Jump to content
Usr6

Anonymous: Sa radem Israelul de pe harta Internetului

Recommended Posts

Gruparea de hackeri activisti Anonymous, impreuna cu alti hackeri din lume, planuiesc un atac cibernetic masiv asupra Israelului, amenintand sa "rada aceasta tara de pe harta Internetului".

"Activistii hackeri vor incepe un atac masiv asupra Israelului, la 7 aprilie", a scris Anonymous pe contul de Twitter, cerandu-le hackerilor din intreaga lume sa se alature operatiunii "OpIsrael", scrie Russia Today.

Guvernul israelian ia in serios aceste amenintari, pregatindu-se pentru defensiva. "Stim ca exista pregatiri online pentru un atac, in ultimele zile. Ceea ce este mai special la acest atac este faptul ca grupari afiliate Anonymous din intreaga lume par sa-si uneasca fortele impotriva Israelului", a declarat, pentru Haaretz, Ofir Ben Avi, director al Diviziei online din cadrul Guvernului.

Prima operatiune "OpIsrael" a avut loc in noiembrie 2012. "Noi suntem Anonymous, suntem legiunea. Noi nu iertam. Noi nu uitam", se scria in mesajul adresat atunci autoritatilor israeliene.

Nu mai putin de 700 de site-uri israeliene au fost atacate atunci, inclusiv cel al Ministerului de Externe si al Presedintiei.

Ministerul de Finante a anuntat ca a fost vorba de 44 de milioane de atacuri asupra site-urilor guvernamentale.

Datele personale a peste 5.000 de oficiali israelieni, incluzand nume, mailuri personale si numerele de identitate, au ajuns pe Internet.

Sursa: Anonymous: Sa radem Israelul de pe harta Internetului

Articol Russia Today: ‘Erase Israel from the Internet’: Anonymous plots massive cyber-attack — RT News

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi bag p**a in vrajala lor !

Asteptam...:),totul este posibil,pe langa noi romanii,israel-ul este mai pregatit pentru genul asta de atack (la cata lume are boala pe israel...).Pe cand in Romania de unde pregatire [coruptie,nepotism(vezi ca nepotu are facultate de informatica...etc) si tot asa coruptie,nepotism si favoritism].

De curiozitate ''DNS Attacks Take Out Google, PayPal In Romania'' sa spus ceva official pe tema asta?

Link to comment
Share on other sites

Incidentul de securitate de ieri cu Google.ro: Stati linistiti, nimeni nu este vinovat si nimic nu s-a intamplat

E tare faza asta...:),deci pe undeva pe undeva cineva tot este responsabil cu ''serverele DNS administrate de ICI/RoTLD''

Cine o fie ala sau aiia........?

@Edit

Eugenie St?icu?, inginerul care conduce ROTLD, are spate politic.

Edited by NOVATu
Link to comment
Share on other sites

Asteptam...:),totul este posibil,pe langa noi romanii,israel-ul este mai pregatit pentru genul asta de atack (la cata lume are boala pe israel...).Pe cand in Romania de unde pregatire [coruptie,nepotism(vezi ca nepotu are facultate de informatica...etc) si tot asa coruptie,nepotism si favoritism].

De curiozitate ''DNS Attacks Take Out Google, PayPal In Romania'' sa spus ceva official pe tema asta?

E?ti pupincuristul ?inuturilor calde ?i Europei, vorbe?ti f?r? s? ?tii, î?i p?tezi ?ara ?i neamul din care provii. De unde ?tii m? tu c? Romania nu are preg?tirile necesare? Ia mai documenteaz?-te în prinvi?a asta, pân? ?i la televizor a fost un reportaj despre Romania ca fiind o ?ar? puternic Cibernetic.

