Jump to content
h4sh

Dupa 24 de ani...

Recommended Posts

/banan to all & trash , inutilitate de topic , imbecilitate de topic , opinii neinteresante .

Si eu as face la fel , as curata un pic forumul , chiar daca mai sunt si alti useri mai de calitate i-as bana si pe aia si daca noii useri ar vedea ca nu se mai face off topic si nu s-ar mai posta toate cacaturile poate si ei ar fi mai civilizati.Oricum userii fideli stau pe RST si fara cont. So..

Link to comment
Share on other sites

Fiecare cu ce-l doare fratilor...

E incredibil ce se intampla aici,ati deviat in asa hal topicul incat chiar daca aveti o problema cu ise-ul sau cum se numeste(nu cunosc pagina deci nu sunt nici pro si nici contra,incerc sa fiu obiectiv si impartial) nu faceti altceva decat sa-i faceti voi insiva reclama prin faptul ca il pronegriti...

Posted by black_death_c

/banan to all & trash , inutilitate de topic , imbecilitate de topic , opinii neinteresante .

@black_death_c prietene suntem in sectiunea OFFTOPIC in caz ca nu ti-ai dat seama.

Ai auzit vreodata de dreptul la opinie???

Ar trebui sa ai si tu dreptul de a fi admin(poate ca il ai,nu stiu) dar in cazul asta ai ramane fix tu si vreo doua muste aici pe RST pentru ca la cat te simti de lezat si important le-ai da ban tuturor!

Incep sa regret faptul ca am creat un thread in sectiunea Off-Topic,nu faceti altceva decat sa amplificati exponential intelesul OFFTOPIC...=offtopic^2

Fara intentia de a jigni...ATAT II DUCE MINTEA PE UNII!!!

P.S:"Cei ce se vor simti lezati,inclusi sau cu musca pe caciula vor fi cei ce vor sari ca arsi si vor face tot felul de declaratii demne de nivelul lor de educatie si inteligenta"

Edited by h4sh
Link to comment
Share on other sites

Crezi ca conteaza ca-i facem reclama altei comunitati? Crezi ca un membru care admira aceasta comunitate ar pleca la primul link vazut fara sa se intoarca?

Nu e vorba de de reclam? cât e vorba de flame-ul inutil care începe din chestia asta.

În loc s? fim uni?i ?i s? facem ceva util, (nu neap?rat uni?i sub aceea?i comunitate, mie chiar mi-ar pl?cea s? v?d un proiect comun al mai multor oameni din diferite p?r?i) noi st?m ?i ne troll?m aiurea.

Link to comment
Share on other sites

@em nu te plac..dar sunt de acord cu tine, dar nu se poate cand fiecare crede ca`i cel mai bun..oricum.."uniti nimic nu`i imposibil" dar nu se poate..ca poate ala se exprima in scris mai bine decat mine...si eu is mai bun la altceva..si el se crede mai bun si eu mai bun..etc...si nu se ajunge nicaieri asa...nimeni nu le stie pe toate..tocmai asta`i chestia intr`o echipa..fiecare cu rolul lui

Link to comment
Share on other sites

Ma amuza ce vad.

Sa va luam pe rand.

@h4sh Cand am inchis topic-ul am avut un singur motiv, cel de a opri offtopic-ul si replicile inutile, toti pe net sunt zmei, 90% din cei de pe rst se dau zmei...dar nu sunt, lumea pe net minte enorm de mult, m-am invatat minte.

Legat de Backtrack/Kali, e doar un OS cu ceva tool-uri, era ceva grozav daca erau facute de ei si os-ul era de asemenea.

MS de asemenea, il consider un loader(engine) cu diferite vulnerabilitati in el si atat.

Mie unu personal mi se pare penibil sa folosesti MS, in viziunea mea de nestiutor si tampit, esti un fel de "script kiddies", iei ceva facut de cineva si omfg "ce am realizat eu", ma intreb cati dintre cei care folosesc MS stiu si ce se intampla in spate, cati dintre utilizatorii MS porteaza scriptul respectiv.

