Jump to content
MrGrj

[RST] Youtube Downloader

Recommended Posts

  • Active Members

Lucrez de ceva timp la chestia asta si m-am gandit sa o impartasesc cu voi.

Este o aplicatie simpla, facuta folosind doar C# pur. Aveti posibilitatea de a selecta calitatea video-ului in functie de conexiunea pe care stiti ca o aveti la net.

Din pacate insa, are un mic bug si nu functioneaza pentru toate video-urile de pe Youtube. Sper sa remediez bug-ul in cel mai scurt timp si sa revin cu o varianta 100% functionala.

Astept pareri / critici constructive / bug-uri.

Aveti aici link-ul de download al aplicatiei .exe:

Screens:

2m023a.png

242seaf.png

2a5i1pk.jpg

Spor la download :)

Le: Se foloseste de urmatoarele "librarii":

nguyenvanduocit

FlickrDownload

Helper din Video Downloaderr

Edited by nedo
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt hater insa urasc cand cineva isi preia drepturi de autor pe ceva ce n-a creat. Nu stiu cat la suta din aplicatie ai scris-o tu pentru ca n-am verificat insa sunt sigur ca in helper n-ai contribuit cu nimic.Nu uita sa adaugi credite ca altfel devii si tu un leecher.

Link to comment
Share on other sites

Merge si pentru videoclipuri de la Vevo?

Mie imi da o eroare probabil pentru ca nu am net framewrok 4.5

Facusem si eu un downloader dar in java si mergea numai pentru videoclipuri nerestrictionate de uploader si luam link-urile de download pentru fiecare calitate de la http://www.youtube.com/get_video_info?&video_id=(video id).m-am uitat pe sursa ta si cred ca tot pe un procedeu asemanator functioneaza.

Ca sa vezi daca e restrictionat sau nu de uploader te uiti la

https://www.youtube.com/watch?v=(id_video).

Link to comment
Share on other sites

Salutare! E primul meu post de cand mi-am facut cont asa ca scuze daca incalc vreo regula, dar va rog sa ma atentionati!

Da-mi voie sa te ajut cu problema pe care o intampini. Ti-am incercat aplicatia si da-mi voie sa spun ca am intampinat si eu problema asta.

Unele clipuri de pe Youtube se pare ca au un script anti-download pe ele (sau ceva de genu). Eu folosesc o extensie in Firefox: "1-Click Download" care imi pune un buton sub video pe YT langa butonul "Subscribe" si e super, imi da sa aleg pana si calitatea si formatul pe care il vreau (ex: MP4). Problema e ca pe unele nu le ia, de exemplu incearca sa downloadezi un videoclip de la VEVO ca nu o sa te lase (la fel si cu aplicatia ta).

Solutia la asta am gasit-o cu SMPlayer(player video pentru Windows si Linux) si downloadezi SMTube, ce iti permite sa vezi in player clipuri YT. Click-dreapta pe video si apesi "Record". Diferenta este ca SMTube nu il downloadeaza, ci il inregistreaza. Iti sugerez sa faci si tu la fel cu proiectul, dar asta inseamna sa o iei de la capat.

Sper ca ti-a fost de folos reply-ul meu. Spor la codat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...