Nu pot s? v? înte?eleg pe ??tia care v? murd?ri?i Patria cu fiecare ocazie ?i cu fiecare text dat, atâtea plânsete - c? nu ne dau, c? noi n-avem, c? n-avem conduc?tori cu ?coli, c? n-avem pensii, slarii .. etc. Dac? pui mâna la munc? vei avea ?i tu ?i tot restul familiei tale mul?umiri, aici în ?ar? cât s? î?i ajung?, dac? stai ?i î?i plângi de mil? care defapt e o lene ?i o putoare care te fac s? î?i p?tezi frumosul nostru Tricolor. Nu sunt de vin? cei de la conducere pentru traiul nostu, nu ei ne bag? în gur?, noi ne b?g?m si deasemenea noi trebuie s? fim mândri c? suntem Români s? c? avem cea mai frumoas? ?ar? ?i cu cel mai frumos imn de vitejie, ce s? zic despre tradi?ii, obiceiuri ?i a?a mai departe ...

Link to comment
Share on other sites

E?ti pupincuristul ?inuturilor calde ?i Europei, vorbe?ti f?r? s? ?tii, î?i p?tezi ?ara ?i neamul din care provii. De unde ?tii m? tu c? Romania nu are preg?tirile necesare? Ia mai documenteaz?-te în prinvi?a asta, pân? ?i la televizor a fost un reportaj despre Romania ca fiind o ?ar? puternic Cibernetic.

Nu pot s? v? înte?eleg pe ??tia care v? murd?ri?i Patria cu fiecare ocazie ?i cu fiecare text dat, atâtea plânsete - c? nu ne dau, c? noi n-avem, c? n-avem conduc?tori cu ?coli, c? n-avem pensii, slarii .. etc. Dac? pui mâna la munc? vei avea ?i tu ?i tot restul familiei tale mul?umiri, aici în ?ar? cât s? î?i ajung?, dac? stai ?i î?i plângi de mil? care defapt e o lene ?i o putoare care te fac s? î?i p?tezi frumosul nostru Tricolor. Nu sunt de vin? cei de la conducere pentru traiul nostu, nu ei ne bag? în gur?, noi ne b?g?m si deasemenea noi trebuie s? fim mândri c? suntem Români s? c? avem cea mai frumoas? ?ar? ?i cu cel mai frumos imn de vitejie, ce s? zic despre tradi?ii, obiceiuri ?i a?a mai departe ...

sunt d'acord cu tine in afara de faptul ca avem un imn de vitejie, imnu' nostru pleaca de la premiza ca dormim ...hai sa fim seriosi ...

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

E?ti pupincuristul ?inuturilor calde ?i Europei, vorbe?ti f?r? s? ?tii, î?i p?tezi ?ara ?i neamul din care provii. De unde ?tii m? tu c? Romania nu are preg?tirile necesare? Ia mai documenteaz?-te în prinvi?a asta, pân? ?i la televizor a fost un reportaj despre Romania ca fiind o ?ar? puternic Cibernetic.

Nu pot s? v? înte?eleg pe ??tia care v? murd?ri?i Patria cu fiecare ocazie ?i cu fiecare text dat, atâtea plânsete - c? nu ne dau, c? noi n-avem, c? n-avem conduc?tori cu ?coli, c? n-avem pensii, slarii .. etc. Dac? pui mâna la munc? vei avea ?i tu ?i tot restul familiei tale mul?umiri, aici în ?ar? cât s? î?i ajung?, dac? stai ?i î?i plângi de mil? care defapt e o lene ?i o putoare care te fac s? î?i p?tezi frumosul nostru Tricolor. Nu sunt de vin? cei de la conducere pentru traiul nostu, nu ei ne bag? în gur?, noi ne b?g?m si deasemenea noi trebuie s? fim mândri c? suntem Români s? c? avem cea mai frumoas? ?ar? ?i cu cel mai frumos imn de vitejie, ce s? zic despre tradi?ii, obiceiuri ?i a?a mai departe ...

E?ti pupincuristul ?inuturilor calde ?i Europei

Sunt,la buzunarul meu si pe munca mea.

Romania ca fiind o ?ar? puternic Cibernetic.

Nu mai veni cu aberatii din astea.Pana atunci na' te cinstesc cu un ''Red Bull'' sic!!

@off @off ....ignored PATRIOTULE

muncitori-romani.jpg

Link to comment
Share on other sites

Credeam ca aveti in minte clara treaba cu anonymus. Pai nu ei au fixat o data cand trebuiau sa dea facebook jos?