@Pielesios Demisec, wtf, ce discutii port eu cu tine, doar pe chat si atata tot, nu stiu altceva de tine, nu esti o persoana caruia ii acord atentie, nu cred ca te-am banat sau am avut vreo tangenta si nu stiu eu. Nu vad de ce as da-o in ocolite cu tine, nu vad de ce as face asta pentru ca pentru mine...sa nu fiu rau...nu prezinti interes.

Daca ai ceva de reprosat si spui ca stam de vorba pe mess si ne salutam, lamureste-ma si pe mine.

@ UnUser - tu esti ratatul de myky, prima data cand am interactionat noi 2 a fost pe un forum de hacking(cred ca isr unde am ajuns si supermoderator), pe tine de asemenea nu te bag in seama pentru ca esti un nimeni.

De ce ti-am retinut nick-ul, pentru ca erai prea ratat si imi era greu sa uit cine esti, pe langa tine mai tin minte un ratat de pe hackmd, amandoi dominati top-ul, deci .... no fuck given.

Ai ajuns super-moderator pe isr ? WTF ? Ai uitat sa spui si de ce, ca tu si black_death_c4t ( click4trick =)) ) il pupati in cur pe puscas ;) si acu ai uitat de unde ai plecat.

In fine, nu stau sa ma cert cu tine !

Link to comment
Share on other sites

@Andrei: Fara suparare, cu toate ca iti citesc blogul si te admir nu mi se pare deloc demn de un administrator deloc ce faci.

Injosirea unui comunitati cu ajutorul patarii imaginii intr-un mod indirect este mult prea josnica pentru tine.

Din cate stiu , esti administrator pe ise, de ce nu se poate respecta si in web concurenta neloiala? Chiar suntem atat de comunisti incat avem nevoie de o lege pentru asta?

Sper ca nu s-a inceput un razboi retardat intre doua comunitati, pur si simplu nu se justifica!

Sa nu uitam cat ati stat cu „ultimele posturi pe alb” si dabia acum ati pus un pattern de pe net. Nu are rost sa fim rautaciosi! Nici voi , isecenter , nu sunteti perfecti!

Nu stiu cum am ajuns administrator pe Ise sau pe alte comunitati dar din cunostintele mele marunte, un simplu cont nu ma face automat administrator. Sau poate s-au schimbat regulile. Partea cu concurenta neloiala dispare din ecuatie. (verifica, te rog, informatia pentru ca e publica)

Ce mai ramane? A.

Cu ce am injosit comunitatea? Eu am prezentat un lucru foarte adevarat si anume faptul ca un post care nu devia de la subiect, chiar daca temperamentele erau putin incordate, a fost inchis in vreme ce cacatul asta de post a ajuns la 4 pagini. Care e logica? Care e mai pupincurist aici? Care e irational si nu are o continuitate in idei? Am prezentat latest unread threads care sunt NISTE CACATURI si FACTS deci nu e o injosire subtila a nimanui si orice administrator din comunitatea asta, daca are functia aia pe drept si nu e mulsa prin fel si fel de mecanisme "politice" va fi deacord cu perspectiva aceasta. Cea mai importanta calitate a unui lider este sa-si dea seama cand e o problema nu sa pupam in cur o comunitate aiurea la infinit ci sa incercam sa o facem sa functioneze pe bune, daca nu trebuie inchisa. :-)

Eu nu am niciun interes de a strica RST pentru ca a rezistat unui test foarte complicat, cel al timpului, eu as vrea ca RST, daca tot si-a demonstrat longevitatea sa mai demonstreze si calitatile tehnice pe care le are.

Edited by Andrei
Link to comment
Share on other sites

O ardeti ca pizdele. E internet. RST e INTERNET. Nu are cum sa-ti convina tot ce e aici si nu are cum sa mearga totul struna.

