Jump to content
H2K

care da bacu? sa intre aici...

Recommended Posts

comentarii la opere,exercitii rezolvate la mate,biologie,copiute etc.// ceva..orice aveti e bine venit,daca vreti puteti pune la share.incep eu cu cateva copiute facute de mine dar sunt cam lungi(comentarii la romana luate de pe filelist.ro/Urcat de: george1000)sa stiti ca mai au greseli in sensul cuvinte scrise aiurea. am citit asa pe sarite.2shared - download meditatie romana mici.rar

Link to comment
Share on other sites

ma duc maine sa imi cumpar mini carticele si fituici ... 10 lei ..

-cat puneti cheta ?

La noi se prezice 50 de ron pentru fiecare proba.

Eu cred ca degeaba te duci maine sa cumperi carticele ca eu am cautat azi tot orasul de mi-a iesit limba afara si nu am gasit, cica "am venit prea tarziu".

E cea mai nasoala stare cand te lasa sa copiezi si nu ai de unde...

Link to comment
Share on other sites

De acelasi lucru ma tem si eu...dar vedem ce va fi.

Face unul gargara da cand ies din sala il fac ca la urmatoarele probe sa nu mai vina b-(

La noi faza e ca dam cu un liceu particular iar in general aia sunt PROSTI SI CU BANI MULTI, daca ma crezi au dat 200 RON doar pentru porba la limba straina:|

Link to comment
Share on other sites

La romana daca citit rezumatele, daca pica roman sau nuvela o pagina o aveti asigurata, din capul vostru. Si daca va duce capul, din rezumat faceti singuri un comentariu. Bine, nu e ca cel copiat, dar daca nu veti putea copia, sau riscati foarte mult...

Eu stiu 6 comentarii, nu le-am invatat, dar le-am citit si imi aduc aminte. Nu stiu deloc poeziile. Si mi-am facut profil pe telefon, ca silentios: "Examen" ca sa nu vibreze si nici sa nu se aprinda luminitele daca ma suna cineva. O sa fac poze la comentarii, le organizez bine...

Si mai am carticele mici cu comentarii, le tin in buzunar si le pun pe banca. Si daca pot copia, o fac la nesimtire, cuvant cu cuvant, in functie de cat de greu pot copia. Daca ne lasa, mai bag si vrajeala de la mine.

Sfatul meu e sa aveti chestii mici pe care sa le puneti direct pe banca. Rugati-va sa nu fiti in prima banca.

A, baaaa! Vedeti ca in prima jumatate de ora probabil, va veni cineva, directorul liceului probabil sa stampileze foile. Nu copiati pana nu vin, sa nu va prinda ala, poate va face el scandal si va da afara.

Link to comment
Share on other sites

Baieti va sfatuiesc cu ceva. Nu va mai puneti pe telefon, pentru ca trebuie sa predati telefoanele, iar daca va prinde va dau afara instant. Chiar daca dati de profesori "ingaduitori" n-o sa va lase cu telefoanele. Faceti rost de copiute, carticelele acelea mici sau intereseati-va daca aveti colegi mai destepti prin clasa, ca sa aveti de unde copia. Toata treaba se face cu ciorna. Va urez bafta multa si ascultati ce zic, am dat anul trecut si chiar daca s-a dat spaga, nu s-a lasat cu telefoane!

LE: Nu va faceti griji nici daca stati in prima banca, am picat la 2 probe in prima banca si a mers totul bine! In cazul in care n-ati invatat, rugati-va sa puteti sustrage informatii si atat! Asta e cel mai important :D

Link to comment
Share on other sites

Sisteme de copiat cu microcasti (wireless) E la moda....nu functioneaza la Universitatile de Stat si nici la "liceele simandicoase" ( aici depinde de oras ) ; nu stiu daca functioneaza la Testele Auto... dar inca se poate copia foarte bine. Un sistem bun, de inchiriat, costa 30 lei ( si iti dicteaza ala care ti`l inchiriaza/vinde, banu`l dai dupa examen daca functioneaza sistemu` ) sau de cumparat intre 50 si 120 lei in functie de estetica, bla bla bla bla....

