Jump to content
wpanda

Cum scapam de tigani?

Recommended Posts

O metoda ar fi sa se duca la scoala, mai bine zis parintii sa fie obligati sa-si trimita copiii la scoala. Asa s-ar intrega.

Si de la cine sa invete la scoala ???

De la asa zisi domni profesori care acum 2 zile cand au iesit sa protesteze injurau ca la usa cortului ???

Hai sa fim seriosi,scoala nu are nicio influenta ...

Edited by tjt
Link to comment
Share on other sites

Asta da, nu toti tiganii sunt la fel. Stiu multi care m-ar ajuta si ar sari pentru mine mai repede decat un roman. Dar adevarul e ca peste 90% ar merita expulzati. Si partea proasta e ca incet, incet, incep sa se tiganizeze si romanii. Si nu ai cum sa impiedici fenomenul.

Singura solutie reala, fara AK47 sau mai stiu eu ce teorii ratate, ar fi stoparea discriminarii reale(locuri de munca, diferente) si punerea la zid si hartuirea celor ce merita.

Adica, nu ii lasam sa se manifeste si le lasam la indemana doar variantele pozitive, sa se angajeze, sa se comporte frumos.

Link to comment
Share on other sites

io am patito cu romanii camatari.in ziua cand sa merg sa dau plata sa nu mai gasesc pe om si sa treaca 2 zile 3 zile si dupa care sa vina el la mine si sa imi zica:undes $$$, dami masina.

is multi tigani dar si romani tiganizati

Link to comment
Share on other sites

Asa cum s-a amintit aici,nu toti tiganii sunt la fel...dar daca ajungi sa ii studiezi in amanunt o sa realizezi ca toti au in ei acel dram de superioritate,laudarosenie si multe altele.Scoala nu educa mintea.Deci nu e o solutie.Daca in 20 de ani de "evolutie" nu s-a schimbat schimbat nimic de ce credeti ca s-ar schimba de acum incolo?

Poate in momentul in care la TV se difuzeaza un clip cu palatele lor castigate din munca romanului prost care pune botu` la orice,un micut de cateva luni poate ingheata de frig sau nu are ce manca.Diversitatea etnica trebuie tolerata,dar pana la un anumit punct.Totusi,suntem romani,avem o istorie asa cum e si a fost scrisa ,haideti sa nu ne lasam calcati in picioare de niste ordinari care nu stiu altceva decat sa cerseasca.

Unde ati vazut voi tigan sa il traga in piept pe alt tigan?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...