Jump to content
ukrodriguez

a obtinut cineva ViP ?

Recommended Posts

Intai ajuti si nu ceri. O sa ti se ofere daca meriti.

Da, sunt multi care au primit VIP. Chiar si dupa 4-5 luni de la inregistrare.

Sunt care au obtinut si dupa 2-3 luni.

ON: Spre deosebire de alte comunitati, aici nu se cumpara vip, aici se castiga. Nu tree sa fi vip ca sa faci impresie buna. Deci mai pe scurt, da sunt foarte multi care au optiunut vip.

Link to comment
Share on other sites

Edit..

1) Vrei sa ajuti, noi nu ne rugam de tine, o faci de buna voie..

2) Esti bun? Probabil dar sunt multi aici care pot spune ca cuvantul ( BUN ) e putin pentru ei.

3)fi baiat de nota maxima, si ajuta persoanele la nevoie, nici decum pentru a obtine V.I.P

Bafta, astept si mor de curiozitate sa vad ceva util din tine...

Edited by io.kent
Link to comment
Share on other sites

alt cersitor, ce pacat, dece oare am impresia ca mintea lui e made-n china...

eu nu cersec nimic omule

nu inteleg de ce vbesti asa urat.

pot sa ajut comunitatea, dar imi e aiurea sa postez cu ce-i pot ajuta, caci, tre sa am minimum 50 de posture.

si nu vreau sa iau ban.

NU SUNT CERSETOR!

Link to comment
Share on other sites

Edit..

1) Vrei sa ajuti, noi nu ne rugam de tine, o faci de buna voie..

2) Esti bun? Probabil dar sunt multi aici care pot spune ca cuvantul ( BUN ) e putin pentru ei.

3)fi baiat de nota maxima, si ajuta persoanele la nevoie, nici decum pentru a obtine V.I.P

Bafta, astept si mor de curiozitate sa vad ceva util din tine...

prima data trebuie sa fac 50 de posturi. (nu mi se pare o idee buna, dar daca asta e regula)

apoi o sa vezi cam cum pot eu sa ajut.

Link to comment
Share on other sites

prima data trebuie sa fac 50 de posturi. (nu mi se pare o idee buna, dar daca asta e regula)

apoi o sa vezi cam cum pot eu sa ajut.

Nu e nevoie de 50 de posturi pentru a scrie tutoriale sau chestii care le consideri utile pentru comunitate

Link to comment
Share on other sites

Am obtinut eu VIP, ii dai mita adminului si te rezolva.

Ai 10 zile s? te calmezi.

M-am uitat la post-urile tale ?i toate sunt comentarii de umplutur?. Dac? a? da câte un cartona? la fiecare inutil ai avea permanent.

Pe viitor s? ?tii c? dac? n-ai nimic important de spus e mai în?elept s? taci.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt cel mai viu exemplu ca oricine poate deveni (cel putin) VIP. Am studiat la un seminar teologic si am urmat facultatea de teologie. Inainte de a veni pe forum, cunostintele mele in it erau 0. Acum fac consultanta pentru o firma care detine printre cele mai apreciate si folosite platforme de plata online. Deci se poate :)

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt cel mai viu exemplu ca oricine poate deveni (cel putin) VIP. Am studiat la un seminar teologic si am urmat facultatea de teologie. Inainte de a veni pe forum, cunostintele mele in it erau 0. Acum fac consultanta pentru o firma care detine printre cele mai apreciate si folosite platforme de plata online. Deci se poate :)

Doamne-ajuta .

ON : Asteapta macar cateva luni sa faci inainte sa iti pui problema de vip :)

Link to comment
Share on other sites

@hate.me ai fost mai aproape de Dumnezeu :))) ...lasand gluma la o parte, in cat timp ai dobandit aceste calitati ?

ON: tu ai venit pe forum sa inveti ceva sau sa devii VIP? daca te roade curiozitate ce se afla in sectiunea privata, fa ceva util.. oricum cu un mic search te-ai fi lamurit si singur despre ce este vorba pentru a deveni VIP

Link to comment
Share on other sites

Se pune prea mult accent pe statut. Intr-o comunitate intri din 2 motive, daca esti om serios. Ca sa fi ajutat(in cele mai multe cazuri asta e motivul initial), si ca sa ajuti.(Cel putin eu asa vad lucrurile). Nu cred ca am vazut vreo regula sau ceva anume care sa solicite 50 de posturi pentru a ajuta comunitatea intr-un fel sau altul. Totusi trebuie sa intelegi o chestie. NU NE INTERESEAZA LUCRURILE ILEGALE.(asta pentru ca mi se pare ciudat felul cum ti-ai facut prezenta simtita pe acest forum).

Poti ajuta comunitatea in mai multe feluri:

- postand tutoriale

- postand unelte creeate de tine sau unelte private pe care le-ai gasit prin colturile intunecate ale netului

- ajutand membrii care au intrebari

- respectand regulamentul

- postand stiri noi de securitate(nu toti cei de pe forum sunt abonati la site-uri de stiri de securitate ca sa vada tot ce apare)

- facand programe/scripturi utile(daca ai cunostinte in programare)

- postand packuri cu resurse utile(cum face spre exemplu kabron cu resurse pentru design)

Astea sunt cateva idei care mi-au venit in cateva minute. Sunt sigur ca exista si alte lucruri cu care poti ajuta aceasta comunitate.

Deci daca ai ceva util de postat, aratat, impartasit cu noi, fa-o, sunt sigur ca nimeni nu iti va reprosa nimic, bine-inteles cu singura exceptie postata mai sus, SA NU FIE CEVA UTILIZAT IN ACTIUNI ILEGALE(SI IN SPECIAL CELE BANCARE).

Succes.

Link to comment
Share on other sites

Pentru a nu va lasa in ceata, va ofer un sfat care va poate aduce VIP mai repede decat va imaginati.

Vorbiti cu @em e un baiat cu inima mare si sunt sigur ca va va ajuta cu cea mai mare placere.

Eu nu sunt asa. Daca imi dati PM ma pis pe voi si va dau ban permanent. Muie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...