-
Posts
4537 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
32
Everything posted by daatdraqq
-
E uimitor daca sunt reale listele .Trebuie omorati cu pietre in Piata Revolutiei.
-
http://rstcenter.com/forum/20791-tutorial-semneaza-aplicatiile-pentru-telefoanele-nokia-sis.rst La setarile de siguranta ale telefonului alegi sa instaleze fara verificare .
-
Da ,sunt zile cand totul merge pe dos .De obicei trebuie sa incetezi orice activitate si sa tragi de un sprit + un platou de mici pana trece ziua .
-
Ce-aveti ma,v-ati lovit ? A fost ziua lui
-
Pe unde dati la peste ? Intre Bucuresti si Calarasi .Vreau sa ma duc sambata si nu ma hotarasc unde
-
Daca abia acum a scapat pe torrente ,nu i-a dat ala nici lu ma-sa sa vada filmu' . L-a pazit mai bine decat pazeste Bill windows-ul
-
Interesant .Cum se face plata ?Vps ?Cu acte sau fara ?
-
Nu mai stiu ce am cautat prima oara aici ,sunt inscris de mult timp . Lasati forumul asa cum este ,ca e ok .Fiecare sectiune are rolul ei . Offtopic-ul de exemplu are un rol foarte important chiar daca pare banal .Faptul ca se discuta orice aici face oamenii sa se cunoasca intre ei si le da curaj celor care nu posteaza ( uneori de frica sa nu zica vreo prostie si ceilalti sa faca misto de ei ) sa faca primul pas si sa-si exprime un anumit punct de vedere.
-
El ca el ,"mamica" e tare
-
Aia cand sta in banca la scoala ?
-
Frate sunt mamici care cotizeaza miliarde lucrand in domenii cum ar fi notariatele si altele care cotizeaza de la salariul minim .E normal mai nene sa fie o diferenta intre ele .... Copiii sunt egali ,mamicile nu sunt egale .Vrei sa faci o suma fixa ,fa-o la alocatia copilului nu la mame care au cotizat diferit ...ca te dau in judecata si castiga mult mai mult ..si tot noi platim ..contribuabilii ..
-
Asa , nu inteleg ,de ce ti se pare putin un salariu de 900 ron in mana dat unei vanzatoare pentru 6 ore /zi ? In comert imi desfasor activitatea ,mai exact alimentatie publica .
-
Ai zis bine "cateva persoane " Banuiam de ceva vreme chestia asta si acum cateva zile mi s-a confirmat intr-o emisiune la realitatea ,a fost o discutie pe tema asta .
-
In mod normal intra si ei . Inca o chestie ,stiati ca statul nu plateste CAS pentru salariati ? Pai de unde vreti tata sa aiba bani de pensii ?Vai de capu nostru ..
-
Ai idee cati oameni castiga lunar sub 600 ron net ?Peste 60% din angajatii din domeniul privat .La privat un salariu de 900 ron net este un salariu MARE .Ma refer la IMM-uri . Tocmai din acest motiv sectorul privat are o crestere sanatoasa iar statu' ajunge in chingi mereu .Cei de la stat fac cheltuieli neacoperite financiar .
-
Alta idee : de ce sa muncesti 7 luni /an si sa fi platit 12 luni ?
-
@Loki crede-ma ca stiu ce inseamna net si brut ,nu trebuie sa ma uit nicaieri ,ma uit in buzunar pe 25 ale fiecarei luni .Faci bara -bara cu statul ,Atentie : statul nu face nimic pentru banii astia .Pur si simplu statul sta si asteapta ca tu sa produci bani sa-i aduci . Orice angajata de la mine ,cand a fost la spital si-a cumparat singura medicamentatia ca spitalul nu avea .Si eu ca angajator si ea ca angajat platim lunar pentru asta . Intrebare : de ce dam noi banii astia lunar ?
-
+ ca muncesc cam 7 luni /an .Restul e vacanta si banii vin ...si uite asa ne mai luam o masinuta .. Hai ca e penibila situatia ,mi-e rusine de rusinea lor
-
In judetul Ialomita . Frate din partea mea sa-i ajute D-zeu si sa ajunga la un salariu de 3-4 mii de euro .Eu nu zic ca nu merita ,merita poate si mai mult ,dar sa produca frate angajatorul lor 70 % din salariu si atunci sunt si eu de acord sa cotizez cu cealalta parte ,nu sa jepcareasca frate tot sectorul privat pentru salariile lor .Sunt eu vinovat ca angajatorul lor e incompetent si a vandut tot ce mai era de stat si care producea bani grei ,pentru fier vechi ?
-
"Prietene" ,au salariu de angajare 1400 ron ,si in ultimul an au beneficiat de 4 mariri .Eu am ales sa nu fiu sclavul nimanui si mi-am deschis o afacere din care traiesc .Dau de munca la 4 oameni pe care-i platesc cu cate 900 ron /luna si sunt foarte multumiti ,platesc taxe si impozite ,nu am macar o restanta la bugetul de stat.Din taxele si impozitele mele si ale celorlati intreprinzatori privati primeste salariu TOT APARATUL BUGETAR . Sa ceara si sa li se acorde mariri de salariu cand va produce angajatorul lor (statul) bani pentru ei ,nu sa ma mulga pe mine de impozite ilegale ( impozitul minim = cea mai mare japca de la Stefan Cel Mare incoace ) ca sa traiasca ei pe picior mare . Capi?ci ? Edit : Eu am afacerea din 1996 si acum conduc un Logan pe care mi l-am luat in leasing si inca mai platesc la el .Ai idee cu ce masini vine garda financiara la mine in control ?Hai sa-ti spun eu ; ultima oara au venit doua masini ,respectiv : un BMW 525 si o mazda cx7 .Erau masinile personale ale celor care ma controlau .Ei isi iau salariul din impozitele si taxele mele Stai ca era sa uit ,educatoarea baiatului meu conduce o honda accord ( nou nouta ) ,pret de catalog incepand de la 21000 euro .