Jump to content
010

Primi mei bani.

Recommended Posts

Lasa-te de e-whoring si du-te in pizda ma-tii la scoala.320 de dolari?Ti se pare o suma extraordinar de mare?O sa vezi cum o sa-ti sugi pula cand o sa-ti dea primul labagiu "dispute", o sa te pisi pe tine de frica, normal...Aici sunt oameni care fac de o suta de ori mai multi bani de cat faci tu, pe langa ei esti un mic gandac.

Link to comment
Share on other sites

Nu are ce face copilul/sau copila asta...

Este o tanara fata sau baiat care gaseste placeri in prostitutie,si mai spune si ca are 15 ani....

Are cel mult 13 ani dupa atitudine si obsesie de E-Whoring.

Si pentru domnisoara cea proasta care are ca username 101 , dute la scoala,ai nevoie , macar sa inveti ce inseamna "whore" . O poti intreba pe doamna care te-a crescut.

Ma idiotule.

Documenteaza-te despre "e-whoring" si sunt baiat si nu le arat webcam cu mine.. Pffuai ce mare e prostia omeneasca!!

Apropo! Felicitari pentru primul tau post:)

@H3xoR

Multumesc ca imi iei apararea.

@1337 te credeam smecher :) dar se pare ca nu esti decat un mare "hacker" asa cum spun uni :) macar Nemesis si Nytro sa nu fie ca tine. Erai unu din favoriti mei de pe acest forum..

Si scoala/facultatea nu te ajuta foarte mult in aceasta viata dura. Suntem in sec 21 ! 2013 acuma fiecare e pe cont propriu . Toti trebuie sa gasim ceva sa ne castigam existenta.

Edited by 010
Link to comment
Share on other sites

Ma idiotule.

Documenteaza-te despre "e-whoring" si sunt baiat si nu le arat webcam cu mine.. Pffuai ce mare e prostia omeneasca!!

Apropo! Felicitari pentru primul tau post:)

@H3xoR

Multumesc ca imi iei apararea.

@1337 te credeam smecher :) dar se pare ca nu esti decat un mare "hacker" asa cum spun uni :) macar Nemesis si Nytro sa nu fie ca tine. Erai unu din favoriti mei de pe acest forum..

Si scoala/facultatea nu te ajuta foarte mult in aceasta viata dura. Suntem in sec 21 ! 2013 acuma fiecare e pe cont propriu . Toti trebuie sa gasim ceva sa ne castigam existenta.

Dai 15$? Iti iau si eu apararea :)))

Link to comment
Share on other sites

Lasa-te de e-whoring si du-te in pizda ma-tii la scoala.320 de dolari?Ti se pare o suma extraordinar de mare?O sa vezi cum o sa-ti sugi pula cand o sa-ti dea primul labagiu "dispute", o sa te pisi pe tine de frica, normal...Aici sunt oameni care fac de o suta de ori mai multi bani de cat faci tu, pe langa ei esti un mic gandac.

Nu toata lumea stie sa faca FRAUDE ca tine ba copile... Vezi ca ai poze publice pe net.. esti un durduliu de 17 ani

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
@TheTime imi pare rau de tine. Oftica doare asa-i ?

A gresi e omeneste.

Crezi ca daca scri u un post de 10000 cuvinte o sa te pupe astia in cur si te vor respecta?

Felicitari :)

Daca iti vorbim frumos nu intelegi...

Nu intereseaza pe nimeni ca ai castigat 300$ din e-whoring. Da, bravo, felicitari ca ai facut-o la 15 ani. Daca ai rabdare sa inveti si sa intelegi, poti sa o faci si la 12 ani.

Zici ca ai facut banii astia din noroc. De ce ii consideri pe ceilalti ofticati daca incercam sa-ti explicam frumos ca nu ne intereseaza norocul tau? Scoate-ti din cap ideea ca doar tu poti sa faci bani prin noroc. Si da, daca faci bani prin noroc, intr-o saptamana busesti toti banii facand cinste la colegi, cumparandu-ti obiecte inutile si laudandu-te cu ele, etc.

Sau mai bine joaca-i la pariuri ca sigur castigi cu norocul tau.

Link to comment
Share on other sites

Sunt sectiuni pentru "bragging" pe foarte multe forumuri unde se discuta despre bani.