Ma intreb ce rol au acele date fixe.

Le-a picat netu' simultan la toti membrii si au avut impresia ca au picat facebook. Si avand in vedere ca facebook este foarte important in acel moment au avut loc "pagube" colaterale: google, yahoo, msn si restul website-urilor au picat si ele. Singurul server ramas online pe durata atacului devastator a fost localizat la adresa 127.0.0.1, bineinteles avand o versiune imbunatatita de xampp, facuta dupa reteta ferestrelor de la Qfort: proiectata sa reziste, sa reziste, sa reziste...

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg ce boala au toti pe Israel

Inseamna ca nu stii de ce sunt in stare evreii. Personal ii urasc si le doresc sa moara in chinuri.

PS. Nu-s arab si nici alte natii de prin zona lor, sunt roman si ii stiu ce gunoaie de oameni sunt israelienii astia de se cred cu doua perechi de coaie.

Link to comment
Share on other sites

Sunt,la buzunarul meu si pe munca mea.

Dac? erai pe buzunarul t?u ?i pe munca ta nu te plângeai de dotarile ??rii tale, deasemenea cred ca e?ti un domn dar îti pute cuibul.

muncitori-romani.jpg

Asta a fost o mic? ironie din partea ta ..., ce s? zic - Nu ?i-a ie?it!, sunt con?tient de faptul c? oamenii î?i a?eaz? mantia vie?ii în diferite feluri ?i cu diferite scopuri, acei oameni care stau ?i se holb? la acel muncitor nu sunt deloc o imagine tocmai bun? pentru ?ara noastr?, dar, în opinia mea nimeni nu ?tie cu ce scop a fost f?cut? aceea poz?.

Romania ca fiind o ?ar? puternic Cibernetic.
Nu mai veni cu aberatii din astea.Pana atunci na' te cinstesc cu un ''Red Bull'' sic!!

Poi de ce aberez? Ia explic?-mi tu, aici, alb pe negru - de ce Romania nu e dotat? Cibernetic.

Partea cu "Patriotule" s? ?tii c? m? face s? fiu mândru de mine a?a cum sunt, ?i ca s? în?elegi ?i tu nesim?itule (a?a subtil), al?ii poate ?i-au tras de la gur? ca s? ai tu s? îndrugi stând în cas? la caldur?, în timp ce al?ii au tras sforile toat? via?a sacrificându-se pentru un col? de pâine ?i îndurând mult amar noaptea la culcare, pl?tindu-?i d?rile statului din ultimul ban ca s? ai tu aloca?ie ?i lapte praf la na?tere, acei sunt acei "Patrio?i" de care vorbe?ti tu cu atâta ur? ?i nep?sare, s? ?tii c? ?i tu vei fi un "Patriot" odata cu trecerea anilor.

În ultima parte, s? te jignesc ?i eu direct? - Mai m?nânc? ?i pit? cu clis?, las? KFC si MC s? prinzi putere.

Edited by Aripipevant
Link to comment
Share on other sites

Ridic? fruntea, nici unul dintre noi nu poate face cât facem to?i la un loc.

OFF: Da asa e dar din pacate nu e asta imnul ci "Desteapta-te Romane!"

Nu ma intelege gresit imi iubesc tara si sunt 100% sigur ca tara noastra are un potential ENORM dar nu il va atinge niciodata pana nu se schimba mentalitatea.

ON: Nu poti sa razi o tara de pe net. cel putin nu asa usor chiar daca teoretic e posibil

Link to comment
Share on other sites

sunt d'acord cu tine in afara de faptul ca avem un imn de vitejie, imnu' nostru pleaca de la premiza ca dormim ...hai sa fim seriosi ...

Bafta !

Aceast? melodie cred c? î?i spune totul despre noi, este dreptatea imaginii vizuale v?zute de RAPPA despre oameni no?tri de valoare care au dus Romania departe ?i de oameni f?r? valoare care nu au ce c?uta la noi în ?ar?, asta se leag? ?i de ce ai spus tu: "imnu' nostru pleaca de la premiza ca dormim".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...