De-asemenea percepeti termenul de 'Security' foarte de-ampulea. Va asteptati doar la discutii elevate? Securitatea IT e peste tot; De la 'headerul wordpress' la 'iPhone 3Gs'. Peste tot se poate discuta pe marginea securitatii IT.

Se oftica lumea de 'trolling'-ul de pe forum.

Bai, eu stau aici sa ma relaxez, nu sa-mi storc creierii ca sa ofer 'materiale de calitate' unor necunoscuti; Nu-s maica tereza si nici Unicef. Din partea mea, pot sa moara toti in propriile fecale, atata timp cat am ocazia sa ma distrez pe seama lor.

Daca eu vreau sa aflu o chestie, ma documentez. A te documenta, tine de vointa ta. Daca tu vrei sa intri pe RST si sa iti curga-n gura cu materiale despre InfoSEC, esti un retardat lenes comunist. Blow me.

Later Edit: Astia aiviz dupa discutii 'tehnice' si despre 'securitate', unde pula mea sunteti in posturile despre programare?

Link to comment
Share on other sites

Ai ajuns super-moderator pe isr ? WTF ? Ai uitat sa spui si de ce, ca tu si black_death_c4t ( click4trick =)) ) il pupati in cur pe puscas ;) si acu ai uitat de unde ai plecat.

In fine, nu stau sa ma cert cu tine !

Tu habar nu ai despre ce vorbesti.

Inainte de C4T a fost Rowarez-ul, au fost razboaiele intre MT si Rowarez, intre ISR si Rowarez, rowarez-ul era compus din codex, eu, black si pax si uite ca rowarez-ul facea fata majoritatea forumurilor de hacking din romania, nu a fost spart niciodata cat am fost eu/pax/black pe el, aveam un privat mai stufos si mai valoros decat orice forum din romania din nisa hacking/warez si erau incluse multe chestii faine pe el facute de noi. Nu ai prins momentele cand "le faceam" diferite chestii celor de pe MT sau ISR(gen furam privatul/tineam jos) sau nu stii ca pur si simplu am avut acces la tot serverul ISR si nu din cauza ca mi-au dat ei(P...host.ro).

Am ajuns moderator pe ISR pentru ca aveam si calitati, cea ce nu se poate spune si despre tine si tine cont ca asta a fost acum cativa ani si tu tot nu esti in stare de nimic nici acum.

Si ps: Zi-mi un alt forum de warez romanesc care chiar vindea acces la VIP si zone dedicate pe vremea aia, well nimeni inafara de noi.

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

eu am intrat pe acest forum sa gasesc ajutor (adevarat, la limita legalitatii) sa infiintez niste locuri de munca, sa mai platesc un impozit, o taxa. dupa cateva zile, sunt de aceeasi parere : daca nu ma ocup de carding sau lucruri asemanatoare, nu prea am ce cauta aici

Link to comment
Share on other sites

eu am intrat pe acest forum sa gasesc ajutor (adevarat, la limita legalitatii) sa infiintez niste locuri de munca, sa mai platesc un impozit, o taxa. dupa cateva zile, sunt de aceeasi parere : daca nu ma ocup de carding sau lucruri asemanatoare, nu prea am ce cauta aici

De unde ai tras tu concluzia asta? Da un nume de user pe care l-ai vazut sa se ocupe cu asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

eu am intrat pe acest forum sa gasesc ajutor (adevarat, la limita legalitatii) sa infiintez niste locuri de munca, sa mai platesc un impozit, o taxa. dupa cateva zile, sunt de aceeasi parere : daca nu ma ocup de carding sau lucruri asemanatoare, nu prea am ce cauta aici

mentalitate de tigan obosit, cand va aud cu cardingul, imi vine sa arunc cu monitorul in voi, pune-ti mana si invatati programare nu stati ca zingari cu g?in?rii din astea.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...