Jump to content
gamer

Urgent

Recommended Posts

1. Sterge toate urmele din pc-ul tau dar nu da format. Fa-o in asa fel incat sa nu poata fi recuperate datele.

2. Insealeaza un socks server pe pc si vreo 2-3 troieni.

3. Ai grija sa modifici data instalarii respectivului socks server undeva inainte de toata chestia asta. Exista programe care te ajuta sa o faci.

4. Explicatia ta va fi simpla in cazul unei anchete. "Nu stiu domne am virusi prin calculator". Daca se va face ancheta ti se va confisca pc-ul si vor vedea ca ai socks pe el asa ca vor trece mai departe cautandu-l pe cel care ti-a instalat socksul. Poti folosi CCProxy si poti modifica logurile din el din cate stiu pentru a le lasa impresia ca cineva s-a folosit de tine pentru a-si ascunde urmele.

^ si alte exemple de genul imi ridica o intrebare: BA DA EI NU AU TEHNOLOGIE?

Nu, acum serios, din cate am auzit ei sunt prosti, dar au tehnologie au software avansat si din cate cred eu ce folosim noi e un rahatzel pentru ei + ca mai e si FBI-ul la noi (sau nu stiu ce agent special) pentru a se asigura ca totul merge conform planului. Chiar sunt curios, raspundeti-mi si mie la intrebare si anume (ma repet, ca-mi place), ei nu au software sa iti dea peste cap toate modificarile tale (gen ora modificarii etc)?

P.S.: Mi-a venit somatie acasa sa platesc o amenda (prins in fapt fara bilet) ce ma faaac? 200 de lei, ma ustura buzunarul!11oneunutradus. Aoleoo ajung sa spal wc-uri publice! Nuuu!

Link to comment
Share on other sites

Fiti seriosi, nu o sa se intample nimic. Chiar daca vezi ca niste tigani isi rup gura in fata blocului si suni la politie or sa iti zica ceva de genul: "si noi ce sa le facem?".

Nu cred ca se omoara politia romana cu asa ceva si mai ales ca e vorba de 150 ron! Totusi suntem in Romania si durerea in cot, pe langa taiatul de frunze la caini sunt cele mai importante activitati ale cetatenilor acestei tarisoare.

In cel mai rau caz, or sa inceapa o ancheta si o sa incerce sa-ti urmareasca activitatea dar ma cam indoiesc.Oricum esti minor si nu prea au ce sa-ti faca...

Probabil ca iti faci probleme doar in capul tau si ai mustrari de constiinta ca ai lasat un om fara 150 ron.

omu a trimis mail la moneybookers ca i-au fost luati banii din cont si cica s-a adresat si politiei

Asta o sti din cauza ca ai si contul lui de mail si ai intrat sa vezi ce mailuri a trimis, sau de unde?

Daca ai si contul lui de mail ai putea sa trimiti mail celor de la moneybookers in care sa le scri ca defapt banii au fost folositi de copil, sotie, bunic, caine etc.

Foloseste-ti imaginatia! :))

Link to comment
Share on other sites

Mor cand va aud cu "esti minor"..si ce daca e minor? El nu pateste nimic, dar in caz de ceva tot tacsu face parnaie pentru el.

Oricum deja e exagerare. Cat despre arhiva de mess, in niciun caz nu se ia in considerare, o spun din experienta. Tu stai in banca ta si renunta sa te prostesti daca nu sti in ce te bagi. Avem deja un celebru heker, nu mai avem nevoie de altii.

Link to comment
Share on other sites

bravo pustiu... eu v-am zis ca o s-o imbulinati cu stealerele ...

-daca nu stiti sa faceti magarii la ce dracu va bagati ...

-acum ce ai de facut il iei nu stiu in brate.... nu sefu eu nu stiu si nu stiu... vorba la toti ... instaleazati si niste trojaneli sa fie treaba buna

-sa iti fie lectie de acum ca nu e de joaca cu stealerele si chestii deastea...maine poimaine te vad ca "vladut"

- si la 120 de lei ma cam indoiesc ca o sa se agite politia ... dar daca o fac .. Clasic "NU STIU"

Link to comment
Share on other sites

Mor cand va aud cu "esti minor"..si ce daca e minor? El nu pateste nimic, dar in caz de ceva tot tacsu face parnaie pentru el.

Oricum deja e exagerare. Cat despre arhiva de mess, in niciun caz nu se ia in considerare, o spun din experienta. Tu stai in banca ta si renunta sa te prostesti daca nu sti in ce te bagi. Avem deja un celebru heker, nu mai avem nevoie de altii.