Unul din cele mai cunoscute forumuri "HackForums" are o astfel de sectiune, unde fiecare user, poate sa se laude cu ce doreste. Utilizatorii acelui forum, pot intreba diverse, astfel incat, daca cineva este interesat, poate fi ajutat, etc.

Daca "pustiul 010" a facut banii respectivi, felicitari. Tocmai pentru ca este vorba despre e-whoring, sunt curios in cat timp a facut banii astia, si daca a folosit un "vcw?", de unde s-a documentat despre metoda pe care a folosit-o.

Felicitari !

Link to comment
Share on other sites

Inchideti topicul.

Apar hackeri!!! Cu amenintari.

Nu e frauda :) si nu am 17 ani.

Eu nu vreau sa am probleme cu nimeni .... nu inteleg dc incepeti cu amenintari fara motiv .

Adica .. Romania tata :D

Pustiu, nu i?i iau apararea, nu m? iau de tine. Esti pe forum din luna asta, ai f?cut 300 de dolari? Bravo, b?iatu, dar nu te l?uda cu asta pe forum. Sunt oameni care sunt aici de mai mul?i ani si castig? banii pe care ii faci tu in cateva ore. Nu m? întelege gre?it. To?i am f?cut primii bani, to?i eram bucuro?i, entuziasma?i, dar niciunu din noi nu s-a l?udat cu a?a ceva. Si injuriile pe care le-ai primit, au fost s? îti demonstreze, c? ceea ce ai f?cut cu lauda nu a fost un lucru chiar inteligent.

Bravo tie, nu-i strica pe curve, i-ati ceva util. Salut!

Link to comment
Share on other sites

Majoritatea vad ca incercati sa-l executati, dar in acelasi timp va ganditii cum a reusit sa-i faca,(sunt plecat afara din tara de peste 10 ani, in care nu am mai fost deloc,) dar si asa cred ca bani obtinuti intr-o saptamana, este o suma frumusica, Frumos ar fi ca din partea noastra adica celor mai vechi aici, sa oferim putin respect useri-lor noi, si sai incurajam, nu a cerut parole de yahoo, facebook, si prosti, personajul respectiv, a vrut sa dovedeasca ca a reusit, in schimb majoritatea de aici, al subestimati..

chiar e frumos, si recunosc ca eu la ani lui nu faceam bani astia...

Felicitarile mele....

Link to comment
Share on other sites

@ Wish3r

Da dar aia poate au 18+ si au un job sau ceva sau pur si simplu fac acea suma ca sunt smecheri! Bravo lor :)

Ma asteptam sa vina si tampiti dastia cu 20+ posturi plus de vreo 10+13 ani.

@romanu

Imi pare rau daca am fost laudaros ... iti multumesc ca mi-ai spus am invatat o lectie importanta in aceasta seara.

@Gecko

Nu am jignit pe nimeni. Eu imi iubesc tara dar vreau sa spun ca sunt Romani ca tine care pur si simplu sar cu vorbe dastea taranesti.

Link to comment
Share on other sites

Wish3r ce postari ai facut utile ma refer??? daca vrei ca userul sa plece de pe forum...

Si nu cred ca se lauda, mai degraba se bucura, ca e logic!

Nu tin cu el doar vad multa prostie, si putin bun simt, ceea ce trebuie sa fie invers, putina prostie si mai mult bun simt..

Link to comment
Share on other sites

@ Wish3r

Da dar aia poate au 18+ si au un job sau ceva sau pur si simplu fac acea suma ca sunt smecheri! Bravo lor :)

Ma asteptam sa vina si tampiti dastia cu 20+ posturi plus de vreo 10+13 ani.

@romanu

Imi pare rau daca am fost laudaros ... iti multumesc ca mi-ai spus am invatat o lectie importanta in aceasta seara.

@Gecko

Nu am jignit pe nimeni. Eu imi iubesc tara dar vreau sa spun ca sunt Romani ca tine care pur si simplu sar cu vorbe dastea taranesti.

Nu o lua in nume de rau, si eu am facut e-whoring si m-am lasat in cele din urma, nu este "a way to live", investeste banii aia in ceva si lasa-te, e o porcarie, in loc sa atragi labagii cu bani mai bine ai pune mana si ai invata ceva nou, pur si simplu m-au usturat ochii cand am vazut titlul thread-ului.

