Jump to content
AlStar

Metoda smechera de spart parole Yahoo!

Recommended Posts

Stateam pe messenger, si ma trezesc ca-mi trimite unu' mesaj:

password:[violeta]
."hm..ce dracu o fi asta"..imi zic, si-l intreb..imi trimite apoi urmatorul link:
Desi e posta din 2008, eu nu stiam de ea.. Asta-i probabil ce-a mai tare metoda de spart parole:))) Mai bine postez aici "tutorialul", ca sa nu aiba ala vizitatori :D
Daca vrei sa afli parola de la Messengerul cuiva, citeste cu atentie randurile de mai jos si fa intocmai. Probabil ca multi ti-au spus ca nu se poate asa ceva. Ei, bine, exista o bresa de securitate in Yahoo Messenger care permite aflarea parolelor. Inainte de toate, trebuie sa stii ca asa ceva este ilegal iar metoda descrisa mai jos este doar cu titlu de exercitiu. Nu trebuie sa o folosesti niciodata deoarece este impotriva legii si daca faci asa ceva incalci intimitatea celorlalti. Vulnerabilitatea de care sufera Yahoo Messenger se bazeaza pe faptul ca pentru a face posibila comunicarea intre doua sau mai multe computere, fiecare calculator trebuie sa deschida un port de comunicatie. Acest lucru trebuie sa permita accesul fiecarui computer dinspre si spre celalat computer. Adica, fiecare calculator comunica celuilalt calculator parola de acces la contul de Messenger. Comunicarea se face criptat, insa exista o metoda simpla de decodificare a parolei. De exemplu, parolele tuturor celor pe care ii ai in lista sunt stocate pe computerul tau. Le poti afla pe toate deodata, sau pe rand. Cel mai bine este sa le afli pe toate deodata. Deci, deschide Messengerul, apasa Ctrl M (tii apasate tastele Ctrl si M in acelasi timp). Se va deschide o noua fereastra. Faci click pe primul nume din lista de contacte, derulezi pana la ultimul contact, apesi pe tasta Shift si dai click pe ultimul nume. In acest mod ar trebui sa selectezi toata lista. Dai OK. In fereastra care se deschide scrii: password:[xxxxxxxxx] unde xxxxxxx inlocuiesti cu parola de la Messengerul tau. In acest fel, te autentifici si pacalesti computerul sa-ti afiseze parolele celorlalti. Apesi apoi pe Send. Cauta dupa aia pe desktop un fisier .xsl care poate sa aiba ca nume toidi sau diputs si-l deschizi. Acolo se afla parolele.
Partea trista e ca multi, foarte multi, cad in plasa..:))
Link to comment
Share on other sites

salut, mie nu mi-au aparut fisierele acelea pe desktop,dar am constatat un lucru cu stupoare(eram la ora de info si am facut in tocmai cum zice "tutorialul"),si anume ca o colega care era langa mine si statea pe messenger a primit un mesaj de forma password:[parola], si in aproximativ 1 min i-a iesit de pe messenger si i s-a blocat pc...o fi din cauza mea?

Link to comment
Share on other sites

exact aia cad in plasa:-J nu cred ca mai exista oameni sa cada in astfel de capcane

ba sigur ca sunt:

http://fulgerica.com/2008/03/05/cum-sa-spargi-parola-la-yahoo-mancati-as/

are locul 3 la vizualizari pe blog.

http://www.piticu.ro/cum-sa-spargi-o-parola-la-yahoo.html

1158 comments

Nu mai stiu pe care blog am stat sa citesc commenturile si era super lantul:

- "ca sa spargi trimite mail la...."

- "da merge cum zice ala mai sus, am dat si eu"

- "nu luati teapa prostilor"

- "da totusi exista vreo metoda?"

- "da, este, trimiti mail la...."

si o luau de la capat

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

salut, mie nu mi-au aparut fisierele acelea pe desktop,dar am constatat un lucru cu stupoare(eram la ora de info si am facut in tocmai cum zice "tutorialul"),si anume ca o colega care era langa mine si statea pe messenger a primit un mesaj de forma password:[parola], si in aproximativ 1 min i-a iesit de pe messenger si i s-a blocat pc...o fi din cauza mea?

se pare ca nu ai inteles nimic din ce sa discutat pe forum :))

Link to comment
Share on other sites

salut, mie nu mi-au aparut fisierele acelea pe desktop,dar am constatat un lucru cu stupoare(eram la ora de info si am facut in tocmai cum zice "tutorialul"),si anume ca o colega care era langa mine si statea pe messenger a primit un mesaj de forma password:[parola], si in aproximativ 1 min i-a iesit de pe messenger si i s-a blocat pc...o fi din cauza mea?

Ce noroc ca nu sunt in lista ta ,ca altfel imi furai parola :))

Link to comment
Share on other sites

Hm...oare n-au inteles toti ca asta e un topic la vrajeala, si ca acest asa-zis tutorial nu functionaza? o_O

---

PM:

buna seara felicitari pt post...la mine nu merge nuj ce are aleg din lista 2 ca atatia am si dau ok apare o ferastra pt mass , scriu aculo pasword[xxxxx]?si dau send?

PS.: Sorry, dar nu prea ai ce cauta p'aci...

PS2.: Off..viata mea...

Ce se intampla cu lumea?

(...se duce la valeee...)

:D

Link to comment
Share on other sites

Terminati mah nu mai faceti tampenii din astea eu unu stiu ca sunteti trolli in cautare de...."faima" ,nu vreau sa cred ca exista oameni atat de prosti

NU VREAU!!!!

prietene...nu vreau sa-ti dau vestea dar .... nu mai e loc pe planeta asta de cati prosti exista...

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators


Andry marin: password:Andrei
Drago?: wtf?
Drago?: asta e parola ta de mess, nu ?
Andry marin: am trimis din greseala......era parola unei arhive

Dupa ce am intrat in mail-ul lui si i-am zis sa-si schimbe parola...


Andry marin: nope
Andry marin: nush sa o schimb
Drago?: Account Info
Andry marin: si acolo?
Drago?: iti introduci inca o data parola
Andry marin: da?
Drago?: si apoi ai change password
Andry marin: aaaa
Andry marin: oke
Andry marin: unde e acest account info
Andry marin: ?
Drago?: mail stanga sus
Drago?: apesi pe username-ul tau
Drago?: si iti apare un meniu
Drago?: acolo e
Andry marin: gata
Drago?: bun
Andry marin: gata pass schimbat
Drago?: ok
Drago?: si data viitoare nu te mai lua dupa ce scrie pe net
Andry marin: deci e imposibil sa afli?
Drago?: ca nu exista modalitate de a sparge o parola de yahoo
Drago?: se poate afla prin stealer
Andry marin: ce e ala?
Drago?: sau sa incerc parolele pe rand
Drago?: un fel de virus
Andry marin: mi-l dai si mie?
Drago?: ce? stealerul?
Andry marin: da
Andry marin: dar sa il folosesc
Drago?: sunt 1124182301923810923 de stealere
Andry marin: nu sa il folosesti u pe mn
Drago?: pe net
Andry marin: si cam qm se foloseste
Drago?: se creeaza una bucata server ftp unde vin parolele
Drago?: se creeaza una bucata server care se trimite la victima
Drago?: si se serveste
Andry marin: aha ia sa caut unul si sa incerc
Andry marin: pot sa il incerc si pe mn
Andry marin: /
Andry marin is typing...
Andry marin: ?
Drago?: da

Link to comment
Share on other sites

Nu neaparat....eu cred ca cate un prost din asta pe saptamana e bine venit ca sa "destinda atmosfera"

Pana la urma e chiar amuzant sa vezi cam cat ii duce creierul.Si totusi cred ca prima oara cand am dat noi ochii peste un calculator am fost si noi ceva de genu...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...