Jump to content
tjt

Avionul preşedintelui Poloniei, s-a prăbuşit lângă un aeroport din Rusia

Recommended Posts

Exact la 70 de ani de la acel macel.

O fi coincidenta?

Eu nu prea cred in coincidente,parerea mea este ca a fost ceva/cineva in spatele acestui accident...

Exista multe chestii care nu se leaga.

Totusi este un avion prezidential este greu de crezut ca acest avion nu a fost modernizat,nu a fost verificat,nu a avut cei mai buni piloti,etc..

Din cate am citit eu ,cica pilotul si-ar fi dat seama ca avionul are o defectiune si a cerut sa aterizeze pe un aeroport din Rusia ,iar rusii nu au fost de acord...

Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea cred in coincidente,parerea mea este ca a fost ceva/cineva in spatele acestui accident...

Exista multe chestii care nu se leaga.

Totusi este un avion prezidential este greu de crezut ca acest avion nu a fost modernizat,nu a fost verificat,nu a avut cei mai buni piloti,etc..

Din cate am citit eu ,cica pilotul si-ar fi dat seama ca avionul are o defectiune si a cerut sa aterizeze pe un aeroport din Rusia ,iar rusii nu au fost de acord...

Ce e asa de greu de crezut???

Pilotii au incercat sa aterizeze de 3 ori si nu au reusit din cauza conditiilor meteo nefavorabile (ceata densa), iar la a patra incercare au dat cu avionul de pamant din cauza ca (probabil) unul din staful prezidential (sau chiar presedintele) a insistat ca acestia sa aterizeze acolo si nu la Minsk (Aeroportul la care au fost indrumati sa aterizeze). Asa ca nu are rost sa ne gandit la tot felul de conspiratii sau chestii de genul.

Link to comment
Share on other sites

Dintr-un sut au murit toti conducatorii Poloniei.Majoritatea zic ca e doar pura intamplare,dar din ce vedeti zilnic,majoritatea lucrurilor sunt bine gandite.

Majoritatea lucrurilor care sunt aratate zilnic la tv, sunt doar fatade unde in spatele lor se spala bani luati din droguri si alte treburi.Asa ca ori ce ocaze aveti sa ii duceti inapoi sa exploatati de ea mult si bine sa nu regretati..

Link to comment
Share on other sites

Am dat un link mai sus unde arata clar ca era pe panta de aterizare,

pai daca aerportul avea ILS, un glideslope pe ILS de 3 grade si transformam 1000m=3280 feet, facem tangenta de 3 grade * 3280=269 feet (81m), deci el trebuia sa aiba 81 de metri la 1000 metri fata de pragul pistei, lucru care nu a fost asa; Parerea mea este ca ar fi fortat ultima incercare si la angajat bagandu-l intro angajare plata, lucru imposibil de recuperat cu un asemenea avion....

postul apartine unui user de pe un forum de aviatie

Ps: chiar daca era avion prezidential nu inseamna ca era ceva de generatie noua

Link to comment
Share on other sites

Sa vezi ce fel o sa "curga" diverse teorii ale conspiratiei privind acest accident...

cum sa nu curga ....

voi ce credeti ca gandeste vladimir putin cand schiteaza aceste gesturi?


http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8613794.stm

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8613794.stm

Au aratat inca o data lumii ca ei au coaiele cele mai mari....

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/0/02/20080612090754!Cold_war_europe_military_alliances_map_en.png

Edited by tataye
Link to comment
Share on other sites

Pe teritoriul Poloniei s`a gasit o uriasa punga de gaz care poate concura lejer cu gazul rusesc de la 3 companii ruse si kazace.

Aparte de asta, luni (12.04.10) presedintele polonez trebuia sa acuze oficial Rusia de crimele de la Katyn de acum 60 ani in care peste 70% din elita armatei poloneze (subofiteri si ofiteri) a fost asasinata.Deci 2 chestii nasoale.Pe langa faptul ca tipu` era si un catolic fervent si scortos dar si un euro-sceptic, criza mondiala artificiala nu i`a prea atins pe polonezi........

Link to comment
Share on other sites

abea astept sa termine NTSB raportul.inca un motiv sa nu pilotez ceva rusesc.

nu va mirati ca era aeronava prezidentiala,Air Force One avea piese bogus si habar nu aveau americanii pana dupa ce s-a facut o sesizare

edit:la faza cu ILS-ul,nu stiu ce sa zic ca nu am citit toata povestea inca.daca era vremea puscata,avionul putea ateriza automat daca avea ILS cat 3 aeroportul.chiar daca nu avea,putea folosi pilotul automat sa urmeze cursul ILS-ului si astfel elimina sansa de a face o eroare umana.oricum,condoleante.

Edited by wildchild
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...