cam de ce. Sau vezi Sweby. Deci nu mai irosi?i timpul vostru pre?ios s? v? t?ia?i craca de sub picioare.

Link to comment
Share on other sites

Ce e atat de interesant in topicul cel mai mare cu muzica, eu personal nu ascult muzica.

Ce e atat de intersant in topicul cati ani ai?

Ce e atat de intersant in topicul Invitati?

Ce e atat de intersant in topicul Filme seriale documentatii suntem cinemax sau IMDB

Nu am citit fun stuff, addon-urile,hackerul de romaia(dar din titlu pare urat)...

Link to comment
Share on other sites

Gigaevil, poate nu ai prins ideea, dar eu nu ma refeream la topicurile alea cu muzica, acolo ne mai pierdem si noi timpu, vedem ce gusturi au unii, ne mai radem. Insa addon-urile, pe mine chiar m-au ajutat, adica am descoperit niste addon-uri folositoare. Pai ia si citeste, nu te lua dupa titlu, de multe ori "Aparentele inseala".

Link to comment
Share on other sites

Gigaevil, poate nu ai prins ideea, dar eu nu ma refeream la topicurile alea cu muzica, acolo ne mai pierdem si noi timpu, vedem ce gusturi au unii, ne mai radem. Insa addon-urile, pe mine chiar m-au ajutat, adica am descoperit niste addon-uri folositoare. Pai ia si citeste, nu te lua dupa titlu, de multe ori "Aparentele inseala".

Sa-mi spui mie un user care a citit tot topicul cu muzica. si atunci imi vor sterge contul

Este un topic doar de dragul de a posta ceva acolo.

Edited by gigaevil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...