Asta cu parnaia lu' tacsu' chiar e pe bune ? Mie nu mi se pare corect: adica daca copchilu' e dobitoc de ce sa faca altu puscarie in locu' lui ???

Tie ti-ar conveni asta daca ar fi cochilu' tau in joc ?

Nu ced ca legea asta chiar si exista desi am mai auzit de metoda asta: unu face si altu plateste.

btw, ce "experienta" ai cu arhva de mess ??? Zi-ne si noua !

@gamer:

Stai ma linistit nu auzi ca esti minor si nu patesti nimica. Chiar daca te baga la parnaie, am auzit ca nu te fute decat in cur asa ca stai linistit ! Nu ti-o baga nimeni si-n gura ! :D

In plus, in 5 ani esti inapoi, ce atata tragedie ! :D O sa te inveti cu colegii, o sa iti faci prieteni, la plecare nu o sa te mai dai dus. :D O sa iti para rau cand iti vor da drumu'.

Stii tu:

Asta la vista baby !

sau mai bine zis " I'll be back ! " :D

Link to comment
Share on other sites

Asta cu parnaia lu' tacsu' chiar e pe bune ? Mie nu mi se pare corect: adica daca copchilu' e dobitoc de ce sa faca altu puscarie in locu' lui ???

Tie ti-ar conveni asta daca ar fi cochilu' tau in joc ?

Nu ced ca legea asta chiar si exista desi am mai auzit de metoda asta: unu face si altu plateste.

btw, ce "experienta" ai cu arhva de mess ??? Zi-ne si noua !

@gamer:

Stai ma linistit nu auzi ca esti minor si nu patesti nimica. Chiar daca te baga la parnaie, am auzit ca nu te fute decat in cur asa ca stai linistit ! Nu ti-o baga nimeni si-n gura ! :D

In plus, in 5 ani esti inapoi, ce atata tragedie ! :D O sa te inveti cu colegii, o sa iti faci prieteni, la plecare nu o sa te mai dai dus. :D O sa iti para rau cand iti vor da drumu'.

Stii tu:

Asta la vista baby !

sau mai bine zis " I'll be back ! " :D

E foarte pe bune. Daca ai pana in 14 ani si savarsesti o fapta penala ce necesita detentie, parintele savarseste pedeapsa pentru copil si copilul ori intra la un centru de reeducare pentru o perioada de timp ori nu face nimic.

De la 14 ani incolo se mai complica lucrurile, dar la chestii grave(gen omor, etc.) si parintele plateste foarte scump greselile plodului.

E foarte normal, tu pana nu esti major nu ai niciun drept, tutorele e bossu'.

Link to comment
Share on other sites

sunt minor deci varianta cu provider/mutat/pc pe geam nu prea merge.

Ti-am spus ma ca esti prost dar tu nu m-ai crezut....cum mm sa fi asa de prost sa nu folosesti macar un vpn free?:-)):-))

Macar acum fi baiat destept si daca tot ai parola si contul lui ala ,aflai emailul ca de obicei parolele sunt aceleasi si schimba-i parola la email+da un mail la suport ca problema s-a rezolvat(a fost o farsa sau gasesti tu)+schimbai parola la moneybookers....a da nu cred ca o sa-ti faca nimeni nimic,asa ca stai linistit si alta data foloseste macar Tor ca e FREE...

Ps:Decat sa pierzi timpul ai bine iti cryptezi hardul si fa rost de 150 de lei(50$ imediat faci daca sti cum)

Edited by Paul4games
Link to comment
Share on other sites

E foarte pe bune. Daca ai pana in 14 ani si savarsesti o fapta penala ce necesita detentie, parintele savarseste pedeapsa pentru copil si copilul ori intra la un centru de reeducare pentru o perioada de timp ori nu face nimic.

De la 14 ani incolo se mai complica lucrurile, dar la chestii grave(gen omor, etc.) si parintele plateste foarte scump greselile plodului.

E foarte normal, tu pana nu esti major nu ai niciun drept, tutorele e bossu'.

Ciudat, eu stiam ca se procedeaza asa:

copilul face scoala de corectie iar apoi, cand devine major, trece la executat puscaria pe care o merita si parintele nu face niciun fel de puscarie, nimic.

Link to comment
Share on other sites

Ciudat, eu stiam ca se procedeaza asa:

copilul face scoala de corectie iar apoi, cand devine major, trece la executat puscaria pe care o merita si parintele nu face niciun fel de puscarie, nimic.

da, asa se face dupa 14 ani in cazurile foarte grave, unde ancheta de la protectia coilului si mai stiu eu ce instututii anchetative decid ca parintele nu a avut nicio vina.

