Jump to content
Sdicky

Cartela Orange Gratis.

Recommended Posts

Salut. In tutorialul de mai jos osa vedeti cu sa faceti rost de o cartela Orange gratis.

Vreau sa precizez de la inceput, daca voi face greseli gramaticale,nu sunt intentionate

Intrati pe Orange Romania : cartela Free SIM

Si completati datele.Puteti pune datele reale nu se intampla absolut nimica.Eu comandasem o cartela pe numele "Sdicky" si pe plic chiar scria "Sdicky" (OMG:|)

Dupa ce ati completat toate casutele apasati pe butonul "comanda"

Si ar trebuii sa primiti un mail.Intrati pe mail si apasti click pe link-ul primit.

Acuma tot ce trebuie sa faceti este sa asteptati cartela. Cartela vine prin posta.

Cartela are 10 minute in retea si 10 sms-uri in retea.Dar asta nu prea conteaza,conteaza ca este gratis si nu mai dati bani la magazin. Eu am comandat pana acuma 3-4 cartele depe site.(Bine inteles cu nume si prenume diferit si mail diferit) Si au venit toate fara probleme:-?? Cartela ajunge in maxim 7 zile :)

Bafta.

P.S Acesta a fost primul meu tutorial deci nu ma luati prea tare.

Link to comment
Share on other sites

:-? oare daca faci un bot care sa tot trimita requesturi iti trimit toate cartelele?

Sincer "10 minute in retea si 10 sms-uri in retea." nu e asa mult

Si aia din magazin e gratis. Tu platesti pentru aia 4 € care sunt pe ea.

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

@Yoyois nu prea cred ca poti,deoarece iti cere captcha

@StickyWox Sorry nu am stiut. Eu vazusem un topic ce avea la titlu "orange" in care nu stiu ce intreba.Si mi-a venit in minte faza cu cartela :-?? Si m-am gandit ca nu se supara nimeni daca fac un tutorial :D

Link to comment
Share on other sites

Am comandat si eu una ,am observat ca unii useri spuneau ca poti primii mai multe.Am dat de 2 ori comanda si mi-a spus ca "adresa la care am comandat e utilizata deja ,se referea la e-mail" ,daca pui alt e-mail si iti da inca o cartela inseamna ca au un sistem foarte prost gandit...

Link to comment
Share on other sites

Ca idee, puteti comanda mai multe cartele pe care sa le folositi si sa le aruncati apoi, iata cum am facut eu si va recomand:

Pentru inceput trebuie sa intelegeti ca intreg sistemul de comanda al cartelelor se bazeaza pe 2 informatii unice: adresa unde locuiti si adresa de mail, adica nu puteti comanda mai mult de o cartela pe un mail sau pe o adresa, iata cum treceti de acest aspect...

1. Majoritatea banuiesc ca aveti un website, sau acces la unul, de preferat cu cpanel .... va creati un email forwarder care trimite toate mailurile primite pe adrese care NU EXISTA pe acel domeniu catre o adresa aleasa de voi, astfel ca atunci cand softul de verificare va trimite un link catre dahkjdhadjsaj@domeniu.com sa il primiti pe admin@domeniu.com

2. Eu locuiesc la casa, dar nu este obligatoriu sa locuiti si voi, gasiti un prieten care sta la casa sau gasiti o casa unde nu sta nimeni. Acum e simplu, sa zicem ca adresa este Str. Caselor Nr. 13, in formularul de comanda al cartelei puteti trece adresa in felul urmator:

Str. Caselor, Nr. 13, Ap. 1

Str. Caselor, Nr. 13, Ap. 2

si tot asa.....

SAU

Str. Caselor, Nr. 13, Sc. A, Ap. 7

Sistemul functioneaza deoarece postasul va duce plicul la adresa, daca nu e bloc, va va baga in cutia postala a casei....

Link to comment
Share on other sites

Sunt care au comandat si cateva mii .Erau pe mercador.ro sau pe okazii , vindeau la 1 leu cartela si aveau poza cu niste cartele pe o masa, desfacute din plic , aveau vreun metru cub .Probabil aia de la Orange stiu ,dar lasa sa fie activate mai multe sa para ca detin monopolul .

Off: Aiurea ca s-a zis despre asta aici, la cati copii prosti intra.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...