microcasti-metode-de-copiat-cu-microvibratie-pe-timpan.jpg

P.S. Daca altii isi iau permisu`si diplome "pe naspa" ,tu de ce naiba sa nu copiezi indiferent de test? Daca esti iute la creier nu are sens sa copiezi ( in cazu` asta esti cel mai mare TAMPIT )

Link to comment
Share on other sites

Lasati romana, la mate e problema. Am niste carticele cu toate formulele, dar mie imi trebuie rezolvari cap-coada...

Vezi ca sunt carticele cu variante rezolvate si la matematica, subiecte tip I, II si III.

Cand a facut profa comanda eu nu aveam bani si acum nici ca mai gasesc prin oras:|

Link to comment
Share on other sites

Sisteme de copiat cu microcasti (wireless) E la moda....nu functioneaza la Universitatile de Stat si nici la "liceele simandicoase" ( aici depinde de oras ) ; nu stiu daca functioneaza la Testele Auto... dar inca se poate copia foarte bine. Un sistem bun, de inchiriat, costa 30 lei ( si iti dicteaza ala care ti`l inchiriaza/vinde, banu`l dai dupa examen daca functioneaza sistemu` ) sau de cumparat intre 50 si 120 lei in functie de estetica, bla bla bla bla....

microcasti-metode-de-copiat-cu-microvibratie-pe-timpan.jpg

P.S. Daca altii isi iau permisu`si diplome "pe naspa" ,tu de ce naiba sa nu copiezi indiferent de test? Daca esti iute la creier nu are sens sa copiezi ( in cazu` asta esti cel mai mare TAMPIT )

Si ce faci cu el? Ai uitat ca nu ai variante? Ce faci, ii dictezi subiectele la telefon?

Link to comment
Share on other sites

Si eu dau.De copiat nu imi iau nimic la mine.Ori mai vorbesc,ori fac rost de o ciorna ceva de la altii.Oricum pica nuvela :)).Poezia nu am citit-o deloc,dar nu e problema oricum iau 10 la toate materiile :|.

De ce esti atat de sigur?

1.Ai pe cineva prin comisia de corectare?

2.Mama ta iti va fi supraveghetoare?

3.Esti tocilar?

4.Prezicator?

5.Ai invatat tot fara sa tocesti? :-S

Link to comment
Share on other sites

Si eu dau.De copiat nu imi iau nimic la mine.Ori mai vorbesc,ori fac rost de o ciorna ceva de la altii.Oricum pica nuvela :)).Poezia nu am citit-o deloc,dar nu e problema oricum iau 10 la toate materiile :|.

altii vorbesc sa se afirme...

Link to comment
Share on other sites

Ce dracu va e asa frica de bac?? Vreau sa va vad in prima sesiunea (in cazul in care faceti o facultate la care se mai invata) cum o sa faceti cand o sa aveti de dat 10 examene (la fiecare examen cate 10 cursuri a cate 20 de pagini fiecare).

In fricare an s acopiat la bac asa ca nu tre` sa va stresati.

Care aveti pile prin comisia de corectare o sa iesiti mai bine in privinta mediei finale. Un punct in plus/ proba a costat 2 milioane anul trecut. Bafta

Link to comment
Share on other sites

Hi, nustiu daca va mai ajuta cu ceva dar... iata TOATE subiectele rezolvate din 2009... ce vrei.. ai acolo :)

Contine rezolva*ri si/sau indic*atii ale subiec*telor bac 2009 *la : Biologie, *Chimie, Economi*e, Engleza oral*, Franceza oral*, Engleza scris*, Fizica, Infor*matica, Latina,* Matematica m1+*m2, Romana

Download rezolvari-bac-2009.rar from AccurateFiles.com

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...