Jump to content
TheTime

[#] BrainBench [#]

Recommended Posts

Salut baieti,

Am aflat si eu de curand ca cei de la brainbench.com ne ofera posibilitatea de a da teste de certificare gratuit. Costa 5 euro pentru a obtine un certificat digital pentru o certificare, dar nu este obligatoriu de platit, rezultatele certificarii se pot trimite via email, on demand.

Mai sunt aproximativ 40 de ore in care se pot obtine certificarile si domeniile sunt foarte variate, deci ati face bine sa aruncati un ochi pe acolo, sunt sigur ca veti gasi 2-3 care sa va "coafeze" mai frumos CV-ul.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Gata cu bla-bla-ul, partea de challenge:

Intrati pe brainbench.com, va faceti un cont (preferabil cu datele voastre reale, daca veti vrea sa folositi in real life certificarea) si dati testul pentru a obtine certificarea Information Technology Security Fundamentals.

Postati aici scorul obtinut (nu va speriati, este pe o scara de la 1 la 5) + o poza ca dovada.

Toti participantii vor primi de la mine (poate si de la altii) like + rep, voi incerca sa gasesc si un premiu mai consistent pentru cel ce va obtine cel mai bun punctaj.

Bine de stiut: sunt 40 de intrebari, 3 minute per intrebare, deci rezervati-va ceva timp pentru acest challenge. Ramane la latitudinea voastra daca veti incerca sa cautati raspunsurile pe google sau daca veti bifa doar ceea ce cunoasteti. We'll never know.

Challenge-ul se termina peste vreo 40 de ore, mai exact atunci cand nu veti mai putea obtine certificarile gratuit.

Multa bafta!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LE: Prin bunatatea lui Andrei, cei care obtin cele mai bune 2 scoruri vor primi cate un bilet la Defcamp! Asadar avem 2 premii destul de consistente pentru acest challenge!

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

Heh, 2.82, nu ma asteptam sa iau atat, daca ajungeam la 2 eram fericit :))

click

Nu ma las :))

Totusi vreau sa vad ce scor ia nytro la testul ce c++ :))

Eu la cel de c++ am luat 3.02 :(

3.02

Scored higher than 39% of all previous test takers.

Demonstrates a solid understanding of core concepts within this topic. Appears capable of working on most projects in this area with moderate assistance. May require some initial assistance with advanced concepts, however.

Strengths

Construction and Destruction

Weak Areas

Types

Exceptions

Standard Template Library

Encapsulation and Classes

Edited by nedo
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.brainbench.com/content/transcript/consumer/topicdetail.do?testid=13174536

image.png

Unele intrebari mi s-au parut limbi straine, noroc cu cele legate de windows sau active directory. M-as fi asteptat sa fie mai usor de atat...

Felicitari tuturor participantilor!

LE: 3.35 :)

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

Prin bunatatea lui Andrei, cei care obtin cele mai bune 2 scoruri vor primi cate un bilet la Defcamp! Asadar avem 2 premii destul de consistente pentru acest challenge!

Scorul meu nu se ia in considerare, am apucat deja sa cumpar biletul. Puteti sa dati testul de mai multe ori, voi considera cel mai bun rezultat.

Mai este aproximativ o zi in care puteti da testele de certificare gratuit.

Multa bafta tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Test: Information Technology Security Fundamentals

Date: 24-Oct-2013

Score: 2.00

Weights: 100% Information Technology Security Fundamentals

Elapsed time: 13 min 13 sec

Daca stai la fiecare intrebare 2 min, calm, sa te gandesti faci peste 3, cred ca o sa-l mai fac o data maine, cand am mai mult timp :)

ss.png

Link to comment
Share on other sites

Dragii mei,

Timpul rezervat acestui challenge s-a scurs, acestea sunt rezultatele noastre:

seneq - 3.45 -> castigator una bucata bilet Defcamp

TheTime - 3.35

sadik - 3.32 -> nu poate ajunge la Defcamp, deci biletul merge catre Bcman

bcman - 3.32 -> castigator una bucata bilet Defcamp

robyyxx - 3.05

kandykidd - 2.98

Gecko - 2.91

shaggi - 2.91

Mandrake1942 - 2.85

nedo - 2.82

curiosul - 2.77

Anndry - 2.6 (a 2-a poza nu se vede)

sensi - 2.00

Felicitari tuturor participantilor care au reusit sa treaca testul de certificare, sper sa va fie utile pe viitor. Si, pe de alta parte, sper ca v-a ajutat si sa descoperiti alte nuante ale securitatii IT.

Din nou, felicitari!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

seneq, sadik, pentru a va revendica premiile trebuie sa ii dati un mesaj privat lui Andrei in care sa va spuneti nume, telefon, email. Nu uitati sa mentionati ca ati castigat biletele aici.

Daca vreunul din voi nu are nevoie de bilet (nu poate ajunge la eveniment sau ati cumparat deja unul), puteti sa lasati premiul urmatorilor din lista.

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...