Nu toata lumea stie sa faca FRAUDE ca tine ba copile... Vezi ca ai poze publice pe net.. esti un durduliu de 17 ani

Bine ca sunt durduliu,oricum n-am mancat din podul ma-tii si nici din banii tai.Fraude?Daca ma ocupam cu fraude aveam ban la ora asta.Pune-mi profilul de facebook, nu ma ascund de nimeni (chiar nu am de ce), iti propun sa iesi din globul tau de sticla si sa te mai uiti in jur.Te astept cu dovezi.

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

Sa iti zic cateva chestii desii nu cred ca o sa intelegi.

In primul rand citeste ce a scris red_dragon_69.

O sa afli mai devreme sau mai tarziu ca o suma castigata nu reprezinta aproape nimic.

Sa iti dau un scenariu la care sa te raportezi.

Sa zicem ca vine alt user pe forum care deschide un topic in care zice ca a castigat 300$ dar a castigat banii aia oferind un serviciu (web-design, programare sau castigand din bug-bounty). Stii ce o sa se intample?

Or sa vina o gramada de utilizatori sa il felicite si o sa primesca respect.

De ce primeste el respect si tu esti desconsiderat? Pentru modul in care banii aia au fost castigati. Despre acel user se stie ca are un skill, o abilitate de a face ceva, e bun la ceva si pentru asta merita respect. Acea persoana, peste 5-10 ani, daca continua sa isi dezvolte abilitatile va ajunge sa lucreze intr-o companie mare sau propria lui companie si ar putea sa mai puna un 0 la suma aia de 300$. Ar avea un venit constant si nu doar ceva care este sortit norocului.

Tu, in schimb, peste 5-10 ani daca o sa continui cu chestiile astea nu o sa iti dezvolti nici o abilitate care sa te ajute mai departe. O sa ramai la acelasi nivel la care esti acum.

Stiu ca te simti grozav acum ca ai castigat banii aia dar or sa se duca asa de usor cum i-ai si castigat. Asta pentru ca nu o sa stii ce sa faci cu ei. Vezi aici(exemple pe sume mai mari, aceasi idee): 14 câ?tig?tori la loterie care ?i-au distrus via?a dup? ce au devenit milionari. GALERIE FOTO - Gandul

Tot ce pot sa respect din ce ai facut este faptul ca ai gasit ceva si ai pus in aplicare. Ceea ce nu-mi place este ca deja te crezi milionar, ai prins aripi si de asta te simti jignit cand lumea te aduce cu picioarele pe pamant.

O chestie specifica celor de 15-16 ani care fac posturi de genul este sa se laude 1-2 pagini si pe urma cand vin criticile sa ceara inchiderea threadului. Se intampla si la showoff chestia asta.

Eu zic sa te gandesti la viitorul tau si sa incepi sa iti dezvolti o abilitate, o pasiune pentru ca pe termen lung asta conteaza.

Poate nu-ti place scoala dar nu o sa ajungi cineva daca nu poti sa legi doua cuvinte si nu ai o diploma.

Si scoala/facultatea nu te ajuta foarte mult in aceasta viata dura. Suntem in sec 21 ! 2013 acuma fiecare e pe cont propriu . Toti trebuie sa gasim ceva sa ne castigam existenta.

Cea mai mare prostie si gandire superficiala.

Vrei sa stii ce inseamna o diploma? E dovada ca ai facut x ani de scoala si ca ai PROMOVAT. Nici nu conteaza asa de mult faptul ca nu ramai cu mare lucru, daca tu nu inveti singur. Prin simplul fapt ca ai promovat inseamna ca ai invatat cate ceva chiar daca cunostiintele sunt minimale. Daca aia 4 ani stateai acasa si nu in facultate/liceu, nu invatai nimic. Asa ca sa promovezi ai fost obligat sa inveti anumite chestii care te califica pentru a intra pe un post. Dupa ce intri pe acel post te poti specializa si poti invata mai departe doar ce te intereseaza.

Pare grozav acum ca ai facut 900 lei la varsta asta dar crede-ma ca daca nu te dezvolti in continuare ca persoana, o sa dai la un moment dat cu capul de pereti, o sa te doara si o sa regreti.

Link to comment
Share on other sites

@M2G

Cunosc un om cu 2 facultati, are diplome si tot moare de foame. Si sincer il respect pentru ca vorbea foarte frumos exact ca un om educat se vedea ca are carte in el.

