Jump to content
hirosima

ce aparat folositi pentru ras

Recommended Posts

Asi dori sa imi cumpar un aparat de tuns si sa il folosesc si pentru barba, sa tunda cat mai aprope de piele. M-am orientat la cateva aparate remington insa am citit comentarile pe net si oarecum m-au deamagit si bagat in ceata. Voi ce aparate folositi pentru ras, ce imi recomandati!!

Link to comment
Share on other sites

bic+pamatuf+sapun

si eu foloseam bic, insa mi se irita foarte mult pielea desi folosesc un balsam de la nivea. Cu timpu barba va deveni mai deasa ma gandesc daca folosesc bicul si probabil sa afecteze si pielea fetei care este foarte sensibila. In ultima vreme foloseam o masina de tuns pentru barba insa nu era a mea, iar acuma ma gandeam sa cumpar una.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
Gillette Fusion + Gillette Fusion Proglide Gel de cand am inceput prima data sa ma barbieresc si pana o sa mor. Nici nu vreau sa incerc altceva.

eeee nepoate... pe vremea mea nu exista fusion si alte nebunele deastea.. m-am obisnuit cu bicurile de unica folosinta si spuma de ras "de care e" :)

Link to comment
Share on other sites

eeee nepoate... pe vremea mea nu exista fusion si alte nebunele deastea.. m-am obisnuit cu bicurile de unica folosinta si spuma de ras "de care e" :)

Nu sunt de vârsta ta, de-abia am început s? m? rad, dar ?i eu prefer s? folosesc un bic decât s? dau bani pe o prostie gen fusion.

Link to comment
Share on other sites

Remington folosesc. Am avut aparat de ras dela electric de la philips, da ma facea de tot si nu voiam, asa ca mi am luat o masina de tuns remington si e supe ok. Am folosit o 3 ani si functioneaza impecabil si acum.

imi poti spune numele exact, te rog!

Link to comment
Share on other sites

Eu ma iritam primele dati. Acum ma fac cu Gillette fuzion si nu mai am treaba. Dupa barbierit, ma dadeam cu spirt sau un after-shave, dadeam cu feon-ul pe fata pana mi se usca, dupa care ma dadeam cu balsam de la Nivea. Pe mine m-a ajutat primele dati, dar acum nu stiu... depinde de pielea fiecaruia. Si dupa barbierit vreo 5-6 ore trebuie sa stai totusi in casa sau undeva la loc curat. Nu poti sa te astepti sa nu iti apara iritatii sau mai stiu eu ce daca dupa barbierit iesi in oras pe jos si bate un vant de te prafuieste tot, mai ales pe fata.

Link to comment
Share on other sites

eu folosesc un aparat de ras electric si de cand il folosesc am scapat de iritatii si durerea de la barba.

Eu zic ca mai bine te apuci de cunnilingus, o sa scapi de iritatii, nu o sa te mai doara barba, viata ta se va schimba in bine, fericirea te va cuprinde si o sa te iubeasca femeile.

Mare tupeu ai sa intrii la noi si sa faci spam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...