Jump to content
zbeng

Cereti-mi tutoriale

Recommended Posts

imi poti spune pe scurt mai exact ce se intampla atunci cand se inregistreaza un domeniu?adica "cine" sustine aceste conexiuni de ip/nume?de ce acest serviciu este cu plata?un om ordinar care detine dotariile/cunostiintele necesare nu ar putea face acest proces fara plata?

Poate suna prostesc ceea ce iti cer,dar nu am gasit pe google nimic ce sa ma multumeasca sau sa imi dea cat de cat o lamurire doar ca "platesti pentru inregistrarea domeniului bla bla",sunt convins ca exista un proces complex anume si as fii foarte curios sa il aflu.

Multumesc anticipat.

Cu respect,

maka

PS: am citit postul tau despre http://rstcenter.com/forum/1597-basic-cum-functioneaza-dns-scurta-prezentare.rst ,foarte interesant dar as vrea sa stiu care e procesul la nivel de internet.

Link to comment
Share on other sites

unui prieten de-al meu i-a fost spart IDul de mess in urma cu 10 minute, si m-a sunat sa ii schimb parola de la ID de yahoo messenger

TOtusi pana m-am cacait eu, "criminalul" deja i-a schimbat parola... si eventual si IDul

As dori si eu un tutorial in care sa spuneti cum pot afla parola schimbata a IDului respectiv, sau ID nou facut din cel vechi

Link to comment
Share on other sites

unui prieten de-al meu i-a fost spart IDul de mess in urma cu 10 minute, si m-a sunat sa ii schimb parola de la ID de yahoo messenger

TOtusi pana m-am cacait eu, "criminalul" deja i-a schimbat parola... si eventual si IDul

As dori si eu un tutorial in care sa spuneti cum pot afla parola schimbata a IDului respectiv, sau ID nou facut din cel vechi

Ce noroc pe mine ca am citit un tutorial despre cum sa dai ban...

Link to comment
Share on other sites

hello all,

as fi vrut si eu un tutorial care sa`mi arate si mie cum sa scanez/fur ftp`uri sau shelluri/rooturi.

daca am acces la un root, as fi vrut si eu un kit de scan, tutoriale pentru el

caut o metoda cum sa fac rost de cpanele/ftp`uri sa pot uploada php mailere sa dau maile multe :) sau cum sa scanez smtp bune

va multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

Am nevoie de un tutorial in care sa se explice cum se poate crea o retea intre calculatoare aflate la mare distanta.

Adica nu fac deja parte dintr-o retea.

Ex: un pc in Romania si unul in SUA sa faca parte din aceeasi retea, si sa poata juca jocuri in retea ca si cum ar fi unul langa celalalt (si ar fi in retea).

Va mai rog sa prezentati si alte programe.

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Am nevoie de un tutorial in care sa se explice cum se poate crea o retea intre calculatoare aflate la mare distanta.

Adica nu fac deja parte dintr-o retea.

Ex: un pc in Romania si unul in SUA sa faca parte din aceeasi retea, si sa poata juca jocuri in retea ca si cum ar fi unul langa celalalt (si ar fi in retea).

Va mai rog sa prezentati si alte programe.

O zi buna!

Simplu, tragi cablu din Romania pana in America.

Link to comment
Share on other sites

sall as dori un tutorial despre backtrack scz daca nu am destule posturi cea ce ceri u acolo dar sunt nou pe aceasta comunitate....dacati convine cate posturi am e bn daca nu bafta in continuara astept raspunsul tau

Specifica la ce vrei tutorial. Backtrack are foarte multe aplicatii, fi mai explicit.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...