Link to comment
Share on other sites

Ti-am spus ma ca esti prost dar tu nu m-ai crezut....cum mm sa fi asa de prost sa nu folosesti macar un vpn free?:-)):-))

Macar acum fi baiat destept si daca tot ai parola si contul lui ala ,aflai emailul ca de obicei parolele sunt aceleasi si schimba-i parola la email+da un mail la suport ca problema s-a rezolvat(a fost o farsa sau gasesti tu)+schimbai parola la moneybookers....a da nu cred ca o sa-ti faca nimeni nimic,asa ca stai linistit si alta data foloseste macar Tor ca e FREE...

De fapt, mai bine era in felul urmator, asemanator cu ceea ce ai spus:

Obtine datele pentru MoneyBookers, incerca sa obtina access asupra e-mail-ului, schimba datele de contact din contul de MoneyBookers, si gata.

Ar fi mers asa ceva..nu?

Link to comment
Share on other sites

Fa contul public pe unde vrei tu si pe unde poti , dupa care sparge hardul si schimba placa baza.Tine minte o locatie unde-l urci si deschideo.Eu zic ca-i suficient ptr a spune acolo l-ai gasit si ca ai incercat si ca nu te asteptai sa mearga ptr ca nu ai primit nici un raspun.Asta daca vine peste tine.Dar ca si minor si ptr 150 ron....egal cu KK.Nici un militian nu-si bate capul cu asemenea gainarie.In cel mai rau caz si cel mai rau , parintii tai isi vor lua o amenda ptr nesupravegherea minorului in cauza si recuperare de prejudiciu.In aceeasi masura poti aplica si ce a spus "Begood".Nu te mai stresa ca faci caz din NIMIC !!!

Link to comment
Share on other sites

Fa contul public pe unde vrei tu si pe unde poti , dupa care sparge hardul si schimba placa baza.Tine minte o locatie unde-l urci si deschideo.Eu zic ca-i suficient ptr a spune acolo l-ai gasit si ca ai incercat si ca nu te asteptai sa mearga ptr ca nu ai primit nici un raspun.Asta daca vine peste tine.Dar ca si minor si ptr 150 ron....egal cu KK.Nici un militian nu-si bate capul cu asemenea gainarie.In cel mai rau caz si cel mai rau , parintii tai isi vor lua o amenda ptr nesupravegherea minorului in cauza si recuperare de prejudiciu.In aceeasi masura poti aplica si ce a spus "Begood".Nu te mai stresa ca faci caz din NIMIC !!!

Nu stiu de ce toti aveti impresia ca daca unu fura putin nu pateste nimic.

Furtu e furt indiferent ca e 150 ron sau 1.5 miliarde. Daca ar fi asa atunci hotii nu ar mai fura toate bijuteriile de-o data ci ar veni de mai multe ori ca daca tot politia nu isi bate capu' cu furturi mici atunci d ece sa se riste sa faca puscarie daca fura tot din prima ? Nu ?

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce toti aveti impresia ca daca unu fura putin nu pateste nimic.

Furtu e furt indiferent ca e 150 ron sau 1.5 miliarde. Daca ar fi asa atunci hotii nu ar mai fura toate bijuteriile de-o data ci ar veni de mai multe ori ca daca tot politia nu isi bate capu' cu furturi mici atunci d ece sa se riste sa faca puscarie daca fura tot din prima ? Nu ?

Ai dreptate si nu. Ai uitat ca traim in Romania :))

Link to comment
Share on other sites

begood : -instalezi sa zicem un windows piratat, te auto-infectezi cu un trojan care trimite loguri la o adresa mail la abureala (sau la un "prieten").

@ begood : cand am avut probleme eram pe linux, am bagat squid la mine, am fabricat loguri, am modificat timestampurile, totul indica ca cineva se conectase prin mine mai departe, insa logurile ispului aratau ca nu se conectase nimeni la mine. oricum nu a fost nevoie de toata aiureala asta, am semnat doar un proces verbal.

@gamer : nimeni nu e capabil sa-ti spuna ce o sa se intample. pana la urma ai accesat un cont personal de care te-ai folosit in mod fraudulos. ori nu o sa se intample nimic, ori or sa te traga de urechi, esti copil, poti sa returnezi banii, sa plangi, sa-ti ceri scuze, sa semnezi ca si mine un proces verbal, sa platesti despagubiri, ori sa nu scapi asa usor si sa ai parte de dosar penal, o sa ai cazier, belesti pula.

gata, inchideti topicul, l-am rezolvat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...