Stiu ce vrei sa spui si iti multumesc pentru sfatul tau dar nu ma voi ocupa de e-whoring. Pur si simplu aveam nevoie de bani si mai am nevoie .. cine stie poate pe viitor ii voi investi in ceva care sa aduca un venit lunar destul de bun .

Link to comment
Share on other sites

La 15 ani faceam si eu bani ca tine, chiar 300euro/5 zile. Dar din munca. E-Whoring nu e munca.

Treaba asta n-o sa mearga mult timp, mai bine te-ai apuca sa inveti calumea un limbaj de programare, ca din asta se castiga destul de constant. Banii astia au venit usor si or sa se duca usor, si o sa te inveti cu ei. Daca nu continui sa-i faci, o sa incepi sa furi, o sa vezi.

Oricum ar fi, respectul este mai important decat banii. Cand n-aveam bani de mancare sau sa-mi platesc netul primeam de la colaboratori fara sa-mi ceara nimic in schimb. O sa fii si tu in situatia asta? Probabil o sa zici ca nu o sa ramai tu fara bani, ca stii sa-i faci, dar asa ziceam si eu. Si uite ca se mai intampla uneori sa nu am nimic de lucru, si banii imi ajung doar cat sa supravietuiesc.

Apuca-te de ceva serios si corect. Banii astia sunt furati.

Link to comment
Share on other sites

@M2G

Cunosc un om cu 2 facultati, are diplome si tot moare de foame. Si sincer il respect pentru ca vorbea foarte frumos exact ca un om educat se vedea ca are carte in el.

Stiu ce vrei sa spui si iti multumesc pentru sfatul tau dar nu ma voi ocupa de e-whoring. Pur si simplu aveam nevoie de bani si mai am nevoie .. cine stie poate pe viitor ii voi investi in ceva care sa aduca un venit lunar destul de bun .

Te intelegem, stai linistit, cel putin eu.

Tot ce nu inteleg, e de ce esti gura sparta pe un forum unde nu cunosti pe nimeni personal ( presupun ).

Si eu ma laud la prieteni, la familie ( si chiar destul de mult ) dar niciodata la necunoscuti, doar un sfat.

P.S parintii tai stiu cu ce te ocupi ? Ar trebui sa vorbesti despre asta cu ei, mai tarziu nu o sa stii cum sa aduci subiectu si sa mai conteze cu adevarat.

Link to comment
Share on other sites

Faptul ca stii UN om cu 2 facultati care moare de foame nu demonstreaza nimic.

Daca le-a facut la Spiru Haret si a platit pentru examene e normal sa moara de foame. Facultatea nu iti garanteaza un loc de munca sau un viitor stralucit daca dupa ce ai terminat-o te duci in spania sa culegi capsuni vre-o 2 ani. Dupa te intorci in romania si plangi ca ai terminat 2 facultati, esti mare intelectual dar nu ai ce manca.

Si o persoana nu face regula, sunt alte sute si mii de exemple de oameni care au terminat o facultate si care o duc bine. Ca este unul, doi care nu se descurca asta nu inseamna ca este o regula.

Ce conteaza cel mai mult este sa iti dezvolti o abilitate, sa poti sa faci ceva ce altii nu pot sau nu au facut la timpul potrivit. Daca poti sa faci asta nu iti trebuie diploma dar putini pot sa stea concentrati pe scopul asta de a se dezvolta in lipsa unui impuls exterior cum este un examen sa zicem.

Sunt sigur ca si tu ai avut odata un vis sa faci ceva si intre timp ai renuntat. Cand esti intr-o institutie de invatamant, cat de rea o fi, ceva tot o sa inveti pentru ca altfel nu o sa poti promova. Asta o sa te tina concentrat pe scopul pe care ti l-ai propus si la sfarsit o sa iesi cu ceva cunostiinte care in viitor or sa iti foloseasca.

Si nu zic astea doar pentru ca am citit undeva sau am auzit astea undeva, este experienta personala. Daca tot l-ai pomenit pe Nemessis citeste posturile lui in care zicea cum a vazut si el pe propria piele cat de importanta este informatia si inteligenta de a stii ce sa faci cu ea.

Eu te felicit ca ai incercat o metoda, ca ai reusit sa scoti bani din asta dar nu o lua ca pe ceva care o sa te ajute pe termen lung. Incearca si altceva, sa faci un site, sa modifici un script etc...

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...