Jump to content
yceman

Unde Lucreaza Membri R.S.T

Recommended Posts

Ocupatia mea momentana este aceea de elev. Inca depind de parinti la categoria intretinere, mofturi si bani de buzunar. Dar in ultimul timp am incercat sa ma detasez de ei, adica sa produc si eu ceva bani, am inceput sa pun pret pe fiecare lucru care il fac.

Sper ca de la varsta de 18 - 19 ani sa ma intretin sigur sa castig un ban, dar in romania dupa scoala mai greu cu servici :((

Link to comment
Share on other sites

@Maverick normal basescu e vinovat ca banca nu te lasa sa scoti 5 lei ? =)))))))

Nu basescu e vinovat ca a scazut alocatiile, de la 42 de lei la 37, si din cauza lui mai raman 5 lei pe card:)) Da acuma sa fim seriosi...ce plm faci cu 5 lei? Iti cumperi un citro si o punga de seminte si gata, nici de o cutie de prezerative nu iti ajung.

Loki o sa incerc metoda da:))

Link to comment
Share on other sites

@ pyth0n3 te admir.... momentan student anu 4 la electronica...eu nu am un loc de munca stabil....am lucrat in vanzari ... retelistica....webdesign(light :D )....momentan site-uri cand se ivesc

L.E : lucrez la programator C# pentru o companie care se ocupa cu dev/qa pentru jocuri

Edited by Android324
Link to comment
Share on other sites

mi-am dat de cateva ori click pe reclame din cand in cand ca eram curios:). Magarii, nu. Dar nu-mi batusem capu sa citesc contractu.

au scris ca m-au banat pe viata. Chiar nu puteau sa filtreze ei click-urile?:)

Nu m-am mai ocupat de situri si nu mi-am mai batut capul cu ei.

Link to comment
Share on other sites

Pai...sunt anul 2 la Spiru la Psihologie ..si anul 1 la informatica ,la stat in Italia(pentru intelesul la altii,nu platesc facultatea pe care o fac in italia)

Lucrez sa zicem la un serviciu pentru statul roman in domeniul comunicatiilor...

Si am 28 de ani

Link to comment
Share on other sites

Am lucrat la mai multe magazine online de-a lungul timpului si in particular siteuri, seo, securitate, etc... iar acum mi-am deschis propria afacere.

Ma ocup cu:

-siteuri

-online marketing si seo

-securitate

In curand o sa mai dau drumu la service-mentenanta pc pentru firme si alte proiecte online.

PS: locatie birou, undeva la unul din cele 16 nivele subterane ale RST. ;))

...nytroooo iar nu merge liftu' !!! ;))

Link to comment
Share on other sites

-am 24 * 365 si cate odata 366, si de 11 incoace, administrator si cheltuitor pe bugetul propriu

-mai scriu niste randuri, la nivel mediu, prin pascal, html, php, C++, cateva baze de date in fox, mestec putin webdesign, fac putin hosting.

-freelancing timp de 9 ani, pana acum 2 ani : reparatii pc, config-uri la routere, instalari net, ceva decodari de mobile, devirusari, reclame online, licitatii online, site-uri, atestate pentru elevii de liceu, meditatii programare pascal, c++ si fox, editari in photoshop, editari video nunti, editari audio, dj-ing, dactilografieri pentru cei inceti de maini, recuperari date de pe medii avariate, tot ce se putea face pentru $.

-profesor informatica liceu 1 an (cu acte in regula! :)));

-persoana fizica autorizata in untimii 2 ani : consultanta it, programare software orientat client, depanari hardware/software, activitati de intretinere a site-urilor, administrare baze de date.

-simultan, in ultimii 4 ani, proiectare in CAD : constructii industriale, constructii civile, drumuri acces (munca de inginer constructor si arhitect, neautorizat pentru asa ceva :P), planuri de incadrari in zona, planuri de situatie si amplasament, schite de dezmembrare, titluri de proprietate, ridicari topografice (munca de inginer topograf/geodez, binenteles, neautorizat pentru asa ceva :))), design interior si landscaping.

birou : acasa

acasa : 2 desktop pc, 4 desktop pc (486, in pod), 3 * laptop (unul tastatura externa, unul intact, 1 macbook, toate functionabile), 1 switch, 1 router, cam 50m cablu utp, 1 scanner, 1 multifunctionala, 1 plotter, 3 birouri, multa hartie peste tot, 1 sistem audio total 500W RMS, cam 4 pungi de cabluri, pe undeva o jumate de sticla de black label si nu prea multa pofta de munca :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...