Jump to content
zbeng

Cereti-mi tutoriale

Recommended Posts

vreau si eu un program care sparge parole winrar pls multumesc

si eu as dori va rog frumos un program care sa sparga parole de yahoo, care sa-mi sparga parola de la serveru de la scoala, care sa-mi faca curat, sa duca gunoiu, sa ma trezeasca dimineata inainte sa ma duca la scoala(ca sa nu mai sparg si telefonu asta) si eventual unu care imi da sa mananc :D

ontopic:

vreau un CURL TUTORIAL... sa mor daca am gasit ceva k lumea in concret...numai garbage... sunt incepator in curl si am o fobie pt el nush dc... si kiar vreau sa invat da' peste tot gasesc numai trash... eventual o explicatie in ansamblu despre ce poate si ce nu poate sa faca ar fi geniala... mai exact.. pot cu curl sa interpretez headerele trimise de server catre browser in felul in care vreau eu? :D

Link to comment
Share on other sites

vreau sa schimb si eu mac address de pe ubuntu in vmware, am citit cate ceva pe google dar inca nu mi-a reusit , isi creeaza aleatoriu adresa mac incepand cu 00:50 daca nu ma insel.

edit: vreau mac static:D (...)

ifconfig eth0 down hw ether MAC_NOU

ifconfig eth0 up

Link to comment
Share on other sites

OMG

intri pe un site , cauti un camp unde poti completa ( ex:search , register ) si scrii acolo <script>alert(/xss/)</script> ... dai search , daca iti apare fereastra cu /xss/ inseamna ca e vulnerabil daca nu , nu e...

astae pentru gasire , pentru exploatare e mai greu... :_)

Link to comment
Share on other sites

Salut am si eu nevoie de un tutorial, cum sa faci low level format 0 file la un hard disk, care in timp ce uneam 2 partitii, a luat restart(posibil soc de curent) iar dupa aia nu am mai reusit sa instalez windowsul pe el

hard diskul este win wetern digital de 200gb, am downloadat de pe situl producatorului programul, l-am ars pe un cd, dar nu imi apare cum imi spune pe situl producatorului, imi apare ms-dos si nu stiu ce comanda sa scriu ca sa inceapa procesul

Edited by stefanel30
Link to comment
Share on other sites

buna

am si eu o rugaminte. nu stiam unde sa postez si sunt un pic cam limitat cu timpul (am folosit search-ul insa datorita cunostintelor mele un pic limitate in domeniul IT am inceput sa nu mai fac fata ;-) ) as vrea s agasesc ceva documentatii de mysql, php, perl .. asa pe intelesul unui amator si neavizat.. daca se poate..

o sa iau si tutorialul de c ca pare interesant...

P.S. as vrea sa invat d ela cineva cum se testeaza un iSQL pas cu pas.. am un site pe care stiu ca merge.. de fapt mai multe.. la fel acces me si xss.. am vazut vreo 20 de filmulete pe youtube da sunt punctuale...

scuze daca am postat aiurea si va rog sa ma indrumati spre cel mai potrivit loc unde as putea sa invat diverse chestii de IT insa luand-o de la baza..

multam